مزایای ازدواج سنتی

مزایای ازدواج سنتی چیست؟ (این ۷ مورد و بخون)

مزایای ازدواج سنتی آنقدر می توانند زیاد باشند که عده ای فقط حاضر هستند از طریق سنتی و با رسومی خاص تن به ازدواج دهند. مشترکات فرهنگی و مذهبی و خیلی مسائل دیگر می توانند به ازدواج دو نفر کمک کنند، با این حال در جلسات مشاوره آنلاین قبل از ازدواج در سایت ویکی روان، مشاورین توضیحات کاملی در مورد فواید ازدواج های سنتی دارند که به افراد کمک می کند تا بهتر و عاقلانه تر تصمیم بگیرند.

مزایای ازدواج سنتی کدامند؟ چرا سنتی ازدواج کنیم؟

با بخش مقالات در سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

قبلا هم در ویکی روان درباره همه سبک های ازدواج صحبت کردیم، گفتیم معایب ازدواج های سنتی می تواند عده ای را به انتخاب های دیگر سوق دهد، اما در این مقاله در مورد مزایای ازدواج های سنتی صحبت خواهیم کرد.

شما هدف اولین قرار ملاقات خود را می دانید، افراد زیادی وجود دارند که می‌ خواهند در روابط عاشقانه شان غافلگیری داشته باشند. به نظر می رسد لحظه‌ ای که شخصی به طور غیر منتظره خواستگاری می‌ کند جادویی باشد.

چرا ازدواج های سنتی متفاوت هستند؟

زن مناسب ازدواج

برای کسانی که یک ازدواج سنتی در پیش دارند، چنین ویژگی‌ هایی وجود نخواهد داشت. هنگامی که شما می‌ دانید هدف رابطه ازدواج است، پس از همان ابتدا در مورد انتظارات خود صریح صحبت می‌ کنید.

صحبت درباره ارزش ها و سنت ها به این معنی است که موانع کمتری وجود دارد.

در ازدواج سنتی، اختلافات فرهنگی کمتری وجود دارد چون خانواده ها قبل رسمی شدن همه چیز، به خوبی همدیگر را بررسی می کنند

اگر کسی را به طور مستقل و ناگهانی ملاقات کنید، موانع مذهبی، آموزشی و شغلی در این راه وجود دارد.

بدون در نظر گرفتن روابط گذشته می‌ دانید که از یک شریک زندگی چه می خواهید. روش دوست یابی غربی به این صورت است که شما برای قرار ملاقات با افراد زیادی تحت فشار مداوم هستید تا ببینید برای یک رابطه جدی می خواهید با چه نوع شخصی زندگی کنید.

افراد دائما می پرسند که آیا آن پسر یا دختر شخص مورد نظر است. غیر معمول نیست افراد خوش فکر این سوال را بپرسند: چگونه کسی که در گذشته با فرد مورد نظرش ملاقات نکرده، ازدواج خواهد کرد؟؟؟

آمار در جلسات مشاوره پیش از ازدواج حضوری و آنلاین نشان می دهند که مردان به طور متوسط ۶ رابطه جدی را تجربه می‌ کنند و زنان اگر ازدواج مستقلی را انتخاب کنند به طور متوسط ۵ رابطه جدی دارند.

خب با این همه توضیح، مزایای سنتی ازدواج کردن چیست و چرا هنوز هم می توان روی این سبک ازدواج حساب کرد؟

۱- ابهام یک رابطه از بین می‌ رود

ازدواج های امروزی اغلب مبتنی بر احساسات مبهمی است که تحت کنترل فرد نیست، به ویژه در ابتدای رابطه. بیشتر افراد در مورد رستوران ها تحقیق خواهند کرد، در مورد وسیله نقلیه مشاوره می گیرند و هنگام انتخاب دانشگاه کمک می گیرند، اما در هنگام انتخاب شخصی که ممکن است بخواهند روزی با آنها بچه دار شوند، طبق غریزه عمل می‌ کنند.

ازدواج سنتی شبیه جرقه نیست و اساس آن عمل گرایی است

پیش از آنکه اتفاق احساسی خاصی بین دو طرف رخ دهد افراد زیادی بر روند آشنایی آنها نظارت دارند و این احتمال اشتباه را کاهش می دهد. (اما این به معنای بی اشتباه بودن ازدواج های سنتی نیست!)

۲- انواع مختلفی از داستان های عاشقانه در ازدواج های سنتی وجود دارد

این غیر عادی نیست که در یک ازدواج سنتی، فرد به این نکته فکر کند که آیا عاشق همسرش است یا نه؟ داستان های عاشقانه مختلفی وجود دارد که شامل عاشق شدن در نگاه اول می‌ شوند.

واقعیت زندگی این است که هر کس در هر فرهنگی، می تواند داستان خود را دوست داشته باشد و از آن استقبال کند، حتی اگر خانواده اش به نوشتن آن کمک کنند

برخی از افراد ممکن است به دنبال معشوق خود باشند، اما ممکن است نزدیکترین افراد به شما کمک کنند فردی را پیدا کنید که برای شما مناسب است.

یکی از مزایای ازدواج سنتی این است که افراد قبل از رسمی شدن وصلتشان، در مورد هر چیزی به صورت منطقی فکر می کنند و اگر شرایط مناسب بود وارد بحث ها عاطفی می شوند.

۳- والدین شما می توانند توصیه های حمایتی در مورد رابطه ارائه دهند

امروزه باور اکثر مردم بر این است که دخالت والدین یا سرپرستان در انتخاب شریک زندگی مفهومی عقب مانده است. در فرآیند خواستگاری و برای ازدواج با شخص مورد علاقه، نباید در مقابل فرهنگ خود بایستد.

۴- در ازدواج های سنتی اختلاف کمتری در خانه وجود دارد

همانطور که بارها در ویکی روان اشاره کردیم، یکی از مزیت های سنتی ازدواج کردن این است که خانواده ها و اطرافیان در تمام مراحل ازدواج دخیل هستند.

آنها طی مراسم آشنایی، خواستگاری، نامزدی، عقد یا هر مراسم دیگری که توافق می کنند حضوری فعال دارند و هر گونه تضاد و تناقضی را به چشم می بینند و هشدارهای لازم را می دهند، این روند به خصوص برای افرادی که ترس از ازدواج کردن دارند بسیار مناسب است

اگرچه این مزیت در یک ازدواج سنتی تا حدودی مربوط به فرهنگشان می‌ شود، اما لازم به ذکر است بیش از نیمی از (۵۵٪) زوجینی که با یکدیگر ازدواج می کنند نیز اینگونه هستند. میزان طلاق جهانی از روابطی که به این طریق شکل می گیرند حدود ۵ برابر کمتر از غرب است.

۵- از خوبی های ازدواج به سبک سنتی : احساس وحدت بیشتری دارند

شرکت-در-مشاوره-قبل-ازدواج-آنلاین

زوجین احساس می کنند کسی را دارند که در زندگی زناشویی آنها را در خانه درک می کند، زیرا در بنیان روابط آنها فرهنگ و آرمان گرایی مشترک است. این بدان معناست که نیازی نیست دنیایی “متقابل” داشته باشند و در آن هر شخص باید تلاش کند مسیر خود را برای خوشبختی با شریک زندگی حفظ کند.

۶- در ازدواج های سنتی، تلاش برای همکاری به جای دخالت وجود دارد

زوج هایی که خود را مستقل می‌ دانند، اغلب با ساختارهای خانواده خود دست و پنجه نرم می کنند، زیرا کسی هست که با انتخاب او مخالف است. زوجین توصیه هایی ارائه می دهند که ممکن است به نظر خوب باشند، اما کل رابطه را در نظر نمی گیرد.

در جایی که خانواده شخص اولویت اصلی باشد، حمایت واقعی تری وجود خواهد داشت.

یکی از خوبی های ازدواج سنتی این است که طرفین برای یک هدف می جنگند و داشتن آن را در اولویت قرار می دهند، اما در ازدواج های مدرن، زوجین تصمیم خود را گرفته و فقط خانواده ها را در جریان قرار می دهند.

۷- از فواید ازدواج سنتی این است که سلسله مراتبی انجام می شود

تا حالا به روند انجام ازدواج های سنتی فکر کرده اید؟ تا حالا دقت کردین که خانواده ها از چه مرحله ای وارد این سبک ازدواج ها می شوند؟

همانطور که در مقاله تعریف ازدواج در روانشناسی چیست گفتیم، ازدواج فرایندی ظریف است که باید با دقت زیادی انجام شود و حضور خانواده ها در این فرآیند ضروری است.

در ازدواج های سنتی، از بدو آشنایی خانواده ها حضور دارند و بر تمام نکات ریز و درشت این وصلت نظارت دارند. آنها چون درگیر مسائل عاطفی نمی شوند به خوبی می توانند همه چیز را با دقت و منطق بررسی کرده و مورد مطالعه قرار دهند.

در واقع این مهم ترین مزیت ازدواج سنتی در مقایسه با دیگر انواع ازدواج های مدرن مثل ازدواج سفید است!

پیشنهاد ویکی روان چیست؟

همانطور که مشاهده کردید، ازدواج به سبک سنتی مزایای زیادی دارد که آن را در برتری قرار می دهد، اما با وجود تمام موارد فوق، باز هم شاهد شکست خوردن ازدواج های سنتی با وجود تمام دقت و نظارت های خانواده ها هستیم!

به نظر شما علت چیست؟ ما که تمام مراحل را به خوبی پیش رفتیم، ما که منطقی به هر موضوعی نگاه کردیم، پس چرا ازدواجمان با مشکل روبرو شد؟؟؟

ما به شما دوست عزیز پیشنهاد می کنیم، قبل از هر نوع ازدواجی حتما با در جلسات مشاوره روانشناسی پیش از ازدواج شرکت کرده و با متخصص روانشناس در مورد قصدتان مشورت کنید

مشاور روانشناس به خوبی و بدون هیچ پیش قضاوتی شرایط دو طرف را به طور علمی و اصولی بررسی کرده و بهترین پیشنهاد را به شما می دهد. شرکت در جلسات مشاوره ازدواج ریسک شکست خوردن ازدواج را به طور چشمگیری کاهش داده و شرایط پایدارتری را برای طرفیت فراهم می کند!

شما می توانید از سراسر دنیا در جلسات مشاوره آنلاین سایت ویکی روان شرکت کرده و به صورت صوتی و تصویری با مشاور مورد نظرتان در سایت جلسه مشاوره روانشناسی برگزار نمائید:

لیست مشاورین و ببینم

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

اختلال اضطراب اجتماعی

اختلال اضطراب اجتماعی چیست؟ (معنی فوبی اجتماعی)

اضطراب اجتماعی یکی از اختلالات بسیار رایج در جامعه است و افراد بدون اینکه بدانند، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *