خانه / زنگ تفریح / عمر کفش‌ هایتان را بیشتر کنید
عمرکفش

عمر کفش‌ هایتان را بیشتر کنید

قبل از خرید و انتخاب یک جفت کفش باید اصول مراقبت و به نوعی افزایش طول عمر کفش تان را بدانید و بعد برای نگهداری از کفش ترفندهای خاص خودش را اجرا کنید. با کمی دقت و توجه می‌توانید ظاهر و عمر کفش خود را تا مدت‌ها حفظ کنید.

راه های افزایش عمر کفش ها

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

ضد آب کردن کفش

یک باران غیر منتظره نباید باعث خراب شدن کفش چرم‌تان شود. قبل از اینکه کفش‌های جدیدتان را بپوشید و بیرون بروید، به آن اسپری که حاوی مواد ضد آب باشد بزنید، معمولا پولیش‌های کفش حاوی این مواد هستند اما ابتدا باید آزمایش کنید که کفش‌تان را خراب نکند.

برای کفش‌های مردانه روی زبان کفش که زیر بندها و روی کفش پنهان است استفاده کنید و در کفش‌های پاشنه بلند و تخت زنانه نیز می‌توانید در قسمت‌هایی که داخل کفش، هم‌جنس بیرون کفش است تست کنید.

همین که مطمئن شدید به کفش آسیبی وارد نمی‌شود با دقت همه آن را آغشته کنید. این کار را ماهی یک مرتبه انجام دهید تا عمر کفش شما افزایش یابد.

جلوی پژمرده شدن بوت‌ها را بگیرید

معمولا در فصل تابستان بوت‌ها کارایی چندانی ندارند و از آنها استفاده نمی‌شود. با پر کردن و قرار دادن روزنامه در بوت‌ها از بد فرم شدن‌شان جلوگیری کنید.

این کار کفش را از شل شدن و چین افتادن در قسمت مچ پاها دور نگه می‌دارد. اگر چند کفش را با هم نگهداری می‌کنید، بین آنها فاصله بگذارید تا بهم نچسبند و تغییر رنگ ندهند.

برای افزایش طول عمر کفش یک جفت کفش را دو روز پشت سر هم نپوشید. کفش‌ها پس از استفاده برای هوا خوردن و به دست آوردن مجدد حالت‌شان به زمان نیاز دارند.

عمر کفش

اجازه ندهید رنگ پریده شوند

اگر بوت‌های چرمتان را لکه‌های نمکی فراگرفته، آنها را با محلولی که یک قسمتش سرکه و سه قسمتش را آب تشکیل داده پاک کنید.

یک پارچه پنبه‌ای را داخل ترکیب کنید و روی سطح کفش بکشید تا زمانی که لکه محو شود. اجازه دهید کفش به صورت طبیعی خشک شود.

از لاک‌های ناخن برای ترمیم سریع کفش استفاده کنید

برای از بین بردن لکه‌های قسمت پلاستیکی دور کفش، از پاک‌کننده لاک ناخن و یک برس ناخن کمک بگیرید. ابتدا برس ناخن را در محلول آب و صابون قرار دهید و سپس سعی کنید لکه را از بین ببرید.

اگر لکه همچنان باقی بود برس را در پاک‌کننده لاک ناخن ببرید و دوباره روی لکه بکشید. برای ترمیم قسمت‌های آسیب‌دیده روی کفش می‌توانید از همان رنگ لاک برای پوشاندن آن قسمت استفاده کنید.

مریم صادقی‌ شاد

زنگ تفریح- مد و فشن

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

آموزش تصویری پوزیشن های جنسی در ویکی روان

بهترین پوزیشن های جنسی کدامند؟ (با عکس بدون سانسور)

پوزیشن های جنسی بهترین حالت برای تجربه بهتر رابطه جنسی است، اگر بتوانید مناسب ترین …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *