برقراری روابط نزدیک

در برقراری روابط نزدیک با دیگران مشکل دارم

پرسش: سلام .من تازه می‌شه گفت وارد جامعه شدم. حس می‌کنم بلد نیستم با اطرافیانم مخصوصا کسایی که دوست‌شون دارم چه جوری برخورد کنم، در برقراری روابط نزدیک با دیگران مشکل دارم. البته خانواده و دوستان صمیمیم از این قضیه مستثنان. ٢ساله که با پسری نامزد هستم. قبلش فقط مجازی بود. با هر کسی که آشنا می‌شم اولش توجه زیادی نمی‌کنم ولی بعدش که کم کم علاقه‌مند می‌شم انگار حساسیتم زیاد می‌شه به‌طوری که زیاد پیله می‌کنم و طرف مقابلم ازم زده می‌شه و تو ذهن خودم فکر می‌کنم توجه زیاد باعث بی‌محلی از طرف اون می‌شه. وقتی ازش ناراحتم حس می‌کنم تجربه قبلی داره تکرار می‌شه. لطفا راهنماییم کنید. ممنون

با ویکی روان همراه باشید.

پاسخ: شما در اوایل دوره بزگسالی قرار دارید و از ویژگی‌های این مرحله این است که افراد به کشف روابط شخصی می‌پردازند. برقراری روابط نزدیک و متعهدانه با دیگران در این سن بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. کسانی که در این مرحله موفق باشند، روابط مطمئن و متعهدانه‌ای را به وجود خواهند آورد. به یاد داشته باشید که هر مرحله بر پایه مهارت‌های یادگرفته شده در مراحل قبل بنا می‌شود. حس قوی هویت شخصی برای ایجاد روابط صمیمانه و همراه با تعلق خاطر اهمیت دارد. مطالعات نشان داده‌اند که کسانی که حس ضعیفی نسبت به خود دارند در روابط‌شان نیز تمایل به تعهدپذیری کمتری دارند و بیشتر در معرض انزوای عاطفی، تنهایی و افسردگی قرار دارند. همچنین داشتن این توانایی بستگی به داشتن مهارت عاطفی و اجتماعی مناسب دارد بنابراین پیشنهاد می‌کنم از طریق مراجعه حضوری نسبت به افزایش مهارت‌های خود اقدام نمایید و روابط توام با آرامش را تجربه نمایید.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره پروانه صفایی مقدم

متخصص روانشناسی بالینی عضو سازمان نظام روانشناسی عضو سازمان علوم شناختی سخنران برتر سمینارها 02177610857_09122849487

این و هم چک کنید

چرا افسرده می شویم

چرا افسرده می شویم؟ (تحلیل اختصاصی)

چرا افسرده می شویم؟ شاید دلایل زیادی برای افسرده شدن یک فرد به ذهنتان خطور …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *