خانه / خانواده / تربیت فرزند / نکات لازم برای تربیت فرزند بی ادب
تربیت فرزند بی ادب

نکات لازم برای تربیت فرزند بی ادب

تربیت فرزند امری ضروری است، وقتی مادری به کودک خود، که کار اشتباهی انجام داده است می گوید” صبر کن بابات بیاد” به این نکته که پشت حرفش معنی های بسیاری وجود دارد توجه نمی کند و نمی داند که با این حرفش چه آسیب های مخربی را به رابطه خود و فرزندش وارد می کند، آسیب هایی که گاها ممکن است دیگر قابل جبران نباشند و باعث شود که کودک اصطلاحا بی ادب بار بیاید. تربیت فرزند نکات ظریفی دارد که هر والدینی لازم است که در راه تربیت خود این نکات را به خوبی بداند تا بتواند یک فرزند خوب و سالم تحویل جامعه دهد. گاهی با اشتباهاتی که والدین در تربیت فرزند بی ادب خود می کنند حتی به آینده کودک خود هم صدمه می زنند. برای دانستن این نکات فقط کافیست که:

با ویکی روان همراه باشید تا بدانید راه های تربیت فرزند بی ادب چگونه است..

راه های تربیت فرزند بی ادب

فرزند بی ادب

:معانی که کودک از حرف شما برداشت می کند عبارتند از

۱- من مادر مقتدری نیستم و نمی توانم تو را هدایت و حتی کنترل کنم.

۲- من حرمت تو را در مقابل دیگران، از جمله پدرت، به راحتی زیر پا می گذارم .

۳ – من راز دار و قابل اعتماد نیستم.

۴- زمانی که اشتباه کودک را برای دیگران تعریف می کنید ، در واقع نا خواسته مهر تایید به آن عمل اشتباه می زنید؛ و کودک شما، این اشتباه را به عنوان یکی از ویژگیهای شخصیتی خود می شناسد و با خود می گوید : ‘ من اینجوریم دیگه !’

۵ – انسانی که حرمت او زیر پا گذاشته شده است و به زبان عامیانه ، بی آبرو شده است ، دیگر چیزی برای از دست دادن ندارد ، بنابراین ، کار بد خود را مقابل همگان تکرار می کند.

فرزند بی ادب

۶- کودک با هوش است و و می فهمد چه کار بدی حسابی شما را عصبانی می کند ؛ بنابراین،زمانی که بخواهد از شما انتقام بگیرد، آن کار بد را بطور مرتب تکرار می کند .

۷- در صورت ادامه ی این چرخه،کودک ،گستاخ و لجباز می شود.

 

درباره دکتر لوح موسوی

روانشناس بین المللی، کارشناس برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی، مشاور شخصیت ها و مدیران ،برتر، نویسنده کتابهای روانشناسی تلفن دفتر مشاوره ۲۲۸۸۹۴۴۸

این و هم چک کنید

شوگر-ددی-کیست

معنی شوگر ددی چیست؟ شوگرددی یعنی چه؟

معنی شوگر ددی یعنی چه و به چه فردی گفته می شود؟ خب، شوگر ددی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *