درمان بدخلقی و ویژگی های زننده خانم ها

بررسی بدخلقی خانم ها

شاید برخورده باشید به بخشی از رفتار خانم ها که بسیار بدخلق هستند و همسرشان در آن زمان ها اصلا نمیتواند به او نزدیک شود. اینجا هاست که اگر بدخلقی خانم ها کنترل نشود قطعا مشکلات زناشویی بسیاری پدید میآید و حتی اگر درست با این موضوع بدخلقی برخورد نکنیم شاید تا طلاق هم کشیده شود.

علت بدخلقی خانم ها

باسایت روانشناسی ویکی روان همراه شوید.

باعث اختلافات بزرگ میشود

ولی آقایان به این موضوع باید واقف باشند که بداخلاقی همسرشان علت دارد و باید راه درمان آن را نیز پیدا کنند، همانطور که یک روانشناس گفت:

بدخلقی خانم ها زنان از شرایط روحی، جسمی، محیطی و ژنتیکی آنها ناشی می‌شود و باید با ریشه‌ یابی علل بدخلقی خانم ها و تلاش برای رفع آنها در جهت از بین بردن این مشکل اقدام کرد.

درمان بدخلقی و ویژگی های زننده خانم ها

محودی ادامه داد: مشکلات جسمی از قبیل تغییرات هورمونی که زنان به طور ماهانه با آن مواجه می شوند.

همچنین کمبود آهن، ویتامین ب۱ و کمبود سایر ویتامین‌ها که معمولاً در زنان بیشتر است به بدخلقی آنان می انجامد.

در معرض استرس

وی ضمن تاکید به این موضوع که زنان بیشتر از مردان در معرض استرس قرار دارند، افزود:

زنان به طور طبیعی و براساس متابولیسم بدنشان مضطرب‌ تر از مردان هستند.

به همین دلیل ترشح هورمون سروتونین شادی‌ آور در بدن آن ها کاهش می‌یابد و باعث اختلال در خواب، غذا خوردن، کاهش رضایت از زندگی و در نهایت بدخلقی می‌شود.

محمودی اضافه کرد: دوران کودکی و محیط زندگی افراد بر خلق و خوی آنها تاثیر مستقیم دارد.

زنانی که دوران کودکی تنش‌زایی را پشت سر گذاشته‌اند، نسبت به زنان دیگر بد خلق‌ترند.

این روانشناس با اشاره به اینکه زنان بیشتر از مردان هیجانات خود را بروز می دهند، بیان کرد:

یکی از راه‌های تخلیه هیجانات و کاهش استرس در زنان در هنگام عصبانیت حرف زدن است.

این در حالی است که مردان میل چندانی به صحبت کردن ندارند و بیشتر به سکوت کردن تمایل دارند که این مسئله منشأ بروز بسیاری از مشکلات بین زن و شوهر است.

مهمترین دلیل بدخلقی خانم ها

بدخلقی خانم ها

وی مهم‌ترین دلیل بهانه‌جویی و بدخلقی خانم ها را بی توجهی و عدم درک آن ها دانست و گفت:

زنان بیشتر از مردان نیاز به توجه دارند و بهترین راه برای جلوگیری از بدخلقی همسرمان توجه واقعی و عشق ورزیدن به او است پس برای حل این بحران های وی باید به او عشق بورزید.

محودی اظهار داشت: زنان نسبت به مردان اعتماد به نفس کمتری دارند.

مردان باید با توجه کافی به همسرشان، رفع نیازهای او و پرهیز از مقایسه شریک زندگی‌شان با دیگری، همسری با اعتماد به نفس و خوش‌ خلق برای خود رقم بزنند.

وی یادآور شد:با توجه کافی به زنان، عشق ورزیدن واقعی به آنها و تلاش برای کاهش دغدغه‌های شریک زندگی می‌توان همسری خوش خلق داشت.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

شب ادراری در کودکان

شب ادراری در کودکان چیست؟ (علائم و راه درمان)

شب ادراری در کودکان می تواند تبدیل به کابوس والدین شود چون نمی دانند علت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *