خانه / Uncategorized / خانواده سالم و خوشبخت از نگاه دختر و پسرها
نشانه های خانواده خوشبخت از نگاه دختر و پسرها

خانواده سالم و خوشبخت از نگاه دختر و پسرها

خب این طبیعی است که خانواده خوشبخت برای هر شخصی معنای متفاوتی دارد در دختر و پسر ها ها اما خب یه ضرب المثل هست که میگه مشت نشان از خرواره و اگر مثلا دختر یک خانواده خوشبخت خوب هست پس طب تجربه و قائده کل خانواده سالم و خوشبخت نیز خوب است . که البته به صورت روشن تر در ادامه در مورد آن بحث کرده ایم .

با ویکی روان همراه شوید .

معیارهای خانواده سالم و خوشبخت

ملاک های خانواده خوشبخت | از قدیم گفته اند: ”مادرو ببین دخترو ببر”. این جمله دلالت بر خیلی موضوعات دارد و در واقع حقیقت است.

خانواده خوشبخت در نظر دختر و پسر خیلی اهمیت دارد و این اهمیت به حدی است که اگر خانواده خوشبخت مورد پسند قرار نگیرد دیگر پسر یا دختر کمتر به چشم می آید.دختران و پسران در انتخاب خانواده خوشبخت چه ملاک هایی دارند؟

خانواده سالم و خوشبخت

ویژگی های خانواده سالم و خوشبخت

این پژوهش با هدف بررسی اولویت های ملاک خانواده سالم و خوشبخت در دختران و پسران انجام شد.

بدین وسیله ۱۶۹ دانشجو (۷۵ نفر دختر و ۹۴ نفر پسر) به شیوه نمونه گیری در دسترس از بین دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی انتخاب و با استفاده از پرسشنامۀ ملاک خانواده سالم و خوشبخت بررسی شدند که اعتبار آن از طریق اعتبار محتوایی و پایایی آن با استفاده از آلفای کرونباخ محاسبه و داده های پژوهش با استفاده از آزمون های فریدمن و خی‌دو تحلیل شد.

یافته‌ها حاکی بود که بین دختران و پسران در بیشتر ملاک های خانواده عاشقانه و سالم تفاوت معناداری وجود دارد.

در مطالعه حاضر این الگوها و دلالت های آنها مورد بحث قرار گرفته است.

به طور کلی می توان نتیجه گرفت که شناسایی ملاک های خانواده سالم از دیدگاه دختران و پسران دانشجو می تواند در شناخت ما از ملاک های خانواده سالم و در نهایت در ارتقای سطح ساختار خانواده ها در جامعه مفید باشد.

درباره ویکی روان

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

اهمیت خانواده از نظر روانشناسی چیست؟

نقش و اهمیت خانواده در روانشناسی چیست؟ (۱۵ مورد)

اهمیت خانواده در زندگی و البته جامعه بیش از چیزی است که ما فکر می …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *