طلاق

چرا طلاق برای آقایان سخت‌ تر است؟ (5 دلیل)

چرا طلاق برای آقایان سخت‌ تر است و آنها آسیب های زیادی از جدایی دریافت می کنند؟ همیشه در جلسات مشاوره آنلاین قبل طلاق، صحبت هایی در مورد سختی طلاق برای مردها بوده، چون افراد زیادی سوال می کنند چرا طلاق برای مردها سخت تر از زنان است؟ اثرات طلاق بر مردان بسیار زیاد است به همین خاطر در ادامه این مطلب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان، به بررسی کامل دشواری های جدایی و طلاق برای مردان می پردازیم.

چرا طلاق برای آقایان سخت‌ تر است؟

با وبلاگ روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

شاید درک این موضوع برایتان سخت باشد، اما تحمل طلاق برای مردها دشوارتر از خانم ها است!

خانم های زیادی با این موضوع زاویه دارند اما نتایج به دست آمده از جلسات مشاوره پس از طلاق این حقیقت را نشان می دهد که زندگی بعد از طلاق برای مرد بسیار دشوارتر و آسیب زا تر از خانم ها خواهد بود.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
کتایون داودی کتایون داودی
مشاور روانشناس
از 77,500 هزار تومان
مریم محبوبی مریم محبوبی
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
داود لکی داود لکی
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
پریسا صالحی پریسا صالحی
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
معصومه چوبین معصومه چوبین
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
فاطمه ابراهیم فاطمه ابراهیم
مشاور روانشناس
از 55,000 هزار تومان
مریم جاویدی مریم جاویدی
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
فاطمه شکری فاطمه شکری
مشاور روانشناس
از 55,000 هزار تومان

دلایل سختی طلاق برای مردها چیست؟

چه چیزهایی باعث می شود مردها از طلاق بیشتر آسیب ببینند؟ عوامل زیادی در این رابطه دخیل هستند که در ادامه به آنها می پردازیم.

1- زنان تلاش می کنند تا بتوانند با غم و اندوه کنار بیایند

در طول ازدواج، زنان تمایل دارند با خانواده و دوستان روابط عاطفی عمیق‌ تری نسبت به مردان برقرار کنند.

بنابراین، وقتی طلاق اتفاق می‌ افتد، یک شبکه حمایتی وجود دارد که به آنها کمک می‌ کند تا زودتر بهبود یابند. از سوی دیگر، بسیاری از مردان ناگهان متوجه می شوند این همسرشان بوده که روابط را حفظ می‌ کرده و اکنون این ارتباطات به طور موجه برای او حفظ شده و برای مرد از بین رفته است.

مردان معمولا کمتر به دنبال کمک حرفه ای و استفاده از مشاوره طلاق آنلاین یا حضوری هستند.

آنها احساسات خود را بروز نمی‌ دهند و معتقدند که صحبت کردن در مورد احساسات یا اشک ریختن به نوعی “کوچک شدن” هست

30 درصد از مردانی که به تنهایی زندگی می کنند، طی یک سال به مشاور روانشناس مراجعه نمی‌کنند و 42 درصد از آنها یک مشاور روانشناس عادی هم ندارند!

«مردانگی سمی» اصطلاحی برای کلیشه‌ های مضر در مورد معنای مرد بودن است و بر سلامت روانی، جسمی، عاطفی و روابط مردانه تأثیر می‌گذارد و موجب ترس آنها برای درخواست کمک از دوستان، خانواده یا متخصص روانشناس می‌ شود.

2- مردان مثل همیشه نمی توانند فرزندان خود را ببینند

درد عمیق طلاق برای مردان ندیدن فرزندان هر روز صبح، عصر یا در تعطیلات آخر هفته و طبق روال همیشگی هست.

معمولا حضانت اولیه فرزندان طلاق به مادر داده شده و به عنوان بخشی از برنامه حضانت به مرد زمان محدودی داده می شود. واقعیت جدید و وحشتناک تبدیل شدن به یک “پدر آخر هفته” است.

زمان دوری از کودکان به مردان فرصت بیشتری می دهد تا روی تغییرات مهم زندگی خود تمرکز کنند، در حالی که مادران با مسئولیت مراقبت از کودکان می توانند حواس خود را پرت کرده و مشغول بمانند.

از سختی طلاق برای مردها این است که مردان نگران از دست دادن رویدادها و نقاط عطف فرزندانشان هستند و توانایی کمک به فرزندانشان را از دست می دهند.

3- سلامت مردان پس از طلاق به خطر می‌ افتد

حتی طلاق توافقی هم بر سلامت مردان بیشتر از زنان تأثیر می گذارد. زنان به شبکه‌های حمایتی تکیه می‌ کنند، سر کار می‌ روند و به عنوان سرپرست اصلی، مشغول بزرگ کردن فرزندان هستند،

برای مردان، خلا وجود دارد که نمی‌ بینند چه اتفاقی در حال رخ دادن هست. پس از طلاق، دیگر شریکی برای تشویق عادات سالم یا بحث در مورد نگرانی های روزمره وجود ندارد. دوره طولانی سوگواری اتفاق می‌ افتد و مردان بی تحرک تر می شوند و روال های سالم آسیب می‌ بینند.

مردان بیش از دو برابر زنان به افسردگی پس از طلاق مبتلا می شوند. اضطراب و فشار خون در مردان پس از طلاق شایع است که می تواند منجر به سوء مصرف مواد و در بدترین موارد خودکشی شود.

هنگامی که سلامت روان ضعیف به عدم تمایل به تغذیه مناسب و ورزش کافی تبدیل شود، بیماری‌ های جسمانی پس از طلاق به شکل بیماری قلبی عروقی و گاهی اوقات سرطان ظاهر می‌ شود.

4- مردان باید به تعهدات مالی خود عمل کنند

چگونه با افسردگی بعد از طلاق کنار بیاییم

تعهدات مالی سخت، منبع اصلی استرس مردان پس از طلاق است!

هر دو طرف ضرر می‌ کنند، اما معمولا مردان به دلیل پرداخت نفقه و مسئولیت‌ های حمایت از فرزندان، نیاز به مکان جداگانه برای زندگی، مجموعه اثاثیه منزل و سایر هزینه ها، نسبت به زنان، آسیب بیشتری به استاندارد زندگی آنها متحمل می‌ شود.

و برای مردانی که کمتر از 80 درصد درآمد خانواده را تامین می کنند بدتر هست. این مردان زمان بسیار سخت تری برای جبران درآمد از دست رفته دارند.

5- روابط جدید فقط اندوه را کاهش می‌ دهند

احتمالا تا الان متوجه شده اید که چرا طلاق برای آقایان سخت‌ تر است و آنها بیشتر آسیب می بینند؟

زن و مرد با غم طلاق برخورد متفاوتی دارند. زنان که اغلب محرک طلاق هستند، آمادگی بیشتری برای زندگی تازه دارند

هنگامی که مردان ناامید از طلاق اخیر مبهوت می شوند، به دلیل ترس از تنها ماندن با عجله وارد روابط جدید می شوند. با صدمات ناشی از طلاق هرگز به درستی یا به طور حرفه ای برخورد نمی شود و متعاقبا باعث شکست روابط جدید “جایگزین” خواهد شد.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
صدیقه صفایی صدیقه صفایی
دکتری روانشناسی
از 60,000 هزار تومان
فرح ناز حیاة غیبی حقیقی فرح ناز حیاة غیبی حقیقی
مشاور روانشناس
از 100,000 هزار تومان
بهاره بوربور بهاره بوربور
دکتری روانشناسی
از 62,500 هزار تومان
سیما حداد سیما حداد
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
مهناز شاه مرادی مهناز شاه مرادی
دکترای روانشناسی
از 125,000 هزار تومان
پروفسور حسین باهر پروفسور حسین باهر
پروفسور
از 1,200,000 هزار تومان
پریا نوربخش پریا نوربخش
مشاور روانشناس
از 120,000 هزار تومان
فاطمه آریان سپهر فاطمه آریان سپهر
دکتری روانشناسی
از 150,000 هزار تومان

مردان مطلقه: هرگز از کمک گرفتن پشیمان نخواهید شد

اگر شما مردی هستید که از مفهوم طلاق ترسیده اید و مطمئن نیستید که چگونه با آینده خود کنار بیایید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما از یک روانشناس برای طلاق کمک بگیرید. برای گذار به زندگی شاد و رضایت بخش پس از ازدواج حتما به این کمک‌ ها نیاز دارید.

شما می توانید از سراسر دنیا، در سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان، جلسه مشاوره آنلاین پس از طلاق برگزار کرده و با مشاور مورد نظرتان جلسه صوتی، تصویری و حتی تایپی برگزار نمائید.

مشاوره روانشناسی طلاق

ویکی روان

ویکی روان سامانه سلامت روان با خدمات متنوع برای تمام فارسی زبانان است. می‌توانید در ویکی روان مشاوره روانشناسی برگزار کنید، در وبینارهای روانشناسی شرکت کرده و از مطالب مرتبط با روانشناسی استفاده کنید. جلسات مشاوره روانشناسی ویکی روان به صورت آنلاین، تلفنی و متنی برگزار می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا