از بسیم بیک تا شمر با محمد فیلی

محمد فیلی از بازیگران پیشکسوت ایران در سریال‌های ماندگاری همچون «روزی روزگاری»، «مختارنامه»، «تفنگ سرپر»، «جلال الدین» و … می باشد.

زندگینامه محمد فیلی

با ویکی روان همراه باشید.

محمد فیلی کار بازیگری را از سال ۱۳۵۰ با بازی در تئاتر آغاز کرد. او می‌گوید:

«در سال ۵۹ کارمند رسمی صدا و سیمای مرکز فارس شدم و کارم را ادامه دادم. هرگز خودم را به یک کار محدود نکردم به همین دلیل تجربیات بسیاری کسب کردم و صدا و سیمای مرکز فارس برایم دانشگاه بزرگی بود.»

سریال روزی روزگاری یکی از خاطره‌انگیزترین سریال‌های صداوسیماست، محمد فیلی این سریال را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: دلیل این حرفم این است که نقش‌ها دقیق نوشته و انتخاب شده بود و امکانات این فیلم نیز به طور کامل مهیا بود.

محمد فیلی درباره تجربه‌اش در فیلم مختارنامه افزود:

« زمانی که پیشنهاد این کار به من داده شد من به هر نقشی برای بازی در این سریال فکر می‌کردم به غیر از نقش شمر. روزی که من به دفتر آقای فلاح رفتم و زمانی که وارد دفتر شدم آقای میرباقری تکیه زده بود به میز و با وارد شدن من به آن دفتر گفت شمر من هم وارد شد.

محمد فیلی

 من برگشتم اطرافم را نگاه کردم دیدم غیر از خودم آنجا کسی نیست و منظورشان به من بوده اول فکر کردم که شاید آقای میرباقری فکر می‌کند من در کار ممکن هست اذیتش کنم و برای همین به من می‌گوید شمر ولی بعد آقای میرباقری گفت من نقش شمر را برای تو‌ گذاشتم.

درباره محمد فیلی بدانید

من هم قلبم شروع کرد به زدن و به خودم گفتم حالا به بچه‌هایم چه بگویم. زمانی که قرارداد را نوشتند گفتم یا حسین بن علی خودت به من کمک کن تا از پس بازی این نقش بربیایم.

  در ذهنم می‌گفتم حتما امام حسین خودشان صلاح دانستند که من این نقش را بازی کنم. وقتی قرارداد را نوشتند از من پرسیدند چقدر در ماه دستمزد می‌گیری؟ من گفتم نذر آقا امام حسین این نقش را بازی می‌کنم و برای گرفتن پول نیامدم.

وقتی رسیدم به خانه فرزندانم از من پرسیدند چه نقشی را قرار است در این سریال بازی کنی؟ من هم گفتم هنوز معلوم نیست قراردادی بستم که فعلا با این مجموعه کار کنم.

عد از یک هفته بالاخره به فرزندانم گفتم من نقش شمر را انتخاب کردم که فرزندانم به من گفتند اگر این کار را کنی نه ما نه شما.

اینجا بود که مجبور شدم واقعیت را بگویم که خود آقای میرباقری این نقش را برای من انتخاب کردند، از همان لحظه که گفتم قرار است نقش شمر را من بازی کنم در خانه خودم از طرف خانواده‌ام تحریم شدم.

دیگر هیچ کس در خانه به من کاری نداشت و اگر مثلا تشنه‌ام می‌شد و آب می‌خواستم هیچ کسی به من آب نمی‌داد، اگر کاری داشتم کسی جواب مرا نمی‌داد. مدت‌ها گذشت تا خانواده من پذیرفتند که این هم یک نقش هست و من فقط قرارِ که این نقش را بازی کنم.

بعد از اتمام این مجموعه یک مدت از خانه بیرون نمی‌آمدم، در خانه امن‌ترین جایی بود که می‌توانستم زندگی کنم. یک روز می‌خواستم به خانه تئاتر بروم هنوز از تاکسی پایم را بیرون نگذاشته بودم دیدم یک چیزی خورد توی سرم، برگشتم نگاه کردم دیدم که یک خانم مسنی با کیفش مرا زد و به من گفت که چرا نقش شمر را بازی کردی؟»

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

فراموشی عشق اول در مردان

فراموشی عشق اول در مردان ممکن است؟

فراموشی عشق اول در مردان یکی از نگرانی های ذهنی خانم ها است. شاید آنها …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *