خانه / خانواده / روابط زناشویی / باید و نبایدهای روابط زناشویی بعد از کاشت مو
بررسی موضوع روابط زناشویی بعد از کاشت مو

باید و نبایدهای روابط زناشویی بعد از کاشت مو

در راستای بررسی موضوع روابط زناشویی بعد از کاشت مو این نکته بخوبی اثبات شده است که پس از انجام هرگونه جراحی پیشروی کننده مانند پیوند مو باید از فعالیت های جنسی اجتناب کرد. به طور کلی، ۵-۷ روز قبل از عمل جراحی و حتی پس از آن، باید از هر گونه فعالیتی که باعث نفس نفس زدن می شود، دور بمانید که یکی از آنها روابط زناشویی میباشد. حال این پرسش پیش میاید که عوارض جانبی فعالیت های جنسی بر عمل پیوند مو شامل چه مواردی است؟

روابط زناشویی بعد از کاشت مو هم شامل بسیاری از فعالیت های قلبی عروقی می شوند. این اجتناب از رقیق و کم شدن خون جلوگیری می کند. با مطالعه ادامه مطلب درباره آثار رابطه جنسی بر موهای پیوند شده و آنچه که بهترین متخصصین در کلینیک های مراقبت از مو مانند SHIFT  برای آن توصیه می کنند، آگاه شوید.

در ادامه به بررسی روابط زناشویی بعد از کاشت مو میپردازیم. با ویکی روان همراه باشید.

اثرات جانبی روابط زناشویی بعد از کاشت مو

 به مدت ۷ تا ۱۰ روز از فعالیت های شهوانی خود داری کنید. شاید اجتناب از فعالیت های جنسی شهوانی کار دشواری باشد. معاشقه فیزیکی خود یک نوع اشتیاق و هیجان است و اگر شریک جنسی شما در طول این فعالیت موهایتان را بکشد، می تواند باعث آسیب رساندن به بافت پیوند مو شده و تمام کارهای سخت پیوند مو به هیچ وجه اتفاق به ثمر نخواهد نشست. فعالیت جنسی سنگین به علت فشار شدید روی پوست سر، میتواند پیوند مو را از هم باز کند و حتی می تواند بر روی بخیه ها تاثیر بگذارد و منجر به کشیدگی در محل پیوند شود.

جراحان متخصص توصیه می کنند که به مدن ۷-۱۰ روز از هرگونه فعالیت جنسی پرهیز شود. تنها با دقت و آرامش میتوان اینکار را انجام داد چرا که پیوند ها در معرض خطر بالای آسیب قرار می گیرند

 استمنا بهتر است؟

بسیاری از بیماران مشتاق اند بدانند که آیا خودارضایی اثر مشابهی بر موهای پیوند شده دارد یا خیر. پاسخ این است که به هیچ وجه. هر گونه فعالیتی که اثری روی سر نداشته باشد یا پوست سر را تحت فشار قرار نمیدهد بسیار ایمن تر است. بنابراین، استمناء هیچ خطری در پس ندارد. خودارضایی مسئله بسیار خصوصی و شخصی است و هیچ کس معمولا مایل به بحث در مورد آن نیست. با این حال، استمنا در حالت مناسب که آسیبی به پیوند های مو وارد نکند مناسبتر است هر چند که خودارضایی به هیچ وجه توصیه نمیشود اما می تواند عملی ایمن تر از معاشقه فیزیکی با یک شریک جنسی باشد.

بازگشت به فعالیت جنسی عادی

با گذشت حدود ۱۰ روز، پیوند ها در محل مناسب تنظیم می شوند. پس از آن می توانید به روابط زناشویی بعد از کاشت مو ادامه دهید. با این حال، باید اینکار را با احتیاط و آرام انجام دهید. اجتناب از مالیدن سر و یا کشیدن شدید و یا فشار دادن روی پوست سر که همچنان میتواند برای پیوند ها خطرناک باشد بسیار مهم است. اگر چه می توانید زندگی سالم جنسی تان را دوباره از سر بگیرید، متخصصان پیوند مو توصیه می کنند که از خشونت در روابط جنسی اجتناب کنید و نهایت مراقبت را به عمل بیاورید.

باید و نبایدهای روابط زناشویی بعد از کاشت مو
4.3 (86.67%) 12 votes
عضویت در خبرنامه ویکی روان

عضویت در خبرنامه ویکی روان

همراه با بیش از 9 هزار مشترک دیگر برای دریافت بهترین و جدیدترین مطالب روانشناسی و دیگر موضوعات عضو خبرنامه سایت ویکی روان شوید

با موفقیت مشترک شدید!

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

ایجاد تنوع در روابط زناشویی

راه های ایجاد تنوع در روابط زناشویی

اگر می خواهید با استفاده از راه کارهای جدید تنوع در روابط زناشویی داشته باشید …

معایب رابطه جنسی دهانی

مزایا و معایب رابطه جنسی دهانی کدامند؟

مفهوم رابطه جنسی دهانی، مفهومی جدیدی نیست. هر کسی – از مصری ها گرفته تا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *