مشاوره سکس تراپی چیست

سکس تراپی چیست و سکس تراپیست کیست؟

تعریف سکس تراپی (Sex therapy) نوعی گفتار درمانی و از خدمات روانشناسی است که به منظور کمک رسانی پزشکی یا روان شناسانه به افراد یا زوج ها در راستای رسیدن به رضایت جنسی صورت می پذیرد. این وظیفه مشاور سکس تراپیست است که با تشخیص مشکل زن و مرد به ارائه بهترین راهکار برای رسیدن روابط جنسی ایمن و سالم اقدام نماید. در بخش مشاوره جنسی ویکی روان، سوالات زیادی مثل اینکه سکس تراپی چیست یا سکس تراپیست چیست و چه کارهایی انجام می دهد دریافت می کنیم. به همین خاطر در ادامه به بررسی دقیق سکس تراپی از دید علمی می پردازم.

سکس تراپی چیست و چه هدفی دارد؟

شاید برای شما هم این سولاات مطرح شده باشد که:

 1. سکس تراپیست کیست؟
 2. رشته سکس تراپی چیست؟
 3. سکس تراپیست چیست؟
 4. یا سکس تراپی یعنی چه؟

شناخت دقیق این مفاهیم به ما می گوید سکس تراپ کیست و چه کمکی به ما می کند، شناخت دقیق خدمات مشاوره سکس تراپی زن و مرد را به هم نزدیک تر کرده و زندگی جنسی آنها را از نابودی نجات خواهد داد. پس ما در هر موقعیتی که باشیم می توانیم از خدمات مشاوره سکس تراپی اینترنتی یا حضوری استفاده کنیم.

به طور کلی، هدف سکس تراپی کمک به افراد برای کنار زدن چالش های فیزیکی و عاطفی و داشتن یک رابطه زناشویی رضایت بخش است.

ناتوانی جنسی مسئله ای عادی است

در حقیقت ۴۳ درصد بانوان و ۳۱ درصد آقایان اظهار داشته اند که در طول زندگی خود برخی ناتوانی های جنسی را تجربه کرده اند.

پس سکستراپی به ما کمک می کند تا در جلسات سکس تراپی آنلاین یا حضوری مشکلات جنسی خود را به صورت ریشه ای حل نمائیم. چون بسیاری از زن و شوهرها با اینکه سکس کامل دارند و عمل دخول در واژن یا حتی در مواردی سکس مقعدی در رابطه انجام می شود اما باز هم از رابطه لذت نمی برند و نیاز به مشاوره جنسی دارند.

چرا باید از سکستراپی استفاده کنم؟

مشاوره قبل ازدواج

ناتوانی های جنسی و عدم آگاهی از نحوه صحیح برقراری رابطه جنسی دلیل اصلی مراجعه به سکس تراپیست است. این مشکلات اگر حل نشوند، سطح کیفی زندگی افراد را پایین می آورند و حتی می توانند منجر به جدایی زن و مرد شوند.

این ناتوانی های جنسی که می توانند با سکس تراپی درمان شوند شامل موارد زیر می باشند:

یک رابطه زناشویی رضایت بخش، امری سالم و طبیعی است.

ارتباط جسمی و عاطفی بخش مهمی از سلامتی را فرد را تشکیل می دهد و هنگامی که این ناتوانی های جنسی رخ می دهند، داشتن یک زندگی زناشویی موفق و رضایت بخش با مشکل روبرو می شود

سکس تراپی می تواند به شما کمک کند تا چالش های جنسی خود را حل کرده و احساس رضایت خود را در رابطه جنسی افزایش دهید. این بزرگ ترین سکس تراپیست است که می توانید به صورت غیرحضوری یا حضوری از ایشان کمک بگیرید.

سکس تراپی چیست و چگونه عمل می کند؟

مشاوره ازدواج

جلسات مشاوره سکس تراپی نیز نوعی دیگر از روان درمانی است. شما با صحبت راجع به تجربیات، دغدغه ها و احساساتتان به درمان مشکل خود می پردازید.

شما به همراه مشاور خود ساز و کارهایی برای بهبود واکنشتان به این مسائل پیدا می کنید تا در آینده رابطه زناشویی سالم تری داشته باشید.

مشاور شما در طول جلسات درمانی یا با شخص شما به تنهای و یا با شما بهمراه شریک زندگیتان به صحبت می نشیند

وظیفه مشاور، راهنمایی شما و بررسی چالش های موجود در زندگیتان است:

 • کار یک سکس تراپیست طرفداری از یک فرد یا بازخواست یکی از افراد در این رابطه نیست
 • همچنین، مشاور با هیچ یک از طرفین رابطه جنسی برقرار نمیکند یا به آنها نشان نمیدهد که چگونه باید این کار را انجام دهند

مشاور در هر جلسه تلاش می کند تا شما را در جهت مدیریت و پذیرش مسائلی که ممکن است منجر به ناتوانی جنسی شود یاری کند. تمام گفتار درمانی ها از جمله خدمات سکس تراپی محیطی حمایتی و آموزشی برای فرد محیا می سازند.

هدف سکس تراپی چیست؟

هدف از ایجاد این محیط، فراهم آوردن آسودگی خاطر و ترغیب افراد برای ایجاد تغییر می باشد.

هر جلسه از مشاوره سکس تراپی اینترنتی یا حضوری، فرد از سوی مشاور خود متعهد به انجام کارها و تکالیفی می شود که تا قبل از جلسه بعد باید به آنها رسیدگی کند

اگر مشاور شما تشخیص دهد که ناتوانی جنسی شما نتیجه یک مشکل جسمانی است، شما را به پزشک مربوطه ارجاع می دهد. مشاور شما همراه پزشکتان با همکاری یکدیگر می توانند علائم جسمانی که ممکن است منجر به ناتوانی جنسی در فرد شده باشد را تشخیص دهند.

تفاوتی ندارد که شما به روانپزشک مراجعه کنید یا روانشناس و یا مشاور ازدواج ، سکس تراپی می تواند در درمان بسیاری از مسائل مخل در رضایت جنسی به شما کمک کند.

مسائلی همچون ناتوانی در نعوظ، سردمزاجی بیش از حد، سابقه سوء استفاده جنسی و دیگر مسائل. سکس تراپی به شما و همسرتان کمک میکند تا در محیطی آرام و آموزشی بر این مشکلات غلبه کنید.

حتما در ویکی روان بخوانید : مهم ترین علائم استرس کدامند؟

نگران نباشید، سکستراپی مانند انواع دیگر روان درمانی ها است

مشاوره ازدواج چیست؟

برخلاف برخی باورهای عامیانه، اتفاقات عجیب و غریبی در جلسات سکس تراپی رخ نمی دهد.

سکس تراپی تفاوت زیادی با سایر مشاوره های روانشناسی ندارد مثلا مشاور خانواده یا تربیت فرزند و …

سکس تراپی نوعی روان درمانی است که احتمال وجود مشکلات جسمانی را نیز مورد بررسی قرار می دهد. هنگامی که یک زوج برای رفع مشکل جنسی به مشاور مراجعه می کنند، مشاور سعی می کند دریابد که هر یک از آن دو چگونه در بروز این مشکل جنسی نقش دارند.

مشاور رفتار آنها را مورد آزمایش و بررسی قرار می دهد و پس از اعلام نتیجه به آنها در صدد یافتن راه حلی برای آن بر می آید. در نتیجه شما با جنبه روانشناسانه رابطه جنسی و جنسیت آشنا می شوید.

مشاور به شما کمک می کند تا بر مسائل احساسی که ممکن است منجر به مشکلات جنسی همچون ناتوانی در نعوظ شود غلبه کنید. سکس تراپی معمولا با آموزه هایی پیرامون اضطراب آغاز شده و سپس به زوج کمک می کند تا در مورد خواسته ها و نیازهای جنسی خود صحبت و گفت و گو کنند.

سکس تراپیست کیست؟ (سکس تراپ کیست؟)

در واقع سکس تراپ فردی متخصص و تحصیل کرده است که تحصیلات مربوط به روابط جنسی، ارتباط جنسی (سکس) و سکستراپی دارد و می تواند با تکیه بر دانش و تجربه خود اطلاعات مفیدی در اختیار زوجین قرار دهد.

مشاور سکس تراپ با استفاده از جلسات حضوی در کلینیک یا دفاتر مشاوره یا با استفاده از بسیتر اینترنتی (به صورت غیرحضوری) جلسه مشاوره روانشناسی جنسی برگزار کرده و مشکلات مراجعین خود را درمان می کند.

سکس تراپ می تواند زن یا مرد باشد، جنسیت هیچ تاثیری بر شیوه درمانی یا توانایی مشاور ندارد. به همین دلیل می توانید بر اساس سلیقه خود مشاور سکس تراپ خود را انتخاب کنید.

پس از برگزاری جلسات سکستراپی شما هوشیاری و آگاه بودن را خواهید آموخت

تمرین های آگاهی به شما کمک می کند که بر زمان و مکان حال تمرکز داشته باشید و از فکر مسائل دیگر فراغت بجویید.

در آن جلسات مشاوره روانشناسی جنسی شما یاد می گیرید که چگونه افکار اضطراب آور و منفی که در مورد بدن یا عملکردتان به سراغتان می آید را سرکوب کنید و بجای این فکار بر تحریکات جنسی تمرکز داشته باشید.

پیشنهاد ویژه ویکی روان برای شما : کارهایی که خانم ها در زندگی مشترک باید انجام دهند

انواع تمرینات مورد نظر سکس تراپی چیست؟

موارد زیر می تواند نمونه هایی از تمرینات سکس تراپی مربوط به این امر باشد:

۱- نقش مهم تجربه

زوج هایی که از آمیزش جنسی لذت نمی برند ممکن است برای افزایش لذت جنسی به کارهای متفاوتی همچون نقش بازی کردن یا استفاده از ابزارهای جنسی روی بیاورند.

برخی دیگر از زوج ها بویژه زوج هایی که یکی از طرفین در آنها شرایط خاص فیزیکی دارد ممکن است به تنظیم روال یا حالت معاشقه خود بپردازند. همین تکنیک ساده کمک می کند زندگی جنسی آنها به حالت اول بازگردد.

۲- تمرکز بر پذیرش احساسات در جلسات سکس تراپیست چیست

مشاوره روانشناسی جنسی در ویکی روان

این تکنیک برای افزایش حس اعتماد و نزدیکی در زوجین طراحی شده است. در این روش، زوج ها سه مرحله را دنبال می کنند:

 1. ابتدا تماس جسمی غیر جنسی
 2. سپس تماس جنسی
 3. و در آخر آمیزش کامل جنسی

۳- آموزش های جنسی در سکس تراپی یعنی چه

گاهی مراجعین در حین رشد خود از آموزش های جنسی برخوردار نمی شوند، در نتیجه ممکن است از آناتومی بدن و چگونگی عملکرد آن آگاه نباشند.

در این موارد مشاور ممکن است کتاب، سایت اینترنتی و فیلم های آموزشی را در این زمینه به افراد معرفی کند. ممکن است استفاده از آینه نیز برای آشنایی با آناتومی فرد از سوی مشاور توصیه شود.

۴- استراتژی های برقراری ارتباط توسط سکس تراپ چیست؟

مراجعین ممکن است تمرین هایی برای بیان خواسته ها و نیاز های جنسیشان را پشت سر بگذارند.

نتیجه بخشی سکس تراپی به میزان توجه و عمل کردن مراجعین به این تمرینات و آموزه ها بستگی دارد

اگر مراجعین برای انگیزه تلاش در این راه را داشته باشند می توانند به اهداف جنسی خود دست یابند.

آیا من به سکس تراپی نیاز دارم؟ (فایده سکس تراپ چیست؟)

یکی از راه های تشخیص اینکه شما به سکس تراپی یا دیگر انواع مشاوره روانشناسی نیاز دارید این است که:

بررسی کنید کدام قسمت از زندگیتان بیشترین تاثیر منفی را از مشکلی که درونتان حس می کنید دریافت می کند؟

اگر ناتوانی جنسی شما بر کیفیت و سلامت زندگی عاطفیتان لطمه زیادی وارد می کند، بهتر است به یک سکس تراپیست خوب مراجعه کنید.

همچنین اگر عدم نزدیکی احساسی یا دشواری در برقراری ارتباط با شریک جنسیتان به یک دغدغه شخصی جدی در شما مبدل شده، مراجعه به یک سکس تراپیست شروعی برای حل آن می باشد.

چگونه یک سکس تراپیست پیدا کنیم ؟

مشاوره جنسی آنلاین و تصویری در ویکی روان

روانپزشکان، روانشناسان، مشاورین ازدواج و خانواده یا فعالان پزشکی اجتماعی بعنوان سکس تراپیست شناخته و تایید شده اند.

این متخصصین سلامت، آموزش های بسیاری در زمینه جنسیت انسان دیده اند تا بتوانند بعنوانند بعنوان سکس تراپیست مورد تایید قرار گیرند.

می توانید در بخش مشاوره سکس تراپی آنلاین سایت ویکی روان مشاور مورد نظر خود را بیابید و از خدمات مشاوره استفاده نمائید. سکس تراپیست کمکتان می کند تا مشکلات را به صورت ریشه ای درمان و برای یک زندگی جنسی با کیفیت تر اقدام کنید. بیشتر افراد اگر بدانند مزیت سکس تراپی چیست زودتر از آن استفاده خواهند کرد.

تغییر را خودتان ایجاد کنید، منتظر نمانید

نکته مهم در استفاده از خدمات سکس تراپی این است که باید خجالت و حیای بیش از حد را کنار بگذارید و برای زندگی زناشویی خود تلاش کنید.

عدم رضایت از روابط جنسی یکی از مهم ترین دلایل طلاق در ایران است. پس اجازه ندهید عدم آموزه های کافی در این زمینه به شما و زندگی مشترکتان آسیب وارد کند.

مشاوره روانشناسی بدون شک راهی ایمن و مطمئن برای افزایش کیفیت زندگی زناشویی و افزایش اطلاعات شما در زمینه رابطه جنسی است.

در بخش مشاوره آنلاین سایت ویکی روان، سکس تراپ های بسیار خوبی حضور دارند که می توانید از خدمات مشاوره آنها از هر جای دنیا به صورت آنلاین داخل سایت ویکی روان استفاده نمائید:

لیست مشاورین جنسی در ویکی روان

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

پایان دادن به رابطه عاشقانه

۱۵ راه پایان دادن به رابطه عاشقانه در روانشناسی

پایان دادن به رابطه عاشقانه هر چند حس خوبی ندارد اما گاهی یک ضرورت است، …

۳ دیدگاه ها

 1. دوستان اگر سکس تراپیست خوب می شناسید که نتیجشو دیدین لطفا راهنمایی کنید
  با تشکر

  • سلام دوست عزیز،
   به بخش مشاوره روانشناسی آنلاین ویکی روان مراجعه کنید
   سکس تراپ های فوق العاده داریم که می توانید به صورت آنلاین جلسه برگزار کنید.

 2. سلام و وقت بخیر .
  من اینجا یک جمله از یکی از اساتید خوبی رو که در دانشگاه داشتیم و درس خونده یکی از دانشگاهای آمریکا بود و اتفاقا کار پژوهشی و تخصصی تو این زمینه انجام داده بود رو نقل میکنم و البته مطمئنم که
  احتمالا خوش آینده سایت شما و سکس تراپیستها نباشه ولی چون اگر یک کم بیطرفانه و بدون سوگیری روی اون تامل کنیم می بینیم که درسته پس لازم می دونم اونو بگم و اون هم اینکه ( ژنتیک خودش سکس رو به آدم یاد میده ، لازم نیست کسی به کسی اینو یاد بده) البته مطمئنا منظور ایشون بخشه فیزیولوژیکی رابطه جنسی بود اما در مورد بخش عاطفی اون هم باید بگم که تمام مشکلات جنسی که شما در بالا به اون اشاره کردید غیر از دلیل فیزیکی بخش مهمی از این مشکلات برمی گرده به دلایل عاطفی و روانی اون و بنابراین در ابتدا باید ریشه عمیق این مشکلات رو از نظر عاطفی و روانی بررسی کنیم.
  وقتی ما در جامعه و فرهنگی زندگی می کنیم که به مردها و زنها تفکرات و باورهای غلط و قالبی رو یاد میدند مبنی براینکه فقط میل جنسی مرد مهمه ، زن ملک شخصی مرد و فقط وسیله ای برای لذت شخصی مرده و به قول بعضی از علما زن همیشه موظف به رابطه زناشوییه حتی اگر بیمار ، خسته و بی میل باشه یا وقتیکه ابزار و روش بعضی از مردها در جامعه ما فقط تحقیر کردن ، کتک زدن ، حمله فیزیکی و روانی و حتی تجاوز به همسرشونه یا بعضی از مردها به دنبال تقلید از فیلمهای پورنوگرافی و مجبور کردن همسرشون به انجام کارهاییه که اصلا دوست نداره و راضی نیست ؛ پس مطمئنا تمام این تفکرات و رفتارها وحشیگریهای روانی نه تنها زن رو از رابطه جنسی سرد بلکه بیزار و حتی مریض هم میکنه و قطعا باعث مشکلات در رابطه جنسی میشه.
  بنابراین برای حل مشکل جنسی ابتدا باید این تفکرات و باورها رو اصلاح کرد یا این شخصیتها رو درمان کرد که متاسفانه بعضی وقتها در واقعیت این نوع از تفکرات و این تیپ از شخصیتها غیر قابل اصلاح و غیر قابل درمانند. با تشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *