خانه / عشق / تکنیک های زبان عشق را بشناسید و از آن استفاده کنید
زبان

تکنیک های زبان عشق را بشناسید و از آن استفاده کنید

جمله ای که معمولا زوج ها در مشاجرات به کار می برند این است: ما زبان همدیگر را نمی فهمیم. دلیلش این است که دوست داریم آن چه را که خودمان می خواهیم باشد نه آن چه دیگری می خواهد. مهمترین چیزها در زندگی عشق و درک متقابل است به همین دلیل تصمیم گرفتم کاوشی در آنچه کارشناسان در این رابطه گفته اند داشته باشم. استفاده درست از تکنیک های زبان عشق زندگی را شیرین تر میکند و باعث میشود تجربیات مفیدی ا زندگی مشترک داشته باشید.

اهمیت تکنیک های زبان عشق

با ویکی روان همراه باشید

یکی از کارشناسان مشاوره روابط زناشویی توضیح داده است که چگونه زبان های عشقی که برای بیان احساسمان به کار می بریم را از هم تشخیص دهیم و آن ها را یاد بگیریم. با فهم و درک صحیح زبان شخصی که دوستش داریم خوشحالی واقعی را در او ایجاد خواهیم کرد.

زبان کلمات تاکیدی از مهمترین تکنیک های زبان عشق

کلمات، شروع هر چیزی می توانند باشند. کلمات هم می توانند الهام بخش باشند و هم می توانند به قدری ناراحت کننده باشند که اشک ما را دربیاورند. کلمات وقتی برای برقراری ارتباط در روابط عاشقانه به کار برده می شوند از اهمیت بالایی برخوردار می شوند. این کلمات هیچ ارتباطی با تعریف و تمجید ندارند.

در استفاده از تکنیک های زبان عشق آنچه که نیاز دارید برقراری رابطه لفظی با نزدیکترین افراد در زندگی، گوش دادن به حرفهای مخاطب و سهیم شدن نگرانی های خود با آن ها می باشد. اگر مخاطب یاهمسر شما هم همین زبان را در رابطه با شما به کار می برد پس خیلی راحت تر می توانید به او نشان دهید که تا چه اندازه می توانند با به کار بردن کلمات تحسین و قدردانی احساس شان را به شما ابراز کنند.

شاید در ابتدای رابطه این امر دشوار به نظر آید اما خیلی زود می توانید به افکار و احساسات او و جملاتی که انتظار دارد از شما بشنود پی ببرید. هنگامی که شادی را در عمق چشمان همسرتان ببینید مطمئن باشید که این کار را به خوبی انجام داده اید.

تکنیک های زبان عشق

سپری کردن اوقاتی خوش

اگر بودن در کنار همسرتان برای شما لذت بخش باشد زبانی که در ابراز عشق خود به کار می برید می تواند لحظات خوشی برای شما بوجود بیاورد. بنابراین مهم نیست کجا باشید تنها چیزی که مهم است و می تواند شعار قلب شما باشد این است که ” مهم این است که ما با هم هستیم”. حتی اگر او نتواند تمام وقتش را با شما بگذراند، تنها یک ملاقات کوتاه یا یک مکالمه تلفنی به شما احساس عاشقانه ای خواهد داد.

اگر شعار همسر شما هم این باشد برای لحظه ای که شده تمام مشغله ها را کنار بگذارید و با او تماس بگیرید یاد بگیرید در استفاده از تکنیک های زبان عشق تبحر داشته باشید. در حین حرف زدن سعی کنید به او بیشتر گوش بدهید یا او را به سینما دعوت کنید. مطمئن باشید این ها تاثیر بیشتری از یک هدیه گران قیمت خواهند داشت.

پیشنهاد ما: حضور عشق در زندگی را احساس کنید

هرگز این مسئله را با حرص و طمع خود درگیر نکنید. در بیشتر موارد ماهیت هدیه اهمیت چندانی ندارد. آنچه مهم است نیت صادقانه آن می باشد. به عنوان مثال به جای تخم مرغ عسلی که هر روز صبحانه درست می کنید نیمرو در قالب قلبی درست کنید. یا وقتی به پیاده روی رفته اید یک گل وحشی به او بدهید. کسانی که از انجام دادن این کارهای کوچک اما با ارزش واقعا لذت می برند مراقبت از همسر و خوشحال کردن او برایشان امری حیاتی است.

ارائه خدمت

این یکی از انواع تکنیک های زبان عشق است که معمولا توسط والدین برای فرزندانشان به کار می رود. غذا پختن ،نظافت، کارهای خانه و… آن ها تمام عمر خود را صرف این کارها می کنند ولی آیا همه آن ها نیاز است؟ کسانی که در این کار افراط دارند موجب خشم و عدم تمایل به صحبت کردن  می شوند. اگر همسر شما از این زبان عشق استفاده می کند باید در عوض برای او کاری انجام دهید. به عنوان مثال در انجام کارهای خانه به او کمک کنید ارزش و تاثیر این کار خیلی بیشتر از کادوی تولد می تواند باشد.

تماس های فیزیکی

هر شخصی عقیده متفاوتی در این مورد دارد. برخی گرفتن دستها، برخی در آغوش گرفتن و یا لمس موها. بسیاری زوج ها هستند که زبان عشق متفاوتی دارند به عنوان مثال همسرشان تمام وقت را در آشپزخانه می گذراند تا با درست کردن غذاهای خوشمزه او را خوشحال کند در حالیکه شاید او از این کار لذتی نبرد و آنچه که می خواهد این است که در کنار یکدیگر دست در دست هم به تماشای فیلم بپردازند.

تکنیک های زبان عشق را بشناسید و از آن استفاده کنید
امتیازدهی
عضویت در خبرنامه ویکی روان

عضویت در خبرنامه ویکی روان

همراه با بیش از 7 هزار مشترک دیگر برای دریافت بهترین و جدیدترین مطالب روانشناسی عضو خبرنامه سایت ویکی روان شوید

با موفقیت مشترک شدید!

درباره Panab Robot

این و هم چک کنید

ایجاد تنوع در روابط زناشویی

راه های ایجاد تنوع در روابط زناشویی

اگر می خواهید با استفاده از راه کارهای جدید تنوع در روابط زناشویی داشته باشید …

تاثیر روابط زناشویی قبل از ورزش

تاثیر روابط زناشویی قبل از ورزش چیست؟

روابط زناشویی اتفاقی عادی میان زوج ها و یکی از ارکان اساسی زندگ مشترک میباشد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *