سخنان بزرگان شماره 24

سخنان بزرگان شماره بیست و چهار

سخنان بزرگان شماره بیست و چهار، با ویکی روان همراه باشید.

 1. ما با همان افکاری که آخرین بار قبل از خواب از سر گذرانده ایم صبح ها از خواب بیدار می شویم . ( اشو )
 2. به یاد سپاری واژه ها نوعی مانع است . بگذار تا فقط معنای ناب آنها در عمق وجودت رخنه کند . جایی که هیچ واژه ای به آنجا نمی رسد ، جایی که فقط معانی می توانند وارد شوند . ( اشو )
 3. رقص کنان در راه خدا قدم بگذار . ( اشو )
 4. مسئله رفتن به بهشت نیست . آموختن هنر در بهشت بودن است در هر جا که باشی . ( اشو )
 5. وقتی تو چیزی را بگویی که خود تجربه نکرده ای ، حقیقتی در آن نهان نیست . ( اشو )
 6. سکوت ستون بنیادین معبد دین است . بدون سکوت ، حقیقت و آزادی و هیچ خدایی وجود نخواهد داشت . ( اشو )
 7. ذهن در دیر ، در بیابان یا در کوه ، بیشتر از محل های عمومی و زندگی عادی خودنمایی خواهد کرد . ( اشو )
 8. برای دست یافتن به چیزهای پرارزش باید که عشق پیشه کنی . ( اشو )
 9. همین که سکوت را ابراز کنی ، سکوت به واژگان تبدیل می شود و حقیقت را از دست می دهد . ( اشو )
 10. مرید با هماهنگ شدن با مرشد با او یکی می شود . فقط با نشستن در کنار مرشد ، بدون انجام کاری ، از جام حقیقت جرعه ای می نوشد . هیچ واژه ای گفته نمی شود . هیچ چیزی شنیده نمی شود اما شعله ای رد و بدل می شود .
 11. دین همیشه از فراسوی واژه ها و فلسفه ها انتقال می یابد . به همین دلیل آن را به کمک مرشدی فرزانه و بیدار می توان تجربه کرد . ( اشو )
 12. هرگاه با مرشدی سنت گرا برخورد کردی بدان که او حقیقی نیست وگرنه سنت گرا نمی بود . سنت شکنی مرام مرشد حقیقی است . ( اشو )
 13. پس هرگاه سکوتی زنده را یافتی ، جرعه ای از آن سر بکش . و یگانه راه سر کشیدن سکوت ، کنار گذاشتن ذهن است زیرا تو نمی توانی با سکوت جر و بحث کنی . ( اشو )
 14. هیچکس لایق نیست اما هستی از روی فراوانی خود می بخشد . ( اشو )
 15. تو باید ناخودآگاهی ات را به خودآگاهی متحول سازی . وقتی ذره ای ناخودآگاهی در تو باقی نمانده باشد و سرشار از نور و روشنی باشی یک عارف می شوی ، یک عارف واقعی . ( اشو )
 16. دو نوع اتحاد وجود دارد : اتحاد با خود که نخستین اتحاد است و اتحاد با کل که دومین اتحاد است و و با برداشتن این دوگام همه ی سفر به پایان می رسد . ( اشو )
 17. انسان با توانایی خدا شدن به دنیا می آید اما یک حیوان باقی می ماند زیرا خود را به انرژی های خام محدود می کند . ( اشو )
 18. همیشه خودآگاهی را برگزین و از ناخودآگاهی دوری کن . هرچه که تو را ناخودآگاه می سازد نادرست و هرچه که به تو کمک می کند خودآگاه شوی درست است . ( اشو )
 19. خداوند یعنی نهایت خودآگاهی . ( اشو )
 20. فقط یک چیز وجود دارد که باید از آن ترسید و آن خود ترس است . ( اشو )

سخنان بزرگان شماره بیست و سه

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

وسواس احساس گناه

وسواس احساس گناه چیست و چه علائمی دارد؟

شاید عبارت وسواس احساس گناه تا به حال به گوشتان نخورده باشد اما یکی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *