خودزنی

دخترم خودزنی میکند

پرسش: سلام، دختر من ١٨ سالشه. از ١۴ سالگی برای رسیدن به خواسته‌هاش اگه با مخالفت برخورد کنه به شدت عصبانی می‌شه و داد و فریاد راه می‌اندازه و از همه وحشتناک‌تر خودزنی میکنه یعنی به شدت توی سرش می‌کوبه و همه چیز رو پرتاب می‌کنه و بد و بیراه می‌گه به زندگیش. فورا هم پشیمون می‌شه و عذرخواهی می‌کنه و می‌گه دست خودم نیست . تک فرزنده و معمولا همه خواسته‌هاش برآورده می‌شه ولی در مقابل خواسته‌های غیرمعقول اگه مخالفت کنیم یا ازش پرس و جو کنیم عصبانی می‌شه. خودزنی و مدام کوبیدن توی سرش منو نگران می‌کنه و می‌ترسونه. خوابش نامنظمه، تا صبح بی‌خوابه و مدام سرش تو گوشیشه. باید چه کار کنم؟

با ویکی روان همراه باشید.

پاسخ: سلام و عرض ادب. پیرو سوال مطرح شده فرزند شما دارای اختلال عدم انطباق می‌باشد، در ضمن ایشان از تک فرزند بودن و توجه زیاد در این شرایط قرار گرفته است و در واقع همیشه دنبال نفع ثانوی است و از یادگیری وسیله‌ای برای رسیدن به اهدافش استفاده می‌کند. چون می‌داند شما شدیدا نگران سلامتی ایشان می‌شوید از این مسئله استفاده می‌کند و به جوسازی می‌پردازد و در نهایت به هدف خود می‌رسد. در ضمن اعتیاد به گوشی همراه دارد لزوما ایشان حتما باید به دکتر روان‌شناس بالینی مراجعه کنند.

شاد باشید.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره پروانه صفایی مقدم

متخصص روانشناسی بالینی عضو سازمان نظام روانشناسی عضو سازمان علوم شناختی سخنران برتر سمینارها 02177610857_09122849487

این و هم چک کنید

درمان شناختی رفتاری افسردگی چیست؟

درمان شناختی رفتاری افسردگی چیست؟ (۰ تا ۱۰۰)

درمان شناختی رفتاری افسردگی یکی از روش های کاربردی برای غلبه بر بیماری افسردگی است. …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *