احساس می کنم هیچکس مرا دوست ندارد

احساس می کنم هیچکس مرا دوست ندارد

پرسش: سلام من نوجوانی ۱۶ساله هستم که به هر جا می‌روم احساس می کنم هیچکس مرا دوست ندارد واحساس می‌کنم در همه جمع‌ها اضافی هستم. مرا راهنمایی کنید چگونه می‌توانم با دیگران رابطه خوب برقرار کنم تا دیگران از من زده نشوند و مرا دوست داشته باشند. همچنین به نظر شما آیا می‌توانم با دختر خاله خود رابطه دوستانه برقرار کنم؟

با ویکی روان همراه باشید.

پاسخ: سلام. شما در سنی هستید که نیاز دارید مهارت‌های بین فردی خود را تقویت نمایید. نگران برقراری ارتباط با دیگران نباشید و حساسیت بالایی نداشته باشید. در صورتی که از مهارت کافی برخوردار نیستید بخش روابط سایت را مطالعه نمایید و بدانید که مهم‌ترین بخش ارتباط، احترام و رعایت تعامل اجتماعی است.

در خصوص دوست شدن هم باید خدمت شما عرض کنم که در دوره‌های مختلف گرایش و علاقه نسبت به اطرافیان پیدا می‌کنید ولی بهتر است به جای دوستی‌های فردی در جمع دوستانه به این گونه افراد توجه کنید و خودت و دیگران را متعهد و ملزم به ارتباط‌های پنهانی نکنید. بهتر است علایق و ارتباط‌های اجتماعی خودتان را توسعه دهید. به این شکل در گروه و درجمع دوستان و اقوام بیشتر لذت خواهید برد تا دوستی‌های فردی و پنهانی.

ویکی روان در اینستاگرام

درباره عطیه رضایی

اخذ مدرک کارشناسی روانشناسی بالینی از دانشگاه خوارزمی فارغالتحصیل مقطع کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی از دانشگاه علوم پزشکی ایران کسب رتبه سوم در آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان پایاننامه کارشناسی ارشد: نقش میانجی ذهن آگاهی در ارتباط بین نظم جویی شناختی هیجان، مشکلات رفتاری و پیشرفت تحصیلی در نوجوانان مبتلا به اختلال بیش فعالی نقص توجه بررسی رابطه متغیرهای دموگرافیک، اعتقادات مذهبی و باورهای معنوی با رضایت جنسی در زنان دانشجوی متأهل تدوین الگوی رضایت زناشویی بر پایه دلبستگی با نقش میانجی ترس از صمیمیت و مؤلفههای همدلی تألیف، ترجمه و ویراستاری کتاب: رضایی، عطیه غلبه بر افسردگی رابرت لیهی انتشارات ارجمند طرحهای پژوهشی: عنوان: مقایسه روایی تشخیصی ابزار کامپیوتری IVA و چکلیست رفتاری کودک ) CBCL ( جهت تشخیص ADHD در کودکان. سازمان: قطب علمی روانپزشکی و روانشناسی دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان. همکار اصلی. ارتباط ارزیابی شناختی مادران وسواسی با ارزیابیهای شناختی وسواسی و شدت علائم وسواس در نوجوانان سرآمد. سازمان: قطب علمی روانپزشکی و روانشناسی دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان. همکار اصلی. https://www.wikiravan.com/consultation/adviser/arezaei

این و هم چک کنید

تعریف موفقیت در روانشناسی

تعریف موفقیت چیست؟ (معنی موفقیت)

معنی موفقیت چیست و چطور باید موفق بشیم؟ میشه گفت این سوال همه مردم است، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *