افزایش تمرکز در محیط کار برای کسب موفقیت بیشتر

افزایش تمرکز در محیط کار برای کسب موفقیت بیشتر

تمرکز، تمرکز و باز هم تمرکز. شاه کلید موفقیت در تمام زمینه های زندگی تمرکز نامیده میشود. با افزایش تمرکز میتوانید بهره وری و راندمان خود در تمام زمینه ها را افزایش دهید تا بتوانید با صرف زمان کمتر بیشتر کارهای روزانه خود را به بهترین نحو انجام دهید. افزایش تمرکز در محیط کار روش های گوناگونی دارد که به عوامل داخلی و بیرونی بستگی دارند. در ادامه به سه عامل اصلی در افزایش تمرکز در محیط کار اشاره میکنیم.

راه های افزایش تمرکز در محیط کار کدامند؟

با ویکی روان همراه باشید.

بخورید، بخوابید و ورزش کنید

برآیند این سه اصل مهم، یک زندگی سالم، طولانی‌مدت و پر دستاورد به همراه خواهد داشت. اما نکته اینجا است که اکثر مردم تصور می‌کنند که زندگی چیزی خارج از دفتر کار است و محل کار صرفا یک قلمروی بی‌اهمیت و خسته کننده است که باید آن را در فهرست روزمره‌گی‌های خود قرار دهند.

در صورتی که با رعایت این نکات می‌توان از منافع آن در داخل و خارج از اتاق کار هم برخوردار شد و به افزایش تمرکز در محیط کار کمک شایان کرد.

ورزش روزانه، رژیم غذایی سالم و خواب کافی از جمله مواردی هستند که می‌تواند به افزایش تمرکز، انرژی و هشیاری شما در حین کار کمک کند. اندورفین و دیگر مواد شیمیایی که در بدن ‌ترشح می‌شوند، به افزایش سطح انرژی کمک کرده و ذهن شما را در یک حالت فعال نگه می‌دارند.

از این رو سعی کنید که به جای فست فود تا می‌توانید از غذاهای خانگی که شامل گوشت و سبزیجات تازه است استفاده کنید و میزان کالری خوراک خود را در حد متعادل نگه دارید.

در نهایت، خواب را فراموش نکنید. خواب کافی اجازه می‌دهد که بازدهی کاری شما افزایش پیدا کند و درآمد بیشتری کسب کنید. چنانچه از خواب کافی محروم هستید، این انتظار را داشته باشید که موفقیت و شغل شما به ورطه‌ی نابودی سقوط کند چه برسد به افزایش تمرکز در محیط کار.

بسیاری از دانشمندان برجسته و فعال در حوزه‌ی بهداشت و سلامت بر این عقیده هستند که ۶ تا ۸ ساعت خواب باکیفیت می‌تواند تمام جنبه‌های زندگی شما، از عشق و روابط عاطفی گرفته تا کسب و کار را بهبود دهد.

برای افزایش تمرکز در محیط کار بیشتر اجتماعی باشید

در اینجا منظور از اجتماعی بودن این نیست که سرتان رو عکس‌های مردم در اینستاگرام باشد یا برای استتوس‌های این و آن در فیسبوک لایک بزنید، هر چند شاید خیلی ها فکر کنند این هم نوعی اجتماعی بودن است.

اجتماعی بودن یعنی از خلوت خود بیرون بزنید و با مردم، ارتباط رو در رو برقرار کنید و با آن‌ها وارد صحبت شوید.

بسیاری از مطالعات علمی، تاثیر وجود دایره‌ای از روابط اجتماعی سالم را در مواردی چون طول عمر، بهبود سلامت، شادی بیشتر و موفقیت در کسب و کار مثبت ارزیابی کرده‌اند. خیلی هم کار سختی نیست. کافی است که با دوستان قدیمی ‌یا جدید خود بنشینید و در مورد علاقمندی‌ های خود صحبت کنید.

افزایش تمرکز در محیط کار

هر هفته با بهترین دوست خود برنامه‌ی چای یا قهوه بگذارید و یکدیگر را برای رسیدن به اهداف خود تشویق کنید. ضمن این که با این برنامه‌ریزی می‌توانید همدیگر را در روزهای خوب و بد زندگی حمایت کنید.

غیر از دوستان، به دیدن پدر و مادر خود هم بروید. در کل، همیشه در چاردیواری اتاق نمانید و با دیگر افراد وارد مکالمات مفید و معنادار شوید. شاید سخت باور کنید اما همین کارهای به افزایش تمرکز در محیط کار خیلی کمک میکند.

اصلا در یک چارچوب نمانید

کلید نهایی برای شکست دادن خستگی و بالا بردن بهره‌وری در محل کار این است که برنامه‌ی عادی خود را مختل کنید!

حتما بخوانید: راه های افزایش تمرکز برای مطالعه بهتر

اکثر مردم هر روز در یک ساعت مشخص بیدار می‌شوند. همان برنامه‌ی صبحگاه همیشگی را دارند. سراغ همان شغل همیشگی می‌روند و ناهار را با افرادی که هر روز می‌بینند صرف می‌کنند.

در حالی که ما تشنه‌ی تنوع هستیم. با وجود آن که در عصر فراوانی و تنوع زندگی می‌کنیم، رفته رفته به موجوداتی تکراری تبدیل می‌شویم. درست همان بلایی که سر “بیل موری” در فیلم “روز موش خرما” (Groundhog Day) افتاد و مجبور شد که تکرار یک روز را به مدت طولانی تجربه کند. زمانی از وقت هر روز خود را به ایجاد یک تغییر اختصاص دهید.

برای مثال نوع قهوه یا چای خود را عوض کنید. به رستورانی بروید که قبلا نرفته‌اید یا غذایی بخورید که تا به حال امتحان نکرده‌اید. برای رفتن به محل کار مسیر دیگری را انتخاب کنید و موسیقی جدیدی برای گوش دادن انتخاب کنید.

این راهکار ممکن است کمی احمقانه به نظر برسد در حالی که این طور نیست. در واقع با این تغییرات می‌توانید وضع موجود را به چالش بکشید و هیجان بیشتری را چاشنی زندگی خود کنید تا در نهایت بتوانید افزایش تمرکز در محیط کار را مملوس تجربه کنید.

با رعایت این موارد، کار برای شما ساده‌تر خواهد شد و پیشرفت قابل توجهی در تمرکز و بهره‌وری خود مشاهده خواهید کرد.

افزایش تمرکز

در پایان برای افزایش تمرکز در محیط کار کوشا باشید

در بعضی از روزهای کاری، ۶ فنجان اسپرسو و ۳ قوطی ردبول هم کاری از پیش نمی‌برند. روزهایی هستند که پلک‌های شما به حدی سنگین می‌شوند که محال است غیر از چرت پشت میز، کار دیگری انجام داد. به طوری که قضاوت همکاران و عصبانیت رییس هم نمی‌تواند مانع خوابیدن شما شود!

از این رو به جای آن که، خود را در رویای بین روز معلق کنید اقدام به عملی کردن این سه راهکار کنید.

ورزش کنید، غذای سالم بخورید، موزیک جدید گوش دهید، بستنی قیفی بخرید و در پارک قدم بزنید. و خلاصه‌ی کلام این که بیکار نمانید و یک کاری انجام دهید!

چنانچه سلامتی، زندگی اجتماعی و حس ماجراجویی را جزو اولویت‌های خود قرار دهید، تمرکز و بهره‌وری کافی به شکلی که در خواب هم نمی‌دیدید در زندگی کاری شما شکل خواهند گرفت. یادتان باشد افزایش تمرکز در محیط کار میتواند انقلابی در کار و زندگی شخصی شما باشد.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

اختلال اضطراب اجتماعی

اختلال اضطراب اجتماعی چیست؟ (معنی فوبی اجتماعی)

اضطراب اجتماعی یکی از اختلالات بسیار رایج در جامعه است و افراد بدون اینکه بدانند، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *