داستان حضرت یوسف بخش یازدهم

داستان حضرت یوسف (بخش یازدهم)

از آنجا که خداوند حامی ‌نیکان و پاکان است، اجازه نمی‌دهد، این جوان پارسای مجاهد با نفس، در شعله‌های تهمت بسوزد، لذا قرآن می‌گوید: «در این هنگام شاهدی از خاندان آن زن گواهی داد، که برای پیدا کردن مجرم اصلی، از این دلیل روشن استفاده کنید؛ اگر پیراهن یوسف از پیش رو پاره شده باشد، آن زن راست می‌گوید او دروغگو است و اگر پیراهنش از پشت پاره شده است آن زن دروغ می‌گوید و یوسف راستگو است». چه دلیلی از این زنده‌تر، چراکه اگر تقاضا از طرف همسر عزیز بود، او به پشت سر یوسف دویده است و یوسف در حال فرار بوده که پیراهنش را چسبیده و مسلما پیراهن از پشت سر پاره می‌شود و اگر یوسف، به همسر عزیز هجوم برده و او فرار کرده یا رو در رو به دفاع از خویش برخاسته، مسلما پیراهن او از جلو پاره خواهد شد. چه جالب است که این مساله ساده پاره شدن پیراهن، مسیر زندگی بی‌گناهی را تغییر دهد و همین امر کوچک سندی بر پاکی او و دلیلی بر رسوایی مجرمی‌ گردد! عزیز مصر این داوری را که بسیار حساب شده بود پسندید و در پیراهن یوسف خیره شد و هنگامی‌ که دید پیراهنش از پشت پاره شده (مخصوصا با توجه به این معنی که تا آن روز دروغی از یوسف، نشنیده بود) رو به همسرش کرد و گفت: «این کار از مکر و فریب شما زنان است که مکر شما زنان عظیم است». در این هنگام عزیز مصر از ترس اینکه، این ماجرای اسف انگیز برملا نشود و آبروی او در سرزمین مصر، بر باد نرود، صلاح این دید که سر و ته قضیه را بهم آورده و بر آن سرپوش نهد.  رو به یوسف کرد وگفت: «یوسف از این موضوع صرف نظر کن و دیگر چیزی مگو». سپس رو به همسرش کرد وگفت: «تو هم از گناه خود استغفار کن که از خطاکاران بودی.»

با ویکی روان همراه باشید.

شاهد که بود؟

این که شهادت دهنده چه کسی بود که پرونده یوسف و همسر عزیز  مصر را به این زودی جمع و جور و مختومه ساخت و بیگناه را از گنهکار آشکار نمود روایات متعددی است…

ادامه دارد…

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره نیلوفر صدری

ارشد روانشناسی وتربیتی دکتری تعلیم وتربیت عضو تیم تحریریه ویکی روان

این و هم چک کنید

شب ادراری در کودکان

شب ادراری در کودکان چیست؟ (علائم و راه درمان)

شب ادراری در کودکان می تواند تبدیل به کابوس والدین شود چون نمی دانند علت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *