ازدواج

رابطه ازدواج و خوشبختی چیست؟

رابطه ازدواج و خوشبختی شرح میدهد که گرچه همه ازدواج‌ ها عاقبت به خیر نمی‌‌‌شوند و همه متاهل‌ها احساس خوشبختی نمی‌‌‌کنند اما تحقیقات جدید در آمریکا نشان‌ می‌‌دهد که ازدواج باعث خوشبختی بیشتر‌ می‌‌شود و سطح شادمانی و سعادت در انسان را در حد مطلوب نگه‌ می‌‌دارد.

با ویکی روان همراه باشید.

در واقع انسان‌های متاهل که با همسرشان مشکلی ندارند، به مراتب شادتر از مجردهایی هستند که فکر‌ می‌‌کنند مجردی خیلی خوش‌ می‌‌گذرد!


محققان دانشگاه ایالت میشیگان آمریکا در تحقیقات جدید خود با موضوع رابطه ازدواج و خوشبختی دریافتند، ازدواج افراد را در مقایسه با افراد مجرد خوشبخت‌ تر و شادمان‌تر‌ می‌‌کند و تاثیر مثبت ازدواج و خوشبختی در سطح شادمانی و نشاط افراد در دراز مدت و با گذر سال‌‌ها از ازدواج دو نفر خود را بیشتر نشان‌ می‌‌دهد. میتوان نتیجه گرفت که ازدواج و خوشبختی دارای رابطه مستقیم میباشند که در زوج هایی که با هم مشکل ندارند به خوبی مشاهده میشود.

در واقع این یک خرسندی درونی و عمیق است که با شادی های دوران تجرد قابل مقایسه نیست و شباهتی به خوشی‌های گذرای زندگی ندارد. بر اساس این تحقیقات، ازدواج از افراد در مقابل کاهش و پایین آمدن سطح شادمانی و خوشبختی در زندگی در درازمدت محافظت‌ می‌‌کند و باعث‌ می‌‌شود که آنها از ثبات سطح شادمانی و خوشبختی خود محافظت کنند.

محققان از طریق تجزیه و تحلیل پرسش نامه‌ها از هزاران فرد متاهل به رابطه واقعی ازدواج و خوشبختی پی بردند و این تحقیقات نشان داد، افرادی که در جوانی ازدواج نکرده‌اند، کاهش تدریجی و واضح احساس خوشبختی و لذت بردن از زندگی در طول سال‌ها برای آنها اتفاق افتاده است. در حالی که افراد متاهل سطح این احساس خوشبختی و لذت بردن از زندگی را حفظ کرده و گذر زمان بر آن تاثیر نگذاشته است.

ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا