سخنان بزرگان

سخنان بزرگان شماره ۱۹

سخنان بزرگان شماره ۱۹، با ویکی روان همراه باشید.

 1. در لحظه ی انزال به دلیل بی نفسی و بی زمانی فرد لمحه ای از وجود واقعی خویش را مشاهده می کند . ( اوشو )
 2. برای رسیدن به معرفت فردی دوراه وجود دارد : سکس ومراقبه . ( اوشو )
 3. مذاهب کوشیده اند تا سکس را با مسموم کردنش به قتل برسانند ولی سکس کشته نشد ، مسموم شده است . بهتر بود که کشته می شد اما اینک چیزها بدتر شده اند . ( نیچه )
 4. به سبب محکوم بودن سکس بین زن و شوهرش و بین آنها و فرزندانشان همیشه یک دیوار اساسی برپا خواهد بود . در نظر آنها این فرزندان ثمرات یک گناه هستند و رابطه ی بین او و همسرش یک رابطه ی گناه آلود است . ( اوشو )
 5. اگر یک مرد در خانه رضایت کامل داشته باشد ، تمام زنان دنیا می توانستند برایش همچون خواهران و مادران باشند . ولی چون این رضایت وجود ندارد ، تمام زنان برایش همسران بالقوه هستند . ( اوشو )
 6. کودکان به زودی درمی یابند که والدینشان کاملاً درگیر همان چیزی هستند که می گویند کثیف است . ( اوشو )
 7. کودکانی که ایمانشان را به والدینشان از دست بدهند ، هرگز قادر نخواهند بود به خداوند ایمان داشته باشند . کودکان نخستین احساس الوهیت را در پاکی والدینشان حس می کنند . ( اوشو )
 8. فرد هرچه از عشق خالی تر باشد ، ذهنیت جنسی بیشتری دارد . ( اوشو )
 9. یک فرد خشمگین حتی اگر تنها هم باشد بازهم خشمگین است . ( اوشو )
 10. گلهایی که در انزوای جنگل می رویند عطر خود را منتشر می کنند ، چه کسی در آنجا باشد که از آن قدردانی کند و چه نباشد . ( اوشو )
 11. عاشق بودن باید خود شخصیت ما شود . نباید متکی به ( کی ؟ ) باشد . ( اوشو )
 12. زن می گوید که شوهرش فقط باید عاشق او باشد و نباید با هیچکس دیگر عاشقانه رفتار کند . چنین عشقی دروغین است . شوهری که همیشه پر از عشق برای همه نباشد چگونه می تواند عاشق همسرش باشد ؟ عاشق بودن یعنی اینکه در طول شبانه روز ، عشق ورزیدن طبیعت اوست . ( اوشو )
 13. وقتی که چراغ روشن باشد ، تاریکی هزاران ساله به همان سرعت ناپدید می شود که تاریکی یک شبه . ( اوشو )
 14. در طول آمیزش، شخص هرچه تنفس تند تری داشته باشد ، مدت آمیزش کوتاه تر خواهد بود و هرچه نفس آرامتر و آسوده تر باشد ، مدت آمیزش بیشتر خواهد بود . ( اوشو )
 15. باید طوری به سکس روی بیاورید که گویی روی به سوی محراب عبادت می آورید ، زیرا در هنگام سکس شما به جهان هستی از همیشه نزدیک تر هستید . ( اوشو )
 16. هرگز در هنگام زشتی ، خشم ، خشونت ، نفرت و حسادت و رنجش و در لحظات تشویش به سکس روی نیاورید . ( اوشو )
 17. اگر زن و مرد بتوانند به مدت نیمساعت در وضعیت هم آغوشی باقی بمانند ، هاله ای از نور در اطراف آنان ایجاد می شود . ( اوشو )
 18. هرچه یگانگی در سکس عمیق تر باشد، آن فرزند فوق العاده تر و شگفت انگیزتر خواهد بود . و هرچه این یگانگی کم عمق تر و ناقص تر باشد ، فرزندی بدتر و فاسدتر به دنیا خواهد آمد . ( اوشو )
 19. دیانت فقط وقتی می تواند واقعی باشد که بر اساس شناخت باشد. ( اوشو )
 20. در کشورهایی که ازدواج بدون عشق صورت می گیرد ، سکس در سطح بدن راکد می ماند. ( اوشو )

سخنان بزرگان شماره ۱۸

ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا