خانه / روانشناسی فردی / ارتباط کتابخوانی و مرگ زودرس
اهمیت کتابخوانی

ارتباط کتابخوانی و مرگ زودرس

حتم دارم که میدانید کتابخوانی دارای فواید بسیار میباشد. بر هیچ کس پوشیده نیست که کتابخوانی میتواند فقط تمایز شما با دیگران باشید. اما تحقیقات جدید نشان میدهند که کتابخوانی میتواند مانع از مرگ زودرس در انسان ها شود. در ادامه این نوشتار قصد بررسی ارتباط کتابخوانی و مرگ زودرس را داریم.

با ویکی روان همراه باشید.

و اما خبر خوب برای افراد علاقه مند به کتابخوانی، ممکن است سرگرمی مورد علاقه ی شما سال های زندگی شما را افزایش دهند. کتابخوانی ممکن است باعث افرایش طول عمر شود. تحقیقات جدید از دانشگاه ییل این گفته ها را بیان می کند. در این مطالعه، افرادی که بیش از سه ساعت و نیم در هفته کتاب می خوانند، ۲۰ درصد نسبت به افرادی که کتاب نمی خوانند کمتر احتمال مرگ، دارند.

چرا کتابخوانی؟ چه نوع خواندن؟

ارتباط کتابخوانی و مرگ زودرس

چه کتابخوانی الکترونیکی و چه به روش قدیمی چاپ، قدرت تمرکز را بالا می برد و با عملکرد خوب مغز مرتبط است و به کاهش نرخ زوال عقل کمک می کند که یک بیماری است که می تواند خطر ابتلا به مرگ زودرس را افزایش دهد.

خواندن همچنین می تواند هورمون های استرس را کاهش دهد، که این کار موجب می شود، خواب شما بهتر شود. در نتیجه فشار خون شما کاهش یابد که این ها خود می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهند.

جالب توجه است که شرکت کنندگان در کتابخوانی محافظت بیشتری دارند، نسبت به کسانی که خواندن مجلات یا روزنامه را تجربه کرده اند. شاید  به این دلیل باشد که در مقاله نسبت به کتاب، بیشتر مشغول خواندن عنوان آن می شوید. اگر شما در زمان کوتاهی، در طی یک رفت و آمد خود به کتاب صوتی و داستان خوب گوش کنید، احتمالا همان مزایا را در بر خواهد داشت، چون مغز شما خود را با آن درگیر می کند.

ارتباط کتابخوانی و مرگ زودرس
امتیازدهی
عضویت در خبرنامه ویکی روان

عضویت در خبرنامه ویکی روان

همراه با بیش از 7 هزار مشترک دیگر برای دریافت بهترین و جدیدترین مطالب روانشناسی عضو خبرنامه سایت ویکی روان شوید

با موفقیت مشترک شدید!

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

ایجاد تنوع در روابط زناشویی

راه های ایجاد تنوع در روابط زناشویی

اگر می خواهید با استفاده از راه کارهای جدید تنوع در روابط زناشویی داشته باشید …

کیفیت روابط زناشویی

با پسری که از من کوچک تر است ازدواج کنم یا نه؟

اختلاف سنی میان زوجین یکی از موضوعاتیست که همیشه مطرح است و باید به خوبی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *