ابر میکروب‌ها

صابون ها و خمیردندادن ها، باعث گسترش ابر میکروب‌ها می شودند؟

نتایج یک تحقیق جدید در انگلیس نشان می‌دهد که یک ماده مشترک در صابون‌ها و خمیردندان‌های به اصطلاح آنتی باکتریال می‌تواند مقاومت آنتی بیوتیکی ایجاد کند و به گسترش ابر میکروب‌ها دامن بزند.

با ویکی روان همراه باشید.

محققان دانشگاه بیرمنگهام در انگلیس در این مطالعه متوجه شدند که ماده شیمیایی تریکلوزان در صابون‌ها، خمیردندان و محصولات بهداشتی می‌تواند باکتری‌ها را در برابر آنتی بیوتیک‌ها ایمن کند.

به گزارش روزنامه دیلی میل، این مطالعه جدید نشان داد که باکتری قرار گرفته در معرض تریکلوزان می‌تواند نسبت به گروهی از آنتی بیوتیک‌ها معروف به کینولون‌ها مقاوم‌تر شود.

کینولون‌ها، آنتی بیوتیک‌هایی رایجی هستند که برای درمان عفونت‌های مجرای ادراری، سینوزیت‌ها، برونشیت‌ها و ذات‌الریه استفاده می‌شوند.

اکنون محققان دانشگاه بیرمنگهام به مدرکی دست یافته‌اند که براساس آن، این ماده شیمیایی می‌تواند با افزایش مقاومت باکتریایی در ابر میکروب‌ها ارتباط داشته باشد.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

اختلال اضطراب اجتماعی

اختلال اضطراب اجتماعی چیست؟ (معنی فوبی اجتماعی)

اضطراب اجتماعی یکی از اختلالات بسیار رایج در جامعه است و افراد بدون اینکه بدانند، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *