خانه / روانشناسی / آشنایی با انواع مشاوره روانشناسی
انواع مشاوره روانشناسی

آشنایی با انواع مشاوره روانشناسی

مشاور روانشناسی و روانگران از طریق راه های بسیاری به مراجعین کمک میکنند. انواع مشاوره روانشناسی بسته به تخصص مشاورین متفاوت بوده و کارایی خاصی دارند.

دوست عزیز،

میتوانید از متخصصین و مشاورین سایت روانشناسی ویکی روان، مشاوره روانشناسی رایگان دریافت کنید.

برای اینکار کافیست بر روی دکمه زیر کلیک کنید

مشاوره روانشاسی آنلاین

در ادامه برای بررسی بیشتر انواع مشاوره روانشناسی با ویکی روان همراه باشید.

مشاوره تخصصی

مشاوره روانشناسی یکی از گسترده ترین شاخه های علم روانشناسی میباشد و با عنایت به زیر شاخه های گسترده فرصت های شغلی زیادی را برای مشاور روانشناسی و همچنین راه های متنوعی برای درمان و بهبود حال مراجعین فراهم میکند. که تمامی آن حاصل دستاوردهای بسیار روانشناسی از ابتدای شکل گیری تا امروز میباشد.

آشنایی با انواع مشاوره روانشناسی

با توجه به موقعیت خاص و شرایط ویژه، مراجعین میتوان از هر یک از انواع مشاوره روانشناسی استفاده کرد تا بهترین نتیجه حاصل شود. در زیر لیستی از مهم ترین و پراستفاده ترین انواع مشاوره روانشناسی را مشاهده میکنید.

آشنایی با انواع مشاوره روانشناسی

دانشجویان رشته مشاوره روانشناسی در ابتدای ورود به دانشگاه نیازی به انتخاب شاخه تخصصی خود ندارند و بعد از سپری شدن مقطع کارشناسی و برای ورود به کارشناسی ارشد میبایست نسبت به انتخاب شاخه تخصصی اقدام کنند.

با توجه به حساسیت های بسیار انواع مشاوره روانشناسی و تاثیرات بسیار زیاد آن بر روی مراجعین، شاهد گسترش شاخه های تخصصی و هر چه ریزتر شدن انواع مشاوره روانشناسی میباشیم که علت اصلی آن گسترش علم و دستاوردهای علم روانشناسی و ارائه راهکارهای دقیق تر و تخصصی تر برای مشکلات مراجعین میباشد.

علاوه بر انواع مشاوره روانشناسی یاد شده در بالا، مشاور روانشناسی میتواند با استفاده از موارد ذکر شده در پایین هم به مراجعین خود کمک رسانی کند که این موارد عبارتند از:

  • مشاوره  در زمینه رشد کودک
  • مشاوره اختلال خوردن
  • مشاوره افسردگی
  • هنر درمانی
  • موسیقی درمانی

و بسیاری دیگر که به بهبود حال روحی روانی مراجعین کمک میکند.

مشاوره روانشناسی کودک

انواع بیماری های روانی

بر اساس آمار ارائه شده توسط سازمان ملی بیماری های روانی ایالت متحده آمریکا ۲۶٫۲ درصد ا آمریکایی ها از یکی از بیماری های روانی رنج میبردند که هر ساله به این تعداد افزوده میشود. از مهم ترین بیماری های روانی که در ارتباط با انواع مشاوره روانشناسی میباشد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

با توجه شرایط جامعه امروزی و با توجه به فشارهای وارده بر مردم شاهد بروز اختلالات و مشکلات روانی جدیدی هستیم که نیاز به مشاورین روانشناسی تحصیل کرده و آشنا به علم روز دارد. انواع مشاوره روانشناسی یکی از راه حل های بسیار علم روانشناسی برای حل کردن مشکلات عدیده امروزی میباشد که بعد از تشخیص مشکل، به ایجاد راهکار و درمان مراجعین میپردازد.

شما دوست عزیز میتوانید برای دریافت مشاوره روانشناسی رایگان آنلاین به بخش مشاوره رایگان وب سایت روانشناسی ویکی روان مراجعه نمائید.

مشاوره روانشناسی
آشنایی با انواع مشاوره روانشناسی
4.8 (95%) 4 vote[s]
عضویت در خبرنامه ویکی روان

عضویت در خبرنامه ویکی روان

همراه با بیش از 9 هزار مشترک دیگر برای دریافت بهترین و جدیدترین مطالب روانشناسی و دیگر موضوعات عضو خبرنامه سایت ویکی روان شوید

با موفقیت مشترک شدید!

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

ایجاد تنوع در روابط زناشویی

راه های ایجاد تنوع در روابط زناشویی

اگر می خواهید با استفاده از راه کارهای جدید تنوع در روابط زناشویی داشته باشید …

تاثیر استرس بر بدن

تاثیر استرس بر بدن انسان چیست؟

به طور کلی همه ما کم و زیاد در طی روز استرس را تجربه می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *