علی نصیریان

استاد علی نصیریان الگویی برای جوانان

علی نصیریان ۱۵ بهمن ماه سال۱۳۱۳در میدان شاهپور، کوچه مهدی خان و در خانواده ای متوسط به دنیا آمد. او از هنرستان هنرپیشگی تهران فارغ التحصیل شده است. هنوز هم دیالوگ‌های ماندگارش در بسیاری از مجموعه‌های تاریخی از جمله مجموعه دیدنی «سربداران» در ذهن‌ها باقی است. استاد علی نصیریان سال ۱۳۲۶ به دبیرستان پیرنیا در چهارراه گمرک رفت. در آنجا با جمشید لایق، اسماعیل داورفر و مهدی فتحی همکلاسی شد. ۱۳۲۹همزمان با درس دبیرستان، در کلاس جامعه باربد در خیابان لاله زار هم اسم می نویسد. این کلاس را اسماعیل مهرتاش در سال ۱۳۰۵ راه انداخته بود و در آن موسیقی، تئاتر و ادبیات درس می داد. او در سال ۱۳۳۰کتاب هنر تئاتر را خواند. این کتاب که اولین کتاب آموزشی تئاتر در ایران بود، تصمیم نصریان را نهایی کرد.

با ویکی روان همراه باشید.

فیلم گاو به کارگردانی داریوش مهرجویی نخستین فعالبت سینمایی او بوده است. در سال ۱۳۵۹ در اولین پروژه تلویزیونی بزرگ بعد از انقلاب، یعنی سریال هزار دستان بازی می کند. تا قبل از انقلاب فقط در هفت فیلم سینمایی بازی کرده بود که همگی به موج نو و روشنفکرانه معروف بودند. از این سال اما حضور جدی در سینما را دنبال می کند.

نصیریان در سال ۱۳۶۲ نقش قاضی شارح را در سریال سربداران بازی می کند، نقشی که بین تمام نقش هایش تا آن تاریخ، منحصر به فرد است.

ازدواج نصیریان از زبان همسرش

فاطمه بیات همسر استاد “علی نصیریان”با اشاره به چگونگی آشنایی‌اش با “علی نصیریان” و داستان ازدواج‌شان می‌گوید: «ه طور دقیق به خاطر ندارم اما سال ۱۳۳۶ یا ۱۳۳۷ بود که توسط یکی از اقوام دور به علی نصیریان معرفی شدم. در ابتدای آشنایی همراه با خانواده اطلاع نداشتیم که نصیریان در کدام بخش از وزارت ارشاد کار می کند اما به طور کلی شخصیت اداری وی برای ما خوشایند بود. س از اینکه آشنایی مان بیشتر شد با جزئیات بیشتری ازکار نصیریان آشنا شدم. زمانی که ازدواج کردیم هیچ چیزی نداشتیم و برعکس الان که سطح توقعات بالا رفته ، با همان شرایط زندگی خوبی را شروع کردیم.

علی نصیریان در ابتدا تمایل داشت که من هم همراه او وارد عرصه بازیگری شوم اما به مرور و با حضور بچه ها در زندگی مان شرایط  این گونه رقم خورد که درمنزل باشم. ما ۳ پسر داریم و ۴ نوه که درخارج از ایران زندگی می کنند اما اخیرا موفق شدیم پسرکوچکمان را به ایران بیاوریم و از این جهت خوشحالیم که او درهمین کشور و درکنار ما زندگی می کند.»

علی نصیریان

زندگی آرام نصیریان

فاطمه بیات در باره زندگی پر از آرامش در کنار استاد می‌گوید: « ما خیلی ثروتمند نیستیم اما خدا را شکر طی این سالها زندگی آرام و خوبی را سپری کردیم. تصور می کنم ازدواج هایی که با حضور و آگاهی خانواده ها انجام شود از استحکام و بقای بیشتری برخوردار است همانطور که نمونه آن را در ازدواج خودم ونصیریان مشاهده کردم و این موضوع دقیقا برخلاف شرایطی است که جوان ها تصمیم می گیرند پس از اینکه چند سال با یکدیگر در ارتباط بودند ازدواج کنند.»

سینمایی‌های استاد علی نصیریان

ایران برگر (۱۳۹۳)

   شکارچی شنبه (۱۳۹۱)

   پستچی سه بار در نمی زند (۱۳۸۷)

   جزیره آهنی (۱۳۸۳)

   شاه خاموش (۱۳۸۲)

   دیوانه ای از قفس پرید (۱۳۸۱)

   زندانی ۷۱۷(۱۳۸۱)

   کمیته مجازات (۱۳۷۷)

   برج مینو (۱۳۷۴)

   بوی پیراهن یوسف (۱۳۷۴)

   شعله های خشم (۱۳۷۱)

   عشق من شهر من (۱۳۷۱)

   پول خارجی (۱۳۶۸)

   دل نمک (۱۳۶۸)

   روز باشکوه (۱۳۶۷)

   سال های خاکستری (۱۳۶۷)

   ترنج (۱۳۶۵)

   دزد و نویسنده (۱۳۶۵)

   شیر سنگی (۱۳۶۵)

   ناخدا خورشید (۱۳۶۵)

   جاده های سرد (۱۳۶۴)

   کفش های میرزا نوروز (۱۳۶۴)

   کمال الملک (۱۳۶۲)

   جایزه (۱۳۶۱)

   آفتاب نشین ها (۱۳۶۱)

   بند (۱۳۶۱)

   فصل خون (۱۳۶۱)

   مدرسه ای که می رفتیم (۱۳۵۹)

   دایره مینا (۱۳۵۷)

   سرایدار (۱۳۵۵)

   مهرگیاه (۱۳۵۴)

   پستچی (۱۳۵۱)

   ستارخان (۱۳۵۱)

   آقای هالو (۱۳۴۹)

   گاو (۱۳۴۸)

کارهای تلویزیونی

۱۳۹۲-۱۳۹۳ قاب خاطره

۱۳۹۱-۱۳۹۳ جلال الدین

آرش معیریان

۱۳۹۱ رویای گنجشک ها

۱۳۸۹-۱۳۹۱ تله فیلم «قلب دوم»

۱۳۸۸ تله فیلم «درخت چشمه»

۱۳۸۸ زمین انسان ها

۱۳۸۷ بهشت و بهار

۱۳۸۷ تله تئاتر «آدم خوابش میگیره»

۱۳۸۵ پرواز در حباب

۱۳۸۵ میوه ممنوعه

۱۳۸۲ نیمۀ گمشده

۱۳۸۳ مهر و ماه

۱۳۷۸-۱۳۸۱ روشنتر از خاموشی

۱۳۸۱ تصمیم نهایی

۱۳۷۹ همسایه ها

۱۳۷۸ ثقهالاسلام تبریزی

(۱۲ روز از تاریخ مشروطه)

۱۳۷۸ زمان شوریدگی

۱۳۷۵-۱۳۷۸ آژانس دوستی

۱۳۷۷ تله تئاتر «نیرنگ بازی های آقای اسکابن»

۱۳۷۷ همشاگردی ها

۱۳۷۶ نسیم

۱۳۷۵ بهشت گم شده

۱۳۷۴ عیاران

۱۳۷۴ زیر گنبد کبود

۱۳۷۴ پردۀ عجایب

۱۳۷۱-۱۳۷۲ مش خیرالله صندوقچه اسرار

۱۳۶۵-۱۳۶۶ گرگها

۱۳۵۸-۱۳۶۶ هزاردستان

۱۳۶۳ تله تئاتر «سوزنبانان»

۱۳۶۳ سربداران

 

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

چرا افسرده می شویم

چرا افسرده می شویم؟ (تحلیل اختصاصی)

چرا افسرده می شویم؟ شاید دلایل زیادی برای افسرده شدن یک فرد به ذهنتان خطور …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *