ابر میکروب‌ها

صابون ها و خمیردندادن ها، باعث گسترش ابر میکروب‌ها می شودند؟

نتایج یک تحقیق جدید در انگلیس نشان می‌دهد که یک ماده مشترک در صابون‌ها و خمیردندان‌های به اصطلاح آنتی باکتریال می‌تواند مقاومت آنتی بیوتیکی ایجاد کند و به گسترش ابر میکروب‌ها دامن بزند.

با ویکی روان همراه باشید.

محققان دانشگاه بیرمنگهام در انگلیس در این مطالعه متوجه شدند که ماده شیمیایی تریکلوزان در صابون‌ها، خمیردندان و محصولات بهداشتی می‌تواند باکتری‌ها را در برابر آنتی بیوتیک‌ها ایمن کند.

به گزارش روزنامه دیلی میل، این مطالعه جدید نشان داد که باکتری قرار گرفته در معرض تریکلوزان می‌تواند نسبت به گروهی از آنتی بیوتیک‌ها معروف به کینولون‌ها مقاوم‌تر شود.

کینولون‌ها، آنتی بیوتیک‌هایی رایجی هستند که برای درمان عفونت‌های مجرای ادراری، سینوزیت‌ها، برونشیت‌ها و ذات‌الریه استفاده می‌شوند.

اکنون محققان دانشگاه بیرمنگهام به مدرکی دست یافته‌اند که براساس آن، این ماده شیمیایی می‌تواند با افزایش مقاومت باکتریایی در ابر میکروب‌ها ارتباط داشته باشد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

چرا افسرده می شویم

چرا افسرده می شویم؟ (تحلیل اختصاصی)

چرا افسرده می شویم؟ شاید دلایل زیادی برای افسرده شدن یک فرد به ذهنتان خطور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + هفده =