خانه / اعتیاد / اعتیاد به عشق چیست؟
اعتیاد به عشق چیست؟

اعتیاد به عشق چیست؟

از زمانهای قدیم مساله اعتیاد به مواد مخدر یکی از مباحث مهم در آسیب شناسی روانی و اجتماعی بوده است. همواره روانشناسان در پی بررسی علل مصرف مواد مخدر توسط افراد جامعه و روشهای رهایی از آن توسط معتادین بوده اند. در ادامه به موضوع داغ اعتیاد به عشق میپردازیم.

با ویکی روان همراه باشید.

اعتیاد به عشق نوع جدیدی از اعتیاد است

مصرف مواد  مخدر و اعتیاد به آن یکی از خطرناکترین معضلات دنیای جدید شده است. در حال حاضر در جهان افراد زیادی مصرف کننده مواد مخدر شناخته می شوند. این دسته از افراد وابستگی شدیدی به مواد مصرفی دارند و بدون حضور این مواد زندگی غیرقابل تحملی خواهند داشت‌ آنها از لحاظ روانی و جسمی به مواد مخدر وابسته اند.

مساله اصلی در اعتیاد به مواد مخدر موضوع وابستگی است که اگرچه در اعتیاد به مواد مخدر نقش اساسی دارد، در موضوعات دیگر نیز مشاهده می شود. یکی از موضوعات جدیدی که اخیرا نقش وابستگی درآن بطور علمی مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است، وابستگی در روابط عاشقانه است که از آن با عنوان اعتیاد به عشق یاد میشود.

این نوع وابستگی یکی از شدیدترین و رایجترین وابستگی های روانی و حتی جسمانی در انسان می باشد. خانم دکتر سوزان پی بادی نظریه پرداز در حوزه عشق معتقد است که:

اعتیاد به عشق نوعی اعتیاد رایج می باشد و همانند دیگر اعتیاد ها می تواند خطرآفرین باشد. اهمیت این مساله در جوامع غربی تا حدی است که انجمن معتادان عشق گمنام را در آمریکا تاسیس کرده اند.

اعتیاد به عشق می تواند منجر به آسیبهای روانی جدی همچون افسردگی و اضطراب فراگیر شود. در موارد حادتر نیز ممکن است منجر به آسیبهای جسمانی همچون خودکشی و یا قتل بشود.

اعتیاد به عشق چیست؟
امتیازدهی به مطلب
عضویت در خبرنامه ویکی روان

عضویت در خبرنامه ویکی روان

همراه با بیش از 9 هزار مشترک دیگر برای دریافت بهترین و جدیدترین مطالب روانشناسی و دیگر موضوعات عضو خبرنامه سایت ویکی روان شوید

با موفقیت مشترک شدید!

درباره دکتر لوح موسوی

روانشناس بین المللی، کارشناس برنامه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی، مشاور شخصیت ها و مدیران ،برتر، نویسنده کتابهای روانشناسیتلفن دفتر مشاوره ۲۲۸۸۹۴۴۸

این و هم چک کنید

ایجاد تنوع در روابط زناشویی

راه های ایجاد تنوع در روابط زناشویی

اگر می خواهید با استفاده از راه کارهای جدید تنوع در روابط زناشویی داشته باشید …

معایب رابطه جنسی دهانی

مزایا و معایب رابطه جنسی دهانی کدامند؟

مفهوم رابطه جنسی دهانی، مفهومی جدیدی نیست. هر کسی – از مصری ها گرفته تا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *