هنرمندان

از هنر مادری تا هنر هفتم/ فاطمه گودرزی

فاطمه گودرزی متولد ۱۹ تیرماه ۱۳۴۲ در تهران است. دیپلم اقتصاد دارد و  از سال ۱۳۶۱ دوره دو ساله تئاتر را در اداره بازیگری گذارند. همسرش عبدا… گنجی از کارگردانان سینما است و دو فرزند به نام‌های آوا و پویان دارد. بسیار مهربان و دوست داشتنی است که همه ما خاطرات زیبایی با نقش‌هایی که ایفا کرده داریم از «می‌خواهم زنده بمانم» گرفته تا دردسر والدین، فاصله‌ها، ماه منیر و… کارنامه کاری‌اش پر است از کارهایی زیبا و مثل خودش دوست داشتنی. او از جمله بازیگرانی است که همیشه از حاشیه فاصله گرفته است.

با ویکی روان همراه باشید.

فاطمه گودرزی در سال ۶۷ با بازی در فیلم «گالش‌های مادربزرگ» کار بازیگری خود را آغاز کرد.  در بیشتر مجموعه‌هایی که هنرنمایی کرده معمولا او را در نقش زنی کامل و جا افتاده می‌بینیم. او می‌گوید: « نقش منفی تا به حال به من پیشنهاد نشده اگر پیشنهادی باشد درباره اش فکر می کنم در صورت قوی بودن کار می کنم اگر هم نقش منفی ای باشد در یک کار ضعیف خوب ترجیح می دهم همان مثبت ها را بازی کنم. از طرفی همیشه نقش های متفاوت را دوست دارم.چندین بار نقش پیرزن را بازی کردم. (در ماه منیر و ازدواج صورتی)  و در کارهای طنز مثل جنگجوی پیروز  نقش دختری که کمی شیرین عقل بود را بازی کردم. همیشه تلاشم را کرده ام در نقش هایی که پیشنهاد شده نقش هایی را انتخاب کنم که با هم متفاوت باشند اما وقتی تعداد کارهایی که انجام داده ای زیاد می شود و این اتفاق می افتد که پیشنهاداتی که می شود برایت بیشتر شبیه به همدیگر می شود.»

زیاد اهل گفتگو و مصاحبه با رسانه‌ها نیست. در این مورد می‌گوید: « من اعتقاد دارم کسانی که در انتها این مصاحبه‌ها برای‌شان اهمیت دارد و می‌خوانند مردم هستند پس بهترین شکل معرفی یک بازیگر به آنها این است که کارش را ببینند ، بپسندند و درباره‌اش قضاوت کنند. مسائل پشت صحنه هم که مردم به آن علاقه دارند همیشه راویانی دارد که درباره پشت صحنه و اتفاقات کار صحبت کنند. من بیشتر دوست دارم کارم دیده و بررسی شود تا خودم از آن بگویم.»

او هم مانند همه ما روزمرگی‌های زندگی را دوست ندارد: « معمولا نمی گذارم زندگیم دچار روز مرگی شود چون شرایطی در زندگی به وجود می آید که خود آدم باید سعی کند رنگی به زندگیش بدهد می شود راهی را پیدا کرد که تفاوت ایجاد کرد در روزهای زندگی و شاید تجربه به آدم خیلی کمک می کند.»

لازم به یادآوری است که فاطمه گودرزی با همراهی هنرمندانی که به برزیل سفر کرده بودند در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ برزیل با حضور در ورزشگاه آرنا دا بایشادا در شهر کوریتیبا تماشاگر اولین بازی ایران در جام جهانی بودند. حریف ایران در این بازی نیجریه بود.

محسن باقری ابیانه

کارشناس روان‌شناسی 11 سال سابقه فعالیت در نشریات اجتماعی و روان‌شناسی کشور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا