ناراضی

از جامعه ناراضی است

پرسش: سلام. می‌خواستم از دید روان‌شناختی علت مخالفت افراد را با جامعه بدانم؟ دوستی دارم حدودا ۳۳ ساله و دختر مجرد هستند و کلا از کشور و بخش‌های مختلف جامعه ناراضی است. خیلی با هم صمیمی هستیم ولی این دیدگاه و ناراضی بودنش کم کم باعث فاصله بین‌مان شده است. اگرچه توان کوچ کردن به کشور دیگر را دارد ولی نمی‌خواهد برود و می‌خواهم کمکش کنم. ضمنا ایشان در رفاه کامل بزرگ شده و زندگی می‌کند. شاید با پاسخ شما مشکل ادامه این رابطه هم حل بشود. ممنونم

با ویکی روان همراه باشید.

پاسخ: سلام دوست عزیز. پیرو سوال طرح شده هر شخصی در برهه‌ای از زمان متولد می‌شود و خواه ناخواه شنونده برخی موارد از گذشته قرارمی‌گیرد. این شنیده‌ها را با زمان حال مقایسه می‌کند. این موارد معمولا از طرف محیط والدین دریافت می‌شود. با توجه به شرایط گذشته و خوبی‌ها از نظر من والد، شخص دچار تعارض و کشمکش درونی می‌شود و احساس می‌کند در حق وی دارد اجحاف می‌شود. این باعث سرخوردگی و اعتراض می‌گردد. آیا می‌شود یک جامعه، از هر نظر ایده‌آل باشد؟! پس چرا ما مدینه فاضله را یک رویا می‌دانیم. بهتر است بگذاریم هرکسی به فراخور زمان خود با مسائل کنار بیاید تا بتواند خود را با شرایط زمانی خود وفق دهد نه اینکه تجربه‌ها و دیدگاه گذشتگان و زباله‌های فکری دیگران را نگهداری کنیم. هر شخصی برای موفقیت بهتر باید با من بالغ خود زندگی کند و فقط بیشتر در زمان حال زندگی کند.

شاد باشید

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره پروانه صفایی مقدم

متخصص روانشناسی بالینی عضو سازمان نظام روانشناسی عضو سازمان علوم شناختی سخنران برتر سمینارها 02177610857_09122849487

این و هم چک کنید

پایان دادن به رابطه عاشقانه

۱۵ راه پایان دادن به رابطه عاشقانه در روانشناسی

پایان دادن به رابطه عاشقانه هر چند حس خوبی ندارد اما گاهی یک ضرورت است، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *