هنرمندان

حال و هوای این روزهای مهران مدیری مرد طناز ایران

حال و هوای این روزهای مهران مدیری مرد طناز ایران

با ویکی روان همراه باشید.

از هنرمندان متولد دهه ۴۰ در تهران است. به او لقب مرد طنز ایران را داده‌اند. بر سر کارهای او بسیار حضور داشته‌ایم. آرامش در چهره‌اش موج می‌زند. بسیاری از کارهای پشت صحنه را خودش هدایت می‌کند. برای عوامل پشت صحنه احترام بسیاری قائل است. سعی می‌کند کارهایش بسیار شسته رفته باشد اگرچه انتقادات بسیاری نیز به بعضی از کارهایش شده است ولی همچنان آقای طنز ایران است. عوامل پشت صحنه در هر مجموعه‌ای که مهران مدیری کارگردان آن است از او رضایت کامل دارند. با مصاحبه زیاد میانه خوبی ندارد. یادم می‌آید یکی از لوکیشن‌های باغ مظفر در حال توید بود که برای عکاسی به سراغش رفتیم. بعد از چند ساعت بر روی یک صندلی روبروی دوربین‌مان قرار گرفت. خیلی جدی به عکاس گفت ۱۰ ثانیه فرصت داری عکست را بگیری. عکاس با دستپاچگی شروع به عکاسی کرد. سر ده ثانیه از جلوی دوربین بلند شد و به بقیه عوامل پیوست.

او در خانواده‌ای هنردوست به دنیا آمده و فعالیت‌های هنری خود را از نخستین سال‌های نوجوانی شروع کرده. شاید باور نکنید ولی کارگردان برنامه دورهمی شبکه نسیم از برو بچه‌های جنگ است و جبهه را نیز تجربه کرده است. در واقع تحصیلات آکادمیک او در رشته «تئاتر»، به دلیل حضور او در جبهه‌های جنگ، ناتمام ماند اما عشق او به هنرهای نمایشی، بار دیگر او را به عرصه نمایش در تئاتر و رادیو کشانید. او تا سال ۱۳۷۲ با نمایش‌های زیادی چون: شوخی، تلگراف، آرسنال، پانسیون، سیمرغ، هملت، کیسه بوکس و… روی صحنه رفت و در این دوران با بسیاری از بزرگان تئاتر کشور چون «قطب الدین صادقی» و «میکائیل شهرستانی» همکار شد.

حامد مهداد که از دوستان صمیمی مهران مدیری است درباره وی می‌گوید: «مثل مهران مدیری هرگز نمی‌توان پیدا کرد. مهران یک آدم خجالتی و کم حرف است. من نمی‌فهمم آن مهران مدیری جلوی دوربین کیست؟ این مهران کیست؟ مهران سه سال ساقه جبهه دارد. من این را نمی‌دانستم. شگفت‌زده شدم. من تازه فهمیدم که یک وجه از وجوه مهران چه چیزی دارد که من ندارم؛ پختگی حاصل از جنگ. او جمله خیلی قشنگی گفت: وقتی جنگ را ببینی یک شبه صد ساله می‌شوی! من این حرف را قبول دارم.»

لازم به ذکر است که مهران مدیری آخرین فرزند خانواده است. او سه برادر بزرگ‌تر دارد. از ۱۶ سالگی با تئاتر آشنا شد. در سال ۱۳۶۸ وارد رادیو شد و در داستان شب به مدت شش سال به گویندگی پرداخت. همچنین در سال ۱۳۷۲، به همراه داریوش کاردان اولین برنامه طنز خود را برای نوروز ساخت.

اما حال و هوای این روزهای آقای طنز ایران. فیلمبرداری فیلم سینمایی «ساعت ۵ عصر» اولین سینمایی به کارگردانی مهران مدیری مدت‌هاست که پایان یافته. فیلمی که با نشست خبری سال گذشته و حواشی آن، بسیاری منتظر تماشای آن هستند. نقش اول این فیلم مثل بیشتر کارهای مدیری بر عهده سیامک انصاری است و البته خود مدیری نیز در آن به ایفای نقش پرداخته است. اسپانسر این فیلم شرکت اول مارکت می‌باشد و به گته روابط عمومی فیلم، احتمالا تا عید فطر امسال باید منتظر تماشایش بنشینیم.

پسر بابا

 فرهاد مدیری متولد ۱۸ اردیبهشت ۱۳۷۰ است. او در هنرستان موسیقی درس خوانده و برای ادامه تحصیل به خارج از ایران رفته است. نه در فرم لباس پوشیدن فرهاد اثری از بچه‌های هنری است و نه در مرتب کردن چهره‌اش؛ البته همه اینها را خودش انتخاب کرده و پدرش نقشی در انتخاب این فرم لباس پوشیدنش ندارد. اسم فرهاد را مادرش انتخاب کرده و بعد از انتخاب اسم فرهاد، مهران مدیری کمتر در مجموعه‌هایش از این اسم استفاده می‌کند. او در خانواده آزادی مشروط دارد. شاید تا ساعت سه و چهار صبح بیرون از منزل باشد ولی خانواده مjلعند که او کجاست و چه کار می‌کند در حالی که از این نظر با پدرش متفاوت است. یعنی مهران مدیری شاید تا ساعت‌ها بیرون از منزل اشد ولی خانواده اطلاعی ندارند که او کجاست و چه می‌کند.

ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا