علائم استرس زنان

علائم استرس زنان چیست؟ (نشانه اضطراب در زنان)

شناخت نشانه های استرس و اضطراب اولین قدم برای درمان آن است، به همین خاطر آشنایی با مهم ترین علائم استرس زنان کمک زیادی جهت درمان اضطراب و استرس خانمها می کند. یکی از اولین کارهایی که متخصص روانشناس در طی جلسات مشاوره درمان استرس انجام می دهد، به شناخت علائم اضطراب خانم ها مربوط می شود که در این مقاله ویکی روان تمام و کمال به بررسی آنها از دید روانشناسی می پردازیم.

مهم ترین علائم استرس زنان چیست؟

با وبلاگ روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

فکر می کنید بهترین راه تشخیص استرس در خانم ها چیست و چطور باید زنان مضطرب را بشناسیم؟

پاسخ به سوالات بالا چندان دشوار نیست اما در این مقاله که برای خانم ها نوشته شده است، قصد داریم با نشانه ها و علائم استرس در زنان بیشتر آشنا شویم و به آنها کمک کنیم آنها را رفع کنند.

همانطور که قبلا در ویکی روان اشاره کردیم، وجود نگرانی و استرس زنان موجب کاهش کیفیت زندگی آنها شده و بر اطرافیان هم تاثیرات مخرب زیادی می گذارد و به سرعت باید درمان شود.

اما اولین قدم برای درمان استرس زنان این است که متوجه شویم استرس داریم یا نه؟

تجربه در جلسات مشاوره روانشناسی درمان استرس و اضطراب نشان داده که بیشتر مردم تفاوت بین استرس و نگرانی، هیجان و ناامیدی را نمی دانند و به همه به یک شکل رفتار می کنند.

اما علائم و نشانه های عمومی استرس نه تنها در روان، بلکه در جسم و شیوه رفتاری افراد هم نمود پیدا می کند، به همین خاطر اگر بدانید بارزترین علائم استرس در زنان چیست، به خوبی می توانید آنها را در خود تشخیص داده و برای درمان اقدام نمائید.

در ادامه با معرفی نشانه های استرس خانمها همراه باشید:

نشانه های فیزیکی استرس در زنان

جدیدترین روش های درمان استرس و نگرانی

همانطور که از نامش پیداست، این نشانه ها در ظاهر و جسم خانم ها خود را نشان می دهند، شاید بعضی از آنها سریع و گذرا باشند اما تعدادی دیگر برای ساعت ها یا روزها در بدن باقی بمانند.

۱- سردرد گرفتن

یکی از مرسوم ترین دلایل سردرد گرفتن به بی آبی بدن مربوط می شود، اما خانم ها با تجربه شرایط استرس آور، خیلی سریع دچار سردرد می شوند که می تواند تا ساعت ها با آنها همراه باشید. اگر با نوشیدن چند لیوان آب باز هم سردردتان خوب نشد، احتمالا یک استرس پنهانی را تجربه می کنید.

۲- خواب نامنظم شبانه

در مقاله استرس در آقایان هم گفتیم که استرس به سرعت بر کیفیت و کمیت خواب شبانه تاثیر می گذارد.

حتما برای شما هم پیش آمده که صبح وقتی از خواب بیدار می شوید، باز هم احساس خستگی می کنید، این احساس به دلیل کیفیت پایین خوابی بوده که تجربه کرده اید

این احساس ناخوشایند می تواند به خاطر وجود انواع استرس های روانی در شما باشد، پس بهتر است کاری انجام دهید.

۳- خستگی دائم

وجود اضطراب و استرس در خانم ها به سرعت روی توان جسمی آنها تاثیر میگذارد. از برای حداقل چهار ساعت استرس مداوم را تجربه کنید به سرعت خسته شده و توانی برای ادامه کارها ندارید.

متاسفانه این مواقع، برای بازیابی انرژی از دست رفته سراغ تغذیه می رویم که باعث افزایش وزن می شود.

۴- مشکلات پوستی یکی از علائم استرس زنان است

جوش های صورت و پیشانی، لک شدن پوست در دیگر بخش های بدن (بخش بالایی بدن) از نشانه های اضطراب و استرس در زنان است.

اگر این علائم در شما هم دیده می شود، قبل از شروع به مصرف دارو و کرم های زیبایی، بهتر است به دنبال نشانه های استرس در خود باشید تا مبادا مسیر را اشتباه رفته باشید.

علائم رفتاری استرس در خانمها

این علائم استرس در رفتار خانم ها خود را نشان می دهد و به سرعت قابل تشخیص است، فقط باید خودتان را بدون قضاوت مورد بررسی قرار دهید.

۵- پرخوری زیاد

جدیدترین روش های درمان استرس و نگرانی

گاهی پیش می آید با اینکه گشته نیستیم اما باز هم توان توقف پرخوری را نداریم.

این احساس به دلیل وجود استرس مخفی یا حتی آشکار در خانم ها است، بارها پیش آمده خانم ها به خاطر مواجه با شرایط استرس زا، رژیم غذایی خود را شکسته و بعد مدتی به وضعیت عادی رسیده اند.

۶- رابطه جنسی کمتر

ترشح مداوم هورمون های استرس باعث کم شدن میل جنسی در زنان می شود. این احساس به مرور به همسرتان هم سرایت کرده و موجب بروز نارضایتی جنسی در دو طرف می شود.

برای حفظ کیفیت روابط زناشویی خود باید با روش های سریع درمان استرس و نگرانی آشنا شوید و آنها را به کار بگیرید. در موارد شدیدتر باید از مشاور و متخصص درمان استرس و اضطراب کمک بگیرید.

۷- شکم درد هم از علائم استرس در زنان است

احساس درد در ناحیه شکم و روده ها اگر به صورت مقطعی باشد از علائم استرس و اضطراب شدید است.

در بعضی افراد این احساس درد مقطعی و در بعضی دیگر به شکل مداوم است، این به میزان و مدت استرس در افراد مربوط می شود.

۸- تمایل شدید به دود و الکل

این رفتارها در نسل جدیدتر خانم ها بیشتر دیده می شود. کلا افراد تمایل دارند برای فرار از نگرانی های روزمره به دخانیات و الکل پناه ببرند چون به اشتباه فکر می کنند کمک زیادی در درمان استرس خواهد کرد در صورتی که درمان با این روش تنها موقت و برای چند ساعت موثر خواهد بود (البته نه همیشه)

علائم احساسی استرس در خانم ها

عوامل احساسی به چیزی که از درون درک می کنید مربوط می شود، اما نشانه های احساسی استرس و اضطراب در زنان چیست؟؟؟

۹- عدم تمایل به ارتباط گیری

این مورد برای خانم هایی که ناگهان با استرسی ناخواسته مواجه می شوند بسیار صدق می کند. آنها تمایلی به مراوده با دیگران و صرف زمان با دوستان و عزیزان ندارند و به قول خودمان خیلی بی حوصله شده اند.

۱۰- خشم درونی و بیرونی نشانه ای از استرس در زنان است

فرقی نمی کند خشمتان را چطور بروز دهید، آن را بر سر کسی بریزی یا خودخوری کنید، به هر حال باید دلیل آن را شناسایی و برای درمانش سریع تر اقدام کنید.

یادتان باشد بیشتر دلایل خشم و استرس ما بی دلیل بوده و فقط زاده ذهنمان هستند، پس به آنها قدرت ندهید.

۱۱- تغییر مداوم مود و حالات روحی

تغییر مود روحی اگر مداوم و لحظه ای باشد نشان دهنده استرس و اضطراب شدید است. خودتان هم می توانید آ را به سرعت تشخیص دهید.

یک لحظه حالتان خوب است، لحظه ای دیگر درگیر افکار منفی و در حال نشخوارهای ذهنی هستید.

۱۲- کاهش قدرت تصمیم گیری

همه ما در مواجه با نگرانی و تشویش ذهنی دچار کاهش قدرت تصمیم گیری می شویم. این احساس در خانم ها حتی بیشتر هم دیده می شود.

بسیاری از خانم ها، در مواقع استرس آور نمی توانند خوب تصمیم بگیرند یا تصمیمات اشتباه اتخاذ می کنند، این از علائم استرس زنان است که به وضوح دیده می شود، اما با یادگیری روش های جدید درمان استرس می توانند بر استرس خود کنترل بیشتری داشته باشند.

نتیجه گیری در مورد نشانه استرس در خانمها

حالا که متوجه شدیم استرس در خانم ها چه علائمی دارد، باید فکری برای درمان آن کنیم.

اگر با استرس مواجه می شوید بهتر است از تکنیک های درمان استرس زنان استفاده کنید، این آگاهی کمکتان می کند بهتر احساسات و ذهنتان را مدیریت کنید. اما در مواردی کنترل از دست خارج می شود و تنها از آن آسیب می بینیم.

در این مواقع بهتر است از مشاور روانشناس برای درمان استرس و نگرانی های خود کمک بگیرید، متخصص روانشناس کمکتان می کند دلیل بروز استرس را پیدا کرده و با استفاده از روش های علمی و عملی آنها را درمان کنید.

شما دوست عزیز و گرامی می توانید در بخش مشاوره آنلاین غلبه بر استرس در ویکی روان، به شکل صوتی و تصویری جهت درمان استرس خود با مشاور مورد نظرتان جلسه مشاوره غیرحضوری برگزار نمائید:

درمان آنلاین استرس در ویکی روان

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

برای درمان افسردگی فصلی چه باید کرد

۱۰ راه درمان افسردگی فصلی در روانشناسی

درمان افسردگی فصلی راه های زیادی دارد چون تنوع بیماری افسردگی فصلی زیادی است و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *