دختر و مادر ویکی روان

پرسش و پاسخ | چجوری دختر ۱۳ ساله ام را مدیریت کنم؟

سلام دختر ۱۳ ساله دارم که تو درسهاش خیلی افت کرده و اصلا دل و دماغ درس خوندن نداره. چطوری باهاش رفتار کنم. خیلی براش نگرانم و گیر می دم بهش دست خودم نیست اصلا تو همه ی کارهاش سرک می کشم و حس می کنم خوشش نمیاد ولی می ترسم این رفتارم اثر بد روش بزاره. چند روز پیش دیدم که رفته تو کانال داستانهای +۱۸ نمی دونم چکار کنم

با ویکی روان همراه باشید.

پاسخ:
با عرض سلام
بی انگیزگی در زمینه درسی در سنین بلوغ برای فرزندان یک امر رایج می باشد. لطفا خودتان را درگیر نکنید و حساسیت بیجا به خرج ندهید. سعی کنید در این سنین بجای تمرکز بر درس فرزندان بر روی احساساتشان کار کنید.
درباره تماشای فیلمهای متفرقه نیز بدانید این امری طبیعی می باشد که محصول کنجکاوی فرزندان در این سنین است. اما حتما باید فرزندان توسط والد همجنس درباره مسائل جنسی آموزش ببینند. حتما کتاب در این زمینه بخوانید و فرزندتان را بدون رودربایستی از واقعیتهای جنسی خودش آگاه سازید.

پیشنهاد میکنم مقالات زیر را هم مطالعه فرمائید.

رفتار با فرزندتان در سن بلوغ

روانشناسی بلوغ نوجوانان

به امید شادکامی روز افزون شما

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره دکتر لوح موسوی

روانشناس بین المللی، کارشناس برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی، مشاور شخصیت ها و مدیران ،برتر، نویسنده کتابهای روانشناسی تلفن دفتر مشاوره ۲۲۸۸۹۴۴۸

این و هم چک کنید

درمان شناختی رفتاری افسردگی چیست؟

درمان شناختی رفتاری افسردگی چیست؟ (۰ تا ۱۰۰)

درمان شناختی رفتاری افسردگی یکی از روش های کاربردی برای غلبه بر بیماری افسردگی است. …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *