حل کردن اختلاف فرهنگی در ازدواج

اختلاف فرهنگی در ازدواج؛ انواع و راه های غلبه

وجود اختلاف فرهنگی در ازدواج یکی از مواردی است که می تواند منجر به بروز مشکلاتی در زندگی مشترک زن و مرد شود. اختلاف فرهنگی خانواده ها در ازدواج یکی از موضوعاتی است که همواره در جلسات مشاوره قبل از ازدواج به آنها توجه می شود، چون اگر علاقه و عشق دو طرف نسبت به هم باعث شود نتوانند تفاوت های فرهنگی در ازدواج را ببینند، امکان دارد در آینده دچار مشکلات عدیده شوند. در این مطلب سایت ویکی روان، به بررسی تاثیر و مشکلات اختلاف فرهنگی در ازدواج از دید روانشناسی خواهیم پرداخت.

پیش از شروع پیشنهاد می کنیم مقاله تعریف ازدواج در روانشناسی چیست را حتما در سایت ویکی روان مطالعه کنید تا دید بازتری نسبت به مقوله ازدواج پیدا نمائید.

اختلاف فرهنگی در ازدواج چیست؟

تفاوت-فرهنگی-در-ازدواج-چیست؟

با سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

ازدواج با فردی از یک فرهنگ متفاوت، همراه با متغیرهای چالش برانگیز است، اما می ‌تواند فرصت های رشد فردی را تقویت کند. همه زوج ‌های متاهل به منظور کمک به یکدیگر، تعدیل و مصالحه می ‌کنند، اما هنگامی که این تعدیل در مورد مذهب یا فرهنگ باشد، یک مسئله دیگر به فرآیند درک و توسعه اضافه می شود.

همه چیز در زندگی، از فرهنگ الگو گرفته است

اجازه دهید وظایف والدین، وعده های غذایی، یا حتی مفاهیم، ابراز وجود کنند. چیزی که ممکن است به عنوان یک تفاوت شگفت ‌انگیز باشد، وقتی که یک رابطه تحت فشار قرار می ‌گیرد، می‌ تواند خود را به یک مانع سرسخت تبدیل کند.

پس از مشاهده دقیق رفتار زوج ‌ها در ملل یا نژادهای مختلف که مشاوره را انتخاب کرده‌ اند، نتایجی برآورد شد که در این مقاله به آن می پردازیم. در این میان ممکن است نکات مفیدی پیدا کنید که به شما کمک کند ازدواج خود را در مسیر درست قرار دهید.

مساله تفاوت‌ های فرهنگی در ازدواج

بر اساس چیزی که مشاوره ازدواج می گوید، حتی اگر در زندگی مشترک، تفاوت فرهنگی در ازدواج با یکدیگر مواجه می‌ شوند، می ‌توان رابطه را قوی کرد.

اما موانعی که ابتدا باید شناسایی و مورد بررسی قرار گیرد روش زندگی شما خواهد بود مگر اینکه گزینه دیگری پیدا کنید که نسبت به آن ارجحیت دارد.

آداب و رسوم هر یک از شما، ارزش ها و اولویت های مختلفی را به شما و همسرتان آموخته است. این بدان معنی است که شما دو نفر باید یاد بگیرید و سازش کنید

پس یادتان باشد، اختلاف فرهنگی و مذهبی در ازدواج و سلایق متفاوت بین خانواده ها، شخصیت فرد مقابل را ساخته است، پس باید به آن دقت زیادی شود!

درک یک فرهنگ کاملا جدید

اختلافات-فرهنگی-در-ازدواج

اگر شما با کسی ازدواج می ‌کنید که فرهنگش با شما بسیار متفاوت است، خود را برای اتفاقات غیر منتظره آماده کنید. لطفا نترسید 🙂

ممکن است تصور کنید که بررسی‌ های خود را انجام داده‌ اید، اما هنوز چیزهایی وجود دارند که شما نمی ‌دانید.

وقتی چنین شرایطی بوجود می‌ آیند دست‌ پاچه و ناامید نشوید، اما یاد بگیرید که بین فرهنگ ‌ها حرکت کنید و این واقعیت را درک کنید که همیشه چیزهایی وجود خواهند داشت که فراتر از درک شما خواهند بود.

مثلا، چرا همسر هندی برای خانواده اهمیت زیادی قائل است و یا اینکه چرا شوهر فرانسوی شما فکر می‌کند که وقتی بیرون می‌روید حتی برای خرید یک روزنامه، باید آرایش کنید.

انواع مختلف اختلافات فرهنگی در ازدواج چیست؟

خب، حالا که متوجه شدیم اختلاف فرهنگی در ازدواج چیست و چرا باید به دید باز به اختلافات فرهنگی در ازدواج دقت کرد، بهتر به انواع اختلاف های فرهنگی نگاهی بیندازیم.

۱- مسائل مذهبی

دین جنبه حساس هر فرهنگی است. این جنبه دلیل ایجاد اختلافی نمی ‌شود، مگر اینکه زوج تصمیم بگیرند بچه دار شوند.

همسر مسلمان شما ممکن است بخواهد فرزندتان توسط یک روحانی نامگذاری شود، یا مثلا شوهر مسیحی شما بخواهد بچه ‌ها را هر یکشنبه به کلیسا ببرد و این باعث می شود شما نسبت به آینده فرزندتان نگران باشید.

به یاد داشته باشید که پس از شناخت کامل گرایش مذهبی همسرتان، ازدواج کنید، چون اختلاف فرهنگی و مذهبی در ازدواج می تواند بسیار یر کیفیت زندگی زناشویی شما تاثیرگذار باشد

بگذارید که کودکان اهمیت موقعیت خود را درک کنند و در مورد آنچه که کودکان شما باید دنبال کنند، مفصل با هم صحبت کنید.

هر نوع ازدواجی را مد نظر داشته باشید باز هم بهتر است این موارد را اجرا کنید.

۲- رعایت قانون و اقامت در یک کشور

این مورد از اختلافات فرهنگی در ازدواج، مربوط به زن و شوهری است که ملیت دو کشور متفاوت را دارند.

توجه داشته باشید که شما و همسرتان پاسپورت / ویزای معتبری دارید. در بیشتر موارد شرایطی پیش آمده که همسر ویزای خود را تمدید نکرده و این شرایط ناراحت کننده ای به وجود آورده است چون باید کشور را ترک کند.

اکثر کشورها تابعیت تکمیلی را به همسر شهروند ارائه می دهند، اما اگر کشور شما این کار را نمی کند، اطمینان حاصل کنید که تمام اسناد موجود هستند.

مراحل قانونی را به طور کامل بررسی کنید تا با وضعیت نا امید کننده ‌ای در آینده روبرو نشوید.

ملیت متفاوت زن و مرد، علاوه بر موضوعات اقامتی، یکی از مهم ترین مشکلات اختلاف فرهنگی در ازدواج را به همراه خواهد داشت.

البته افراد زیادی هستند که بدون هیچ مشکلی و با انعطاف کامل نسبت به این موضوع ازدواج کرده و تجربه ازدواج موفق و بدون شکست را هم داشته اند، پس شما هم می توانید.

افرادی که ازدواج کرده اند و به هر دلیل با همسرشان مشکلاتی دارند، بهتر است برای حل ریشه ای و اصولی این مشکلات از خدمات مشاوره ازدواج اینترنتی یا حضوری استفاده کنند.

۳- افسردگی به دلیل وظایف والدین

انجام وظایف والدین به خودی خود یک کار چالش برانگیز است و شما یک بعد دیگر به جنبه ‌های فرهنگی اضافه می کنید که باید از عهده آن برآیید.

یکی از جنبه های مثبت تربیت کودکان در یک خانواده که از نظر فرهنگی تفاوت دارند، این واقعیت است که آنها در برابر قومیت ها و مذاهب رشد می کنند و بردبار هستند.

فرهنگ همسرتان را در مقابل بچه های خود تحقیر نکنید و سعی کنید جنبه‌ های اتحاد مانند روحیه گرفتن از جشنواره‌ ها پیدا کنید.

بودن در فرهنگ ‌های مختلف یکی از بهترین چیزهایی است که کودکان شما تجربه خواهند کرد البته اگر آن را سرگرم‌ کننده و آسان کنید.

۴- اختلاف طبقاتی و فرهنگی در ازدواج

حل-اختلاف-فرهنگی-در-ازدواج

یکی از مواردی که می تواند موجب اختلاف طبقاتی و فرهنگی در ازدواج شود موضوعات مالی است.

اختلاف مالی شدید بین خانواده ها و وضعیت امرار معاش دو نفر می تواند موجب بروز مشکلاتی شود که در نهایت هر دو طرف از آن آسیب هایی را متحمل شوند.

بهتر است بمنظور جلوگیری از هر گونه اختلاف طبقاتی و فرهنگی در ازدواج به این نکته توجه کافی بنمائید.

چطور اختلاف فرهنگی در ازدواج را مدیریت کنیم؟

چگونه می‌ توانید تفاوت ‌های فرهنگی در ازدواج خود را کنترل کنید؟ ۵ توصیه در اینجا ذکر شده است:

۱- در مورد فرهنگ دیگری، به خود و خانواده آموزش دهید

به این صورت شگفتی‌ های غافلگیر کننده را کاهش داده و تضادهای بالقوه را خنثی کنید. از شریک زندگی خود در مورد استانداردها و انتظارات سوال بپرسید و آنها را بررسی کنید.

این پیشنهاد را حتما ارائه دهید تا به طور چشمگیری از تاثیر اختلافات فرهنگی در ازدواج جلوگیری به عمل بیاید.

در جلسات مشاوره پیش از ازدواج مشاورتان بهترین راهکارها را در این مورد برایتان شرح می دهد تا نتیجه خوبی دریافت کنید.

۲- اعتقادات غلطی را که ممکن است در مورد فرهنگ دیگر داشته باشید به چالش بکشید

به عنوان یک زوج درباره سیستم اعتقادی خود صحبت کنید و شواهدی را که از آن باورها حمایت می ‌کنند را بررسی کنید.

اگر اعتقادات صرفاً به این دلیل است که خانواده بزرگی چنین گفته اند یا “همه همینطور هستند”، آنها را به آرامی و احترام به چالش بکشید.

۳- در مورد فرهنگ ها تبادل نظر مثبت داشته باشید

اختلاف-طبقاتی-و-فرهنگی-در-ازدواج

در مورد نکات مثبت و منفی دو فرهنگ بحث کنید و به طور مشترک انتخاب کنید که کدام قسمت ها برای روابط شما مناسب ترند.

با همسرتان در مورد نقاط ضعف و قوت فرهنگ خود صحبت کنید. مشخص کنید کدام یک از ویژگی ‌های هر دو فرهنگ می ‌تواند صمیمت خانواده تان را افزایش دهد.

۴- تنظیم و انطباق با فرهنگ ‌های دیگر از طریق سازش و ارتباط

این تکنیک برای کم کردن اثر اختلاف فرهنگی در ازدواج فروتنی و شجاعت می خواهد.

همچنین لازم است که برای تأمین نیازهای شخص مقابل، برخی از خواسته های خود را کنار بگذارید. قبل از شناخت تفاوت ها، مشکلات و راه حل ها به یکدیگر، گوش دهید.

شواهد در جلسات مشاوره بعد ازدواج نشان می دهد بهتر است این موارد را قبل از وصلت، مطرح و حل کنید چون بعد از ازدواج به یکی از مشکلات تبدیل می شود.

۵- صبور باشید چون شریک تان با شما سازگاری دارد

اگر شما مدام همسر خود را اصلاح کنید، ممکن است علاقه خود به تطبیق فرهنگ را از دست بدهید. افراد تمایل دارند به سمت آشنایی و موفقیت جذب شوند.

این دو را برای همسر خود فراهم کنید و روش زندگی خود را بسط دهید و درک کنید.

یادتان باشد اختلاف فرهنگی خانواده ها در ازدواج بسیار مهم است اما این موضوعا نباید مانع ازدواجتان شود! افراد زیادی از فرهنگ های متفاوت با هم وصلت کرده اند و زندگی بسیار خوبی را تجربه می کنند.

پس شما هم می توانید همین تجربه شیرین را داشته باشید. تجربه در جلسات مشاره قبل از ازدواج نشان می دهد که توجه به اهمیت تفاوت فرهنگی در ازدواج می تواند تضمین کننده یک ازدواج موفق باشد اما اگر اختلافی وجود دارد نباید شما را از اهدافتان دور کند.

در صورت تمایل می توانید در بخش مشاوره آنلاین روان شناسی سایت ویکی روان، با بهترین مشاورهای کشور، به شکل صوتی و تصویری از سراسر دنیا صحبت کرده و جلسه مشاوره اینترنتی برگزار نمائید.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

چرا افسرده می شویم

چرا افسرده می شویم؟ (تحلیل اختصاصی)

چرا افسرده می شویم؟ شاید دلایل زیادی برای افسرده شدن یک فرد به ذهنتان خطور …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *