خانه / زنگ تفریح / پزشکی / مراقب ریمل های تقلبی باشید
ریمل های تقلبی

مراقب ریمل های تقلبی باشید

رئیس اداره نظارت و ارزیابی تولید فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، در مورد استفاده از لوازم آرایشی پرمصرف به خصوص ریمل که از حساسیت خاصی برخوردار است، توضیحاتی ارائه داد. دکتر رویا تالاری گفت: مصرف کنندگان، ریمل خود را حتما از داروخانه‌ها و فروشگاه‌های معتبر تهیه و از دستفروش‌ها خرید نکنند تا مبادا ریمل های تقلبی به آنها فروخته شود.

ریمل های تقلبی

با ویکی روان همراه باشید.

تالاری ادامه داد: چشم یکی از حساس‌ترین اعضای بدن است و نیاز به مراقبت خاص دارد. حساسیت چشم به حدی است که بر اثر عوامل محیطی مانند اشعه مضر آفتاب، کم خوابی، تغذیه نامناسب، عوامل استرس زا و لوازم آرایش نامرغوب به سرعت آزرده شده و دچار پیری زودرس می شود.

رئیس اداره نظارت و ارزیابی تولید فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در ادامه اظهارداشت: عوارض عمده که از مصرف خط چشم و ریمل های تقلبی در مصرف‌کننده ایجاد می‌شود، آبریزش، خارش و پف و سوزش چشم و حتی التهابات شدید می‌باشد.

تالاری افزود: سلول‌های پوست دور چشم بسیار نازک و حساس هستند و مواد شیمیایی به راحتی جذب آن می‌شود، در چنین شرایطی احتمال عفونت‌های چشمی نیز بالا می‌رود. وی گفت: در موارد شدیدتر احتمال ایجاد لکه در قرنیه و اشکال در بینایی را بوجود می‌آوردند.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

اهمیت خانواده از نظر روانشناسی چیست؟

نقش و اهمیت خانواده در روانشناسی چیست؟ (۱۵ مورد)

اهمیت خانواده در زندگی و البته جامعه بیش از چیزی است که ما فکر می …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *