خانه / روانشناسی فردی / روابط / احتیاط در نوع روابط با کلاهبرداران حرفه ای
روابط با کلاهبرداران حرفه ای

احتیاط در نوع روابط با کلاهبرداران حرفه ای

در این روزها شاهد انواع تکنیک های کلاهبرداری در جامعه هستیم. همانطور که می دانیم در روابط با کلاهبرداران حرفه ای آنها همیشه با ترفندهای خاصی ذهن طعمه های خود را درگیر می کنند تا آنها نتوانند حقیقت ها را ببینند.

با ویکی روان همراه باشید.

روابط با کلاهبرداران حرفه ای

تاریخچه:

یکی از این شیوه ها تکنیک شاهزاده گمشده می باشد. در بسیاری از افسانه های قدیمی و فیلم های تاریخی شاهد داستان شاهزاده ای هستیم که خانواده پادشاه قصد کشتن او را داشته اند و او از ترس کشته شدن به یک جزیره دیگر پناه می برد. شاهزاده فراری با عده ای آشنا می شود و به آنها وعده می دهد که اگر به او کمک کنند تا به قدرت برسد، وقتی به پادشاهی رسید جبران می کند.

این روش توسط بسیاری از کلاهبرداران حرفه ای نیز اجرا می شود. آنها به دیگران اعلام می کنند که قبلا ثروتمند بوده اند و به مشکل مالیاتی برخورد کرده و یا به خاطر خیانت شریکشان برشکست شده اند. آنها به اطرافیانشان در ازای کار کردن رایگان وعده سر خرمن می دهند. افراد ساده لوح بدون اطلاع از نحوه روابط با کلاهبرداران حرفه ای و نیز به خاطر رسیدن به وعده های پوچ آنها گاها بیش از حد تلاش می کنند. اما هرچقدر جلوتر می روند به پوچ بودن آینده کاریشان بیشتر پی برده و ناامید می گردند.

این نکته قابل توجه است که این دسته از کلاهبرداران برای رسیدن به اهدافشان خودشان را بسیار با مرام جلوه می دهند تا شما را نیز تحریک کنند که بامرام باشید و تا سرحد مرگ پای وعده های پوچشان بمانید.

راههای پیشگیری و کنترل روابط با کلاهبرداران حرفه ای:

تنها راه مبارزه با این تکنیک واقعیت گرایی می باشد. به وعده های دیگران و آینده کاری که برای شما ترسیم می کنند توجه نکنید. چشمانتان را به واقعیت ها باز کنید و فقط واقعیت های حال حاضر را نگاه کنید.

درباره دکتر لوح موسوی

روانشناس بین المللی، کارشناس برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی، مشاور شخصیت ها و مدیران ،برتر، نویسنده کتابهای روانشناسی تلفن دفتر مشاوره ۲۲۸۸۹۴۴۸

این و هم چک کنید

جلوگیری از طلاق

جلوگیری از طلاق با ۶ قدم ساده (پیشگیری از طلاق)

راه های جلوگیری از طلاق بسیار متنوع و گسترده هستند و اگر آنها را بدانید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *