کاهش میل جنسی

۱۵ راه کاهش میل جنسی (کم کردن میل جنسی)

کاهش میل جنسی روش های زیادی دارد که بهید با دقت انجام دهید تا آسیبی به شما وارد نشود. افراد زیادی در جلسه های مشاوره روانشناسی جنسی دنبال راهکارهایی برای کم کردن میل جنسی هستند. بیشتر سوالات با این مضمون مطرح می شوند که چگونه میل جنسیمان را کاهش دهیم یا چه چیزی هایی بخوریم تا شهوتمان کم شود؟ به هر حال در این مطلب سایت ویکی روان به بررسی تمام و کمال راه های کاهش میل جنسی از دید علمی می پردازیم.

بهترین راه کاهش میل جنسی چیست؟

با وبلاگ مطالب روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

میل جنسی معمولا به عنوان محرک جنسی شناخته می‌ شود، این تمایل عاطفی و ذهنی شما برای برقراری سکس است. میل جنسی منحصر به فرد بوده و در افراد بسیار متفاوت است. آنچه شما به عنوان میل جنسی عادی تجربه می کنید ممکن است از آنچه شخص دیگری تجربه می کند بالاتر یا پایین باشد.

به همین دلیل هیچ وقت تعداد طبیعی رابطه جنسی بین زن و مرد قابل اندازه گیری نیست چون عوامل زیاد بر آن تاثیر می گذارند که فرد به فرد متفاوت می باشد.

چه عواملی بر میزان میل جنسی تاثیر می گذارد؟

کم کردن میل جنسی

برخی از عوامل که بر میل جنسی شما تأثیر می گذارند، عبارتند از:

چگونه میل جنسیمان را کاهش دهیم؟

برگردیم به سوال اصلی این مطلب ویکی روان، بهترین راه کم کردن میل جنسی چیست و چقدر طول می کشد تا به نتیجه برسیم؟

اگر احساس می کنید میل جنسی شما بسیار بالا است و تأثیر منفی بر زندگی شما دارد، در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید آن را مدیریت کنید.

۱- رژیم غذایی اولین قدم برای کم کردن میل جنسی است

اولین پیشنهاد مربوط به افرادی است که می پرسند چه چیزی هایی بخوریم تا شهوتمان کم شود یا تغذیه چه تاثیری بر میزان میل جنسی دارد؟

برخی تحقیقات درمانگرهای جنسی نشان می دهند شما می توانید برخی تغییرات غذایی را ایجاد کنید که ممکن است بر روی میل جنسی شما گذاشته و باعث کاهش میل جنسی شوند دقیقا همانطور که بعضی عادت های غذایی موجب بالا رفتن میل جنسی افراد می شوند.

اما یادتان باشد بسیاری از تغییرات عملی رژیم غذایی برای کاهش میل جنسی، ممکن است سلامت کلی شما را به خطر بیندازد

ترکیبات آفرودیسیاک (Aphrodisiacs) غذاها یا داروهای تقویت قوای جنسی هستند که میزان میل جنسی شما را افزایش می دهند و anaphrodisiacs ها برعکس ‌آنها عمل می‌ کند و غذاها یا داروهایی هستند که میزان میل جنسی شما را کاهش می دهند.

در طول سال ها انواع داروهای گیاهی به دلیل خواص کاهنده شهوت مورد استفاده قرار گرفته است، اما تحقیقات زیادی در مورد استفاده بیشتر از این گیاهان انجام نشده است.

در کل اگر دنبال کاهش میل جنسی خود هستید باید توجه ویژه به تغذیه داشته باشید، چون غذا به عنوان سوخت بدن شما تاثیر زیادی بر میزان میل جنسیتان خواهد داشت.

۲- استفاده از روان درمانی

اگر مشاور پزشک یا مشاور تغذیه شما تشخیص دهد که میزان بالای میل جنسی شما دلیل جسمی ندارد، ممکن است توصیه کند که برای درمان به مشاور سکسولوژیست آنلاین یا حضوری مراجعه کنید.

صحبت با یک مشاور روانشناس خبره می تواند به شما کمک کند دلایلی که باعث تحریک تجربه شما در میل جنسی می شوند، کشف کرده و در یادگیری تکنیک های مدیریت آن کمک کند

جلسات درمانی می تواند به اشکال مختلفی از جمله انفرادی، خانواده یا گروهی برگزار شود، اما معمولا جلسات تکی برگزار می شوند و تمام دلایل روانی بالا بودن میل جنسی توسط درمانگر جنسی مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرند.

۳- برای کم کردن میل جنسی روی روابط خود کار کنید

چگونه شهوتم را کم کنم

اگر در حال حاضر در یک رابطه هستید اما از زندگی جنسی خود راضی نیستید، این موضوع را با شریک زندگی خود در میان بگذارید تا به توافق متقابل برسید که چه رابطه جنسی برای هر دوی شما کاملا راضی کننده خواهد بود.

خیلی مواقع ایجاد تنوع در ارتباط جنسی باعث می شود میزان رضایت جنسی شما افزایش یافته و تمایلات جنسیتان هم کاهش یابد. در واقع در بسیاری موارد، میل جنسی بالا به دلیل وجود نارضایتی جنسی در طرفین است.

اگر در حال حاضر رابطه جنسی ندارید اما دوست دارید این رابطه را داشته باشید، در مورد انتظارات خود با شریک جنسی خود شفاف باشید و در مورد آنچه دوست دارید و دوست ندارید صریح صحبت کنید.

۴- چگونه میل جنسیمان را کاهش دهیم : استفاده از دارو درمانی

در برخی موارد بهترین راه برای کم کردن میل جنسی استفاده از دارو است چون راه های دیگر نتیجه نمی دهند، داروهایی باعث کاهش میل جنسی می‌ شوند که عبارتند از:

 • کورتیکواستروئیدها
 • شیمی درمانی یا پرتو درمانی (که در مواجه با بیماری ها انجام می شود و راه مناسبی برای کاهش میل جنسی نیست)
 • ترشح بیشتر هورمون های سرطان پروستات
 • مواد مخدر مانند مرفین (MorphaBond) و اکسی کدون (OxyContin)
 • ketoconazole، داروی ضد قارچ
 • سایمتیدین (Tagamet)، برای سوزش معده و رفلاکس
 • استروئیدهای آنابولیک برای عضله سازی
 • استفاده از داروهای ضد افسردگی

و ده ها داروی دیگر که بنا به شرایط شما توسط مشاور روانپزشک تجویز خواهند شد.

اگر در حال حاضر دارو مصرف می کنید، با پزشک خود صحبت کنید تا ببینید آیا استفاده از داروهای تجویز شده بر میل جنسی شما تأثیر می گذارد یا خیر.

تحت هیچ شرایطی برای کاهش میل جنسی خود به صورت سرخود دارویی را مصرف یا قطع نکنید، دارو درمانی می بایست تحت نظر پزشک متخصص انجام شود

۵- مصرف مواد مخدر را متوقف کنید

کوکائین و مت آمفتامین‌ ها دو داروی غیرقانونی هستند که می توانند میل جنسی شما را افزایش دهند و کاهش مصرف آنها می تواند میل جنسی شما را کاهش دهد.

ترک این نوع داروها توسط خود شما ممکن است دشوار باشد، اما گروه پشتیبانی و استفاده از خدمات مشاوره ترک اعتیاد آنلاین می تواند بسیار کمک کننده باشد.

۶- سطح پایین تستوسترون موجب کاهش میل جنسی می شود

سطح پایین هورمون تستوسترون در مردان و زنان می تواند به کاهش میل جنسی کمک کند. می توانید این سطح را با مراجعه به پزشک بررسی کنید و همچنین می توانید یک کلاس تمرین با شدت بالا و تمرینات قدرتی را امتحان کنید.

۷- کمبود ویتامین D

مردم هر روز ویتامین D کافی دریافت می کنند. منابع عالی شامل

 • ماهی
 • تخم مرغ (زرده
 • شیرهای غنی شده
 • و گوشت بدون چربی

است. اگر این غذاها را دوست ندارید، می توانید یک مکمل مصرف کنید. استفاده از این مواد غذایی کمک می کند بهتر میل جنسی خود را مدیریت کنید.

۸- داروهای ضد افسردگی

مصرف داروی خواب آور

بالا از داروهای ضدافسردگی به عنوان راهی برای کم کردن میل جنسی یاد کردیم.

داروهای ضد افسردگی می توانند بر روی انگیزه جنسی شما تأثیر بگذارند. اگر این عوارض را مشاهده کردید، نگرانی خود را به روانپزشک اعلام کنید و ببینید آیا داروی دیگری برای شما بهتر است یا خیر.

اما تحت هیچ شرایطی برای پایین آوردن میل جنسی خود از این داروها استفاده نکنید!

۹- چگونه شهوتم را کم کنم : کمبود در سلنیوم

داشتن سطح تغذیه ای کم سلنیوم نیز می تواند در کاهش میل جنسی شما نقش داشته باشد. سلنیوم می تواند تعداد و تحرک اسپرم را افزایش دهد.

از آنجا که سیر کردن بدن شما چالش برانگیز است، بدنبال منابع غنی تری بگردید و مقدار کمی غذا بخورید.

۱۰- کمبود ویتامین A

سطح پایین ویتامین A می تواند منجر به کاهش میل جنسی شود. مصرف کم ویتامین A منجر به تولید تستوسترون در بدن شود که بر هورمون های جنسی و میل جنسی تأثیر منفی خواهد گذاشت. میوه ها و سبزیجات رنگی بخورید تا مشکل حل شود.

۱۱- نوشیدن الکل باعث کم شدن نیاز جنسی می شود

به هیچ وجه قصد تبلیغ نوشین الکل در جواب افرادی که می پرسند چگونه شهوتم را کم کنم را نداریم. تنها برای اطلاع داشتن از روش های کاهش دهنده میل جنسی بد نیست بدانید، نوشیدن زیاد الکل هم تاثیر بسیاری بر شدت نیاز جنسی دارد.

۱۲- کاهش میل جنسی خانم ها : کنترل بارداری

کنترل بارداری می تواند میل جنسی خانم ها را کاهش دهد، زیرا سطح تستوسترون پایین تر از حد طبیعی است. اگر قرص مصرف می کنید و کاهش میل جنسی و تحریک را تجربه می کنید، با متخصص زنان برندهای قرص یا دوزهایی که تأثیر مشابهی دارند را بررسی کنید.

۱۳- کمبود آب بدن موجب کم شدن میل جنسی می شود

اگر در طول روز به اندازه کافی آب نمی نوشید و بدن شما کم آب است، می تواند بر میل جنسی شما تأثیر منفی بگذارد.

اگر شما هم می پرسید چگونه میل جنسیمان را کاهش دهیم بهتر است میزان ورودی آب به بدنتان را مدیریت کنید اما یادتان باشد آب یکی از عنصرهای طبیعی و مورد نیاز در بدن است که حتما باید در طول روز استفاده شود.

۱۴- کورتیزول کم یعنی میل جنسی کمتر

مشاوره روانشناسی جنسی در ویکی روان

مطمئنا یک محیط شاد بر سطح هورمون کورتیزول و میل جنسی تاثیر دارد.

گرچه داشتن کورتیزول و استرس بیش از حد باعث کاهش میل جنسی در شما می شود. کلاس ورزشی را امتحان کنید، موسیقی گذارید و برقصید یا ذهن خود را تحریک کنید تا انرژی را تقویت کند. همچنین، هر شب به اندازه کافی بخوابید تا بدن متعادل باشد و سطح کورتیزول ثابت باشد.

۱۵- حساب شده ورزش کنید

بدنسازها به دلیل ماهیت ورزش های سنگینی که انجام می دهند میزان تستوسترون بیشتری در بدنشان تولید می شود. اما برای کاهش میل جنسی تان می توانید حساب شده و با برنامه ورزش کنید.

ورزش کردن موجب مصرف انرژی مازاد بدنتان می شود و در نتیجه می تواند شدت میل جنسی را کاهش دهد. اما با ورزش چگونه شهوتم را کم کنم :

 • طناب زدن را هفته ای ۴ بار انجام دهید
 • پیاده روی کنید (این کار برای کم کردن میل جنسی خانم ها بسیار خوب است)
 • تمرینات کاردیو انجام دهید
 • حرکات شنا و دراز نشست برای کم کردن میل جنسی بسیار مناسب هستند

پیشنهاد ویکی روان چیست؟

همانطور که بارها اشاره کردیم، یکی از مهم ترین دلایل بالا بودن نیاز جنسی به موضوعات روانی مربوط می باشد.

اگر میل جنسی شما بالاست و روش های متفاوتی را برای مدیریت یا کاهش آن امتحان کرده و نتیجه نگرفته اید بهتر است با یک متخصص سکس تراپ اینترنتی یا حضوری در این مورد صحبت نمائید.

این فرد متخصص کمکتان می تواند دلایل را ریشه ای بررسی و برای مدیریت آن اقدام عملی کنید.

شما دوست عزیز می توانید از سراسر دنیا در سایت ویکی روان جلسه مشاوره تصویری روانشناسی بدون نیاز به نصب نرم افزار جانبی برگزار نمائید، برای دیدن لیست مشاورین روی دکمه زیر کلیک کنید:

مشاوره آنلاین موضوعات جنسی

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

وسواس احساس گناه

وسواس احساس گناه چیست و چه علائمی دارد؟

شاید عبارت وسواس احساس گناه تا به حال به گوشتان نخورده باشد اما یکی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *