بخشش شوهر خیانتکار

راه های بخشش شوهر خیانتکار را بشناسید

شوهر خیانتکار به مردی گفته می شود که به همسرش خیانت می‌­کند و این بی­ وفائی به روابط زناشویی لطمه زده و باعث درد شدید عاطفی برای تمامی افراد درگیر می‌­شود.

با اینکه برخی افراد به راحتی و بدون اینکه حتی به آشتی کردن دوباره فکر کنند از رابطه بیرون می‌­روند،

برخی دیگر حاضرند با شرایطی بخشش شوهر خیانتکار را پیش بگیرند و تلاش کنند در زندگی زناشویی پیش بروند.

با صحبت کردن آزادانه با شوهر خیانتکار و کار کردن روی مقوله اعتماد و احترام از طریق زوج درمانی و گرفتن مشاوره رواشناسی و حمایتی که نیاز دارید، می‌­توانید وضعیت را بهتر کنید.

شاید برای شما سوال باشد که چگونه میتوانم جلوی همسر خیانتکار خود را بگیرم؟ در ادامه به توضیح بیشتر این مسائل میپردازیم.

بخشش شوهر خیانتکار کار آسانیست؟

باسایت رونشناسی ویکی روان همراه باشید.

بخش ۱: برای بخشش شوهر خیانتکار باید با او صحبت کنید.

 1. از شوهر خیانتکار تمام سئوالاتی که می‌­خواهید پاسخ آن را بدانید را بپرسید. برخی همسران ترجیح می‌­دهند که درباره جزئیات رابطه زناشویی چیزی ندانند.
 2. با این حال، دانستن همه داستان به شما کمک خواهد کرد راحت­تر ببخشید و سریع‌تر بهبود پیدا کنید. بنابراین، هر سئوالی که می‌­خواهید را از شوهر خیانتکار خود بپرسید.

تلاش کنید روی سئوالات عاطفی متمرکز شوید و نه روی سئوالات مربوط به چگونگی.

برای مثال، به‌ جای اینکه بپرسید در کدام هتل بودید، از همسرتان بپرسید چه چیز باعث شد تصمیم بگیرد که به شما خیانت کند.

این سوال برای هدف بخشش مفیدتر است.

شوهر خیانتکار من

 1. درباره این صحبت کنید که این رابطه فرا زناشویی چه احساسی در شما ایجاد کرده است. لازم است شوهرتان بداند که احساسات شما جریحه­ دار شده است، احساس می‌­کنید به شما خیانت شده و غمگین و عصبانی هستید. هر احساس درونی که دارید را مطرح کنید.
 2. وقتی همسرتان درباره احساسش صحبت می‌­کند به حرفهای او گوش دهید. شوهر خیانتکار شما ممکن است ناراحت باشد، کاملا متاسف باشد، و از کاری که کرده است پشیمان شده باشد.
 3. ممکن است از خودش متنفر شده باشد و این بهترین حالت برای بخشش شوهر خیانتکار است.

فضایی ایجاد کنید که در آن هر دوی شما احساس امنیت کنید به‌ نحوی که بتوانید عواطفتان را با یکدیگر درمیان بگذارید تا اینکه بتوانید در رابطه زناشویی‌تان پیش بروید.

با مرد خیانتکار چگونه رفتار کنیم؟

 1. عواطف خود را بروز دهید. داد زدن و گریه کردن هیچ اشکالی ندارد و قابل درک است، البته خشونت مقوله دیگری است.

به خاطر داشته باشید که شوهر خیانتکار شما احتمالا بهتر خواهد توانست صداقت داشته باشد اگر شما بتوانید آنچه را که او می‌­گوید بدون دعوا و تهدید به ترک کردن رابطه دریافت کنید.

در صورت ضرورت به یکدیگر فضا بدهید.

چنانچه متوجه شدید جر و بحث‌ تان دارد بالا می‌­کشد یا عواطفتان از کنترل خارج می‌­شود، به خود استراحت بدهید.

 1. همه حرفهایتان را درباره خیانت بزنید، و سپس سعی کنید دیگر به این موضوع نپردازید. اگر دقت لازم را نداشته باشید، ممکن است تا آخر عمر بخواهید درباره این خیانت صحبت کنید و زندگی را به کام خود و همسرتان تلخ کنید.
 2. برای بخشش شوهر خیانتکار خود به صورت غیرکلامی با او ارتباط داشته باشید. با گذاشتن یادداشت، فرستادن گل، و وقت گذاشتن برای یکدیگر تعهدتان را به رابطه­ تان و به یکدیگر نشان دهید.

یکی از بزرگترین آسیب های شوهر خیانتکار، خیانت در روابط جنسی با همسر خود می باشد.

بخش ۲: درمان

 1. از شوهرتان بپرسید که آیا مایل است با شما به مشاوره زناشویی بیاید یا در کلاسهای زوج­ درمانی شرکت کند. این اقدام برای برخی موثر است اما نه برای همه. درهرحال اگر قصد دارید همسرتان را ببخشید و در زندگی با هم پیش بروید، این مورد ارزش امتحان کردن دارد.
 2. یک مشاور مجرب را انتخاب کنید که به شما کمک کند مقوله ­های مربوط به خیانت را با همسرتان حل و فصل کنید.
 3. قالبی را برای جلسات مشاوره یا آموزشی انتخاب کنید که مناسب سبک زندگی و بودجه شما باشد. می‌­توانید هفته­ای یکبار به درمانگرتان مراجعه کنید، در برنامه­های آخر هفته شرکت کنید یا در کلاسی ثبت نام کنید که به شما کمک می‌­کند رابطه زناشویی‌تان را دوباره بسازید. گزینه­های موجود را بررسی کنید.

بخشش شوهر خیانتکار

 1. وقتی نزد مشاور می‌­روید هدفتان طلاق نباشد. اگر می‌­خواهید همسرتان را ببخشید و رابطه زناشویی‌تان را حفظ کنید، به درمانگرتان بگویید که چنین قصدی دارید.
 2. از درمانگرتان کتابهایی برای مطالعه پیشنهاد بگیرید. کتابهایی در زمینه بخشیدن خیانت و پیش رفتن در زندگی زناشویی وجود دارد که می‌­تواند برای شما مفید باشد.

بخش ۳: به منظور بخشش شوهر خیانتکار باید حمایت کنید.

 1. به دوستان و اعضای خانواده­ تان که به‌نحوی در جریان خیانت قرار گرفته ­اند، برسانید که دارید روی بخشیدن همسرتان و تلاش برای حفظ رابطه زناشویی­تان کار می­کنید. این کار باعث می‌­شود دیگران که ممکن است نظرات دیگری درباره اینکه چه کار باید بکنید داشته باشند، حرفی از جدایی یا تلافی نزنند.
 2. درباره احساستان با دوستان و خانواده ­تان گفتگو کنید. باید بدون ترس از قضاوت کردن یا ناامید شدن دیگران بتوانید درباره تردیدها، درد و عدم اطمینان با آنها صحبت کنید.
 3. از گروههای مشابه در جامعه محلی و مراکز مذهبی کمک بگیرید. می‌­توانید با افرادی که تجربه­ای مشابه تجربه شما داشته­اند گفتگو کنید و از تجربیات مشترک‌تان بهره بگیرید.
 4. روی دلایل‌تان برای بخشیدن شوهرتان تمرکز کنید. تمرکز روی بچه­ها، برنامه­هایتان برای آینده و همچنین خاطرات تلخ و شیرین سالهای گذشته با همسرتان می‌­تواند به شما کمک کند از خشم و رنجش به سمت بخشش بروید.

 

یادتان باشد، همیشه می‌‌توانید روی کمک کارشناسی مشاوران باتجربه حساب کنید!

ترجمه سید مرتضی نظری

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

مهم ترین تاثیر دوستان در اعتیاد چیست؟

تاثیر دوستان در اعتیاد آنقدر زیاد است که یکی از موضوعات همیشگی در جلسه های …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *