فواید روابط عاشقه برای سلامتی

فواید روابط عاشقه برای سلامتی

گرچه هر چیزی به مقدار متعادلش خوب است، اما در مورد عشق این قضیه را صادق ندانید و دانشمندان و روانشناسان بسیار در مورد فواید روابط عاشقه برای سلامتی صحبت کرده اند.

فواید روابط عاشقه برای سلامتی چقدر است؟

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

دانشمندان در مورد فواید روابط عاشقه برای سلامتی می‌گویند، داشتن روابط عاشقانه و سالم برای قلب خوب است، البته معلوم نیست، دقیقا چرا؟

این امر ممکن است به این دلیل باشد که افراد رابطه نزدیک و سالمی را با همسرشان دارند، کمتر سیگار می‌‌کشند، از لحاظ جسمی فعال‌تر هستند و با احتمال بیشتری زندگی‌شان یک ساختار اجتماعی کاملا تکامل‌ یافته دارد

به گفته پژوهشگران، یک نظریه در این مورد این است که افرادی که دارای چنین رابطه‌ای هستند، ممکن است دچار تغییرات عصبی – هورمونی شوند که اثرات مثبتی روی بدن از جمله بر دستگاه قلبی – عروقی داشته باشد.

سطح برخی از هورمون‌ها در بدن بسته به میزان استرس و اضطراب فرد متفاوت است. گرچه این نظریه ثابت نشده است.

اما نظر بر این است که قرار داشتن در چنین رابطه‌ای ممکن است اثرات مثبتی بر دستگاه قلبی – عروقی در دراز مدت بگذارد.

در واقع بررسی‌ها در باب مزایا و فواید روابط عاشقه برای سلامتی نشان داده‌اند که استرس کشنده است و تنهایی مرگبار و از دست دادن یک فرد محبوب به معنای واقعی کلمه «قلب را می‌شکند».

تعارض یا منفی‌گرایی در یک رابطه، خطر ابتلا به بیماری‌های عروق کورونر قلب را می‌افزاید

در یک بررسی که بنیاد قلب و سکته مغزی کانادا انجام داد، مشخص شد افرادی که دارای روابطی ناشاد با همسرشان هستند، هنگامی که با او هستند، به طور مداوم فشارخون‌شان بالاست.

در حالی‌ که افراد مبتلا به بیماری پرفشاری خون در حد ملایم مبتلا هستند و رابطه‌ای عاشقانه و حمایت‌ کننده با همسرشان دارند، هنگام بودن به همراه او کاهش فشار خون را نشان می‌دهند.

البته انواع مختلفی از روابط عاشقانه وجود دارد، اما به گفته پژوهشگران در مورد فواید روابط عاشقه برای سلامتی ، در مجموع اطلاعات حاکی از آن است که درگیر بودن در هر نوع رابطه سالم و صمیمانه‌ای ممکن است تاثیرات مثبت بسیاری بر سلامت داشته باشد.

مریم صادقی شاد

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

علائم پایین بودن عزت نفس

۱۶ مورد از علائم عزت نفس پایین (کمبود عزت نفس)

علائم عزت نفس پایین در بسیاری افراد دیده می شود اما بیشتر آنها زیر بار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *