خیانت

16 راه بخشش شوهر خیانتکار از دید روانشناسی

چطور خیانت شوهر را ببخشیم؟

شوهر خیانتکار به مردی گفته می شود که به همسرش خیانت می‌­کند و این بی­ وفائی به روابط زناشویی لطمه زده و باعث درد شدید عاطفی برای تمامی افراد درگیر می‌­شود. در جلسات مشاوره آنلاین خیانت صحبت های زیادی درباره بخشیدن شوهر بعد از خیانت می شود تا در صورت امکان زندگی مشترک از بین نرود. با این حال بخشیدن خیانت شوهر برای خانم های زیادی غیرممکن است و حضور در جلسات مشاوره روانشناسی هم چیزی را تغییر نمی دهد. با این حال در این مطلب سایت مشاوره ویکی روان به بررسی دقیق راه های بخشیدن شوهر خیانتکار از دید علم روانشناسی می پردازیم.

بخشش شوهر خیانتکار کار آسانی است؟

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

با اینکه برخی افراد به راحتی و بدون اینکه حتی به آشتی کردن دوباره فکر کنند از رابطه بیرون می‌­روند، برخی دیگر حاضرند با شرایطی بخشش شوهر خیانتکار را پیش بگیرند و تلاش کنند در زندگی زناشویی پیش بروند.

با صحبت کردن آزادانه با شوهر خیانتکار و کار کردن روی مقوله اعتماد و احترام از طریق زوج درمانی و گرفتن مشاوره رواشناسی و حمایتی که نیاز دارید، می‌­توانید وضعیت را بهتر کنید. به همین دلیل در جلسات مشاوره طلاق متخصص روانشناس تلاش زیادی برای روبرو کردن طرفین با واقعیت های انواع خیانت می کند تا عاقلانه ترین تصمیم را بگیرند.

شاید برای شما سوال باشد که چگونه میتوانم جلوی همسر خیانتکار خود را بگیرم؟ در ادامه به توضیح بیشتر این مسائل می پردازیم. اما موضوع اصلی این مقاله بررسی راه های بخشیدن شوهر بعد از خیانت است که خانم ها باید از آن مطلع باشند.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
زهرا جعفری زهرا جعفری
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
نسرین دشتبانیان نسرین دشتبانیان
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
معصومه چوبین معصومه چوبین
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
پریا نوربخش پریا نوربخش
مشاور روانشناس
از 175,000 هزار تومان
کورش مهدیون کورش مهدیون
مشاور روانشناس
از 150,000 هزار تومان
فرشته علی هاشمی فرشته علی هاشمی
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
بابک ساسانی بابک ساسانی
دکتری روانشناسی
از 100,000 هزار تومان
نیره آزادی نقش نیره آزادی نقش
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان

آیا بخشیدن شوهر خیانتکار صحیح است؟

خانم های زیادی در جلسات مشاوره خیانت آنلاین و تلفنی ویکی روان این سوال را مطرح می کنند که چرا باید شوهر خیانتکار خود را ببخشند؟ اگر شخصی خیانت کرده چه تضمینی وجود دارد که دوباره خیانت نمی کند؟

نحوه برخورد با خیانت مردان چیزی است که آینده زندگی شما را مشخص می کند. یعنی شما با درک تعریف خیانت و لمس احساسات مربوط به آن به انسان دیگری تبدیل می شوید. اینکه بخشیدن خیانت شوهر کار صحیحی است یا نه در جلسات روان درمانی مشخص می شود، اما نباید بدون مشورت با مشاور روانشناس تصمیم نهایی را بگیرید چون معمولا این تصمیمات احساسی و بدون منطق هستند.

بخش ۱: برای بخشش شوهر خیانتکار باید با او صحبت کنید

شوهر خیانتکار من

وقتی نشانه خیانت مرد را در همسرتان مشاهده می کنید باید با او صحبت کنید تا مبادا بر اساس فرضیات تصمیم گرفته باشید. برای مثال:

  1. از شوهر خیانتکار تمام سئوالاتی که می‌­خواهید پاسخ آن را بدانید را بپرسید. برخی همسران ترجیح می‌­دهند که درباره جزئیات رابطه زناشویی چیزی ندانند.
  2. با این حال، دانستن همه داستان به شما کمک خواهد کرد راحت­تر ببخشید و سریع‌تر بهبود پیدا کنید. بنابراین، هر سئوالی که می‌­خواهید را از شوهر خیانتکار خود بپرسید.

تلاش کنید روی سوالات عاطفی متمرکز شوید و نه روی سوالات مربوط به چگونگی. برای مثال، به‌ جای اینکه بپرسید در کدام هتل بودید، از همسرتان بپرسید چه چیز باعث شد تصمیم بگیرد که به شما خیانت کند.

این سوال برای هدف بخشش مفیدتر است.

  1. درباره این صحبت کنید که این رابطه فرا زناشویی چه احساسی در شما ایجاد کرده است. لازم است شوهرتان بداند که احساسات شما جریحه­ دار شده است، احساس می‌­کنید به شما خیانت شده و غمگین و عصبانی هستید. هر احساس درونی که دارید را مطرح کنید.
  2. وقتی همسرتان درباره احساسش صحبت می‌­کند به حرفهای او گوش دهید. شوهر خیانتکار شما ممکن است ناراحت باشد، کاملا متاسف باشد، و از کاری که کرده است پشیمان شده باشد.
  3. ممکن است از خودش متنفر شده باشد و این بهترین حالت برای بخشش شوهر خیانتکار است.

فضایی ایجاد کنید که در آن هر دوی شما احساس امنیت کنید به‌ نحوی که بتوانید عواطفتان را با یکدیگر درمیان بگذارید تا اینکه بتوانید در رابطه زناشویی‌تان پیش بروید.

با مرد خیانتکار چگونه رفتار کنیم؟

حالا که متوجه شدید علت خیانت مردان چیست باید عکس العمل مناسب نسبت به این رفتار شوهرتان را نشان دهید. چند پیشنهاد برایتان داریم که به بخشیدن شوهر خیانتکارتان کمک می کند.

عواطف خود را بروز دهید

یکی از پیامدهای خیانت کردن همسر این است که احساسات متناقضی از خود نشان می دهید. با این حال آنها را سرکوب نکنید! روانشناسی می گوید یکی از راه های درمان افسردگی بعد از خیانت همسر سرکوب نکردن احساساتی است که منجر به خشم و ناراحتی شما شده است.

 داد زدن و گریه کردن هیچ اشکالی ندارد و قابل درک است، البته خشونت مقوله دیگری است.

به خاطر داشته باشید که شوهر خیانتکار شما احتمالا بهتر خواهد توانست صداقت داشته باشد اگر شما بتوانید آنچه را که او می‌­گوید بدون دعوا و تهدید به ترک کردن رابطه دریافت کنید.

در صورت ضرورت به یکدیگر فضا بدهید. چنانچه متوجه شدید جر و بحث‌ تان دارد بالا می‌­کشد یا عواطفتان از کنترل خارج می‌­شود، به خود استراحت بدهید.  اگر نمی دانید بعد از خیانت همسر چه کنیم می توانید موارد زیر را انجام دهید.

همه حرفهایتان را درباره خیانت بزنید، و سپس سعی کنید دیگر به این موضوع نپردازید. اگر دقت لازم را نداشته باشید، ممکن است تا آخر عمر بخواهید درباره این خیانت صحبت کنید و زندگی را به کام خود و همسرتان تلخ کنید.

برای بخشش شوهر خیانتکار خود به صورت غیرکلامی با او ارتباط داشته باشید. با گذاشتن یادداشت، فرستادن گل و وقت گذاشتن برای یکدیگر تعهدتان را به رابطه­ تان و به یکدیگر نشان دهید.

یکی از بزرگترین آسیب های شوهر خیانتکار، خیانت در روابط جنسی با همسر خود است

در مقاله بخشیدن خیانت همسر در ویکی روان گفتیم اگر نتوانید عکس العمل خوبی در برابر این اتفاق از خود نشان دهید به احتمال زیاد نمی توانید زندگی مشترک خود را ادامه دهید. چون خیلی از موضوعات مانند روابط جنسی کیفیت خود را از دست می دهند.

بخش ۲: درمان

بخشش شوهر خیانتکار

از شوهرتان بپرسید که آیا مایل است با شما به مشاوره زناشویی بیاید یا در کلاسهای زوج­ درمانی شرکت کند. این اقدام برای برخی موثر است اما نه برای همه. درهرحال اگر قصد دارید همسرتان را ببخشید و در زندگی با هم پیش بروید، این مورد ارزش امتحان کردن دارد.

یک مشاور خیانت مجرب را انتخاب کنید که به شما کمک کند مقوله ­های مربوط به خیانت را با همسرتان حل و فصل کنید.

قالبی را برای جلسات مشاوره یا آموزشی انتخاب کنید که مناسب سبک زندگی و بودجه شما باشد. می‌­توانید هفته­ای یکبار به درمانگرتان مراجعه کنید، در برنامه­های آخر هفته شرکت کنید یا در کلاسی ثبت نام کنید که به شما کمک می‌­کند رابطه زناشویی‌تان را دوباره بسازید. گزینه ­های موجود را بررسی کنید.

وقتی نزد مشاور می‌­روید هدفتان طلاق نباشد. اگر می‌­خواهید همسرتان را ببخشید و رابطه زناشویی‌تان را حفظ کنید، به درمانگرتان بگویید که چنین قصدی دارید.

از درمانگرتان کتابهایی برای مطالعه پیشنهاد بگیرید. کتابهایی در زمینه بخشیدن خیانت و پیش رفتن در زندگی زناشویی وجود دارد که می‌­تواند برای شما مفید باشد.

مشاوران پیشنهادی ویکی روان برای مشاوره خیانت:

بخش ۳: به منظور بخشش شوهر خیانتکار نیاز به حمایت دارید

زندگی بعد از خیانت همسر شکل دیگری خواهد داشت. خیلی از باورهای مشتکر شما تغییر خواهند کرد و باید بهترین تصمیم را برای زندگی خود بگیرید. حتی تعریف عشق در ذهنتان احتمالا دگرگون می شود، پس برای کنار آمدن با خیانت نیاز به حمایت افرادی دارید که تکیه گاه شما هستند.

  • به دوستان و اعضای خانواده­ تان که به‌نحوی در جریان خیانت قرار گرفته ­اند، برسانید که دارید روی بخشیدن همسرتان و تلاش برای حفظ رابطه زناشویی­ تان کار می­کنید. این کار باعث می‌­شود دیگران که ممکن است نظرات دیگری درباره اینکه چه کار باید بکنید داشته باشند، حرفی از جدایی یا تلافی نزنند.
  • درباره احساستان با دوستان و خانواده ­تان گفتگو کنید. باید بدون ترس از قضاوت کردن یا ناامید شدن دیگران بتوانید درباره تردیدها، درد و عدم اطمینان با آنها صحبت کنید.
  • از گروههای مشابه در جامعه محلی و مراکز مذهبی کمک بگیرید. می‌­توانید با افرادی که تجربه ه­ای مشابه تجربه شما داشته ­اند گفتگو کنید و از تجربیات مشترک‌ تان بهره بگیرید.
  • روی دلایل‌تان برای بخشیدن شوهرتان تمرکز کنید. تمرکز روی بچه­ ها، برنامه­ هایتان برای آینده و همچنین خاطرات تلخ و شیرین سالهای گذشته با همسرتان می‌­تواند به شما کمک کند از خشم و رنجش به سمت بخشش بروید.
مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
مارال حقیقی کرمانشاهی مارال حقیقی کرمانشاهی
دکتری روانشناسی
از 150,000 هزار تومان
نیلوفر نادعلی نیلوفر نادعلی
دکتری روانشناسی
از 112,500 هزار تومان
مهناز شاه مرادی مهناز شاه مرادی
دکترای روانشناسی
از 125,000 هزار تومان
لیلا فراهانی لیلا فراهانی
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
فرشته همدانی فرشته همدانی
مشاور روانشناس
از 55,000 هزار تومان
سعید بابایی سعید بابایی
دکتری روانشناسی
از 100,000 هزار تومان
زهره قربانی زهره قربانی
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
مینا فرهادی مینا فرهادی
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان

 پیشنهاد ویکی روان برای بخشش شوهر خیانت کار چیست؟

شاید دلایل زیادی برای طلاق داشته باشید، اما نباید خیلی سریع و عجولانه تصمیم بگیرید. اگر نشانه هایی از پشیمانی بعد از طلاق در شوهرتان مشاهده می کنید، حداقل به حرف هایش گوش دهید تا متوجه شوید چرا دست به این کار زده است؟ بخشیدن خیانت شوهر کار ساده ای نیست، اما کمک گرفتن از یک متخصص روانشناس می تواند نقطه عطف این ماجرا باشد.

شما می توانید در ویکی روان مشاوره روانشناسی آنلاین و تلفنی در زمینه خیانت همسر خریداری کرده و از سراسر ایران و جهان با مشاور مورد نظرتان جلسه روان درمانی برگزار کنید. یادتان باشد، همیشه می‌‌توانید روی کمک کارشناسی مشاوران باتجربه حساب کنید چون کمک می کند شوهر خیانتکار خود را سریع تر ببخشید.

ویکی روان

ویکی روان سامانه سلامت روان با خدمات متنوع برای تمام فارسی زبانان است. می‌توانید در ویکی روان مشاوره روانشناسی برگزار کنید، در وبینارهای روانشناسی شرکت کرده و از مطالب مرتبط با روانشناسی استفاده کنید. جلسات مشاوره روانشناسی ویکی روان به صورت آنلاین، تلفنی و متنی برگزار می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا