چرا مردها جوش می‌آورند ؟

چرا مردها جوش می‌آورند ؟

زن‌ها باید نسبت به ساختار کلامی مردها شناخت کافی داشته باشند تا بتوانند آنها را درک کنند این موقع است که میفهمند چرا مردها جوش می‌آورند . شاید همین عدم‌شناخت باعث می‌شود که ساده‌ترین گفت‌وگوهای خانوادگی در کمترین زمان ممکن به یک چالش کلامی و جنجال روانی تبدیل می‌شود. مرد، پشت در خانه ایستاده و ۳۰ثانیه از زنگ‌ زدنش گذشته اما خانم خانه هنوز آیفون را جواب نداده است.

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

چرا مردها جوش می‌آورند ؟

مرد نگران می‌شود اما نمی‌تواند این نگرانی را به درستی منعکس کند و آن را با پرخاش‌های توأم با عصبانیت بروز می‌دهد. زن چون این ساختار معیوب کلامی مردش را نمی‌داند به جای آرامسازی‌ شرایط، جنگ جهانی سوم راه می‌اندازد و مرد، در مقابل، با بمب‌های ویرانگر، فضای خانه را مثل هیروشیمای بعد از بمب اتم، با خاک یکسان می‌کند.

شاید برای اینکه موتوجه بشویم چرا مردها جوش می‌آورند باید بدانیم که حرف‌زدن مردها استخوان‌بندی خاصی دارد. جملات را با کلمات ساده شروع می‌کنند و کوتاه‌کوتاه حرف می‌زنند. مردها نوعا در گفت‌وگوهایشان صریح و رک هستند و دوست دارند سریع به نتیجه برسند، برای همین، عموما فهمیدن منظورشان پیچیده نیست، مگر آنکه در شرایط خاص احساسی قرار بگیرند و نتوانند برای بیان احساساتشان واژگان مناسبی استخدام کنند؛ درست همانند آن مرد پشت در که از دیر جواب دادن همسرش نگران شده و گمان برده اتفاق خاصی رخ داده است.

اما برای بیان این احساس، کلمات نادرستی به‌کار می‌گیرد و ظاهر کلامش شکل پرخاش پیدا می‌کند. درصورتی که احتمالا معنای این عصبانیت آن است که «عزیزم! چرا دیر جواب دادی؟ دلم هزار راه رفت.گفتم نکند اتفاقی برایت رخ داده است».

مردها

البته بعضا غرور مردها نیز مزیدبر علت می‌شود تا نگرانی‌هایشان را مخفی کنند. شاید نمی‌خواهند لو بروند که آنها هم ترسیده‌اند یا نگرانی، قلب‌شان را از جا در آورده است. اینجاست که خانم خانه بایستی به ساختار کلامی مردش آشنا باشد و او را کمک کند تا به شرایط عادی گفت‌وگو برگردد.

زن صبورترین موجود است، پس باید از این نیرو برای مدیریت سوء‌تفاهم‌های خانوادگی وام بگیرد. نباید مردی را که در آستانه جوشیدن است به درجه حرارت بالاتر رساند. باید شعله احساسش را خاموش کرد تا از جوش بیفتد. آن‌وقت می‌شود همان مرد همیشگی که می‌توان مهربانی را در چشم‌هایش دید و دوستش داشت. همه اینها برمی‌گردد به شناخت مردها.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

علائم پایین بودن عزت نفس

۱۶ مورد از علائم عزت نفس پایین (کمبود عزت نفس)

علائم عزت نفس پایین در بسیاری افراد دیده می شود اما بیشتر آنها زیر بار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *