رابرت استرنبرگ کیست؟

رابرت استرنبرگ روانشناس مطرح متولد ۸ دسامبر ۱۹۴۹ در ایالت متحده آمریکا میباشد. با سایت روانشناسیویکی روان همراه باشید.

رابرت استرنبرگ کیست؟

او استاد توسعه انسانی در دانشگاه کرنل و همچنین قبل از پیوستن به کرنل، استرنبرگ رئیس دانشگاه وایومینگ بود. رابرت استرنبرگ استاد دانشگاه ایالتی اوکلاهما، عضو هیت علمی دانشکده هنر و علوم در دانشگاه تافتس، استاد روانشناسی و آموزش در دانشگاه ییل نیز بوده است.

رابرت استرنبرگ همچنین عضو هیئت تحریریه مجلات متعدد، از جمله روانشناس آمریکایی است. او رئیس سابق انجمن روانشناسی آمریکا نیز میباشد.

روانشناس بزرگ رابرت استرنبرگ دارای مدرک لیسانس از دانشگاه ییل و دکترا از دانشگاه استنفورد، تحت نظارت گوردون باوئر است.

حتما بخوانید

او دارای سیزده دکترای افتخاری از دانشگاه های گوناگون بوده است دو آمریکای شمالی، یک آمریکایی جنوبی، یک آسیایی، و نه دانشگاه های اروپا. علاوه بر این دارای کرسی استاد افتخاری در دانشگاه هایدلبرگ، در آلمان است. او همکار محترم مرکز روانسنجی در دانشگاه کمبریج نیز است.

این انسان بزرگ دارای سهم عمده ای در روانشناسی میباشد. از فعالیت های وی میتوان به نظریه Triarchic از هوش، چند نظریه نفوذ مربوط به خلاقیت، حکمت، سبک های تفکر، عشق و نفرت، و تدوین بیش از ۱۵۰۰ مقالات و کتاب اشاره کرد.

رابرت استرنبرگ به عنوان ۶۰ روانشناس برتر قرن ۲۰ انتخاب شده است.

وی با کارین استرنبرگ، روانشناس آلمانی ازدواج کرده است. حاصل این ازدواج یک پسر و دو دختر میباشد. استرنبرگ از همسر اول خود یک پسر و یک دختر دارد.

دکمه بازگشت به بالا