آیا مشاوره پیش از طلاق اجباری است

آیا مشاوره قبل از طلاق اجباری است؟ (بررسی کامل)

به نظر شما آیا مشاوره قبل از طلاق اجباری است یا یک گزینه اختاری است؟ این سوال را افراد زیادی که قصد جدایی از همسرشان دارند را در بخش مشاوره قبل از طلاق آنلاین ویکی روان از ما می پرسند که در ادامه بیشتر به توضیح آن می پردازیم.

قبل از شروع پیشنهاد می کنیم مقاله تعریف طلاق در روانشناسی چیست را حتما در ویکی روان مطالعه نمائید.

آیا مشاوره قبل از طلاق اجباری است؟

تاثیر طلاق بر بچه ها

با سایت مشاوره روانشناسی و روانپزشکی ویکی روان همراه باشید.

انجمن ازدواج و خانواده درمانی آمریکا گزارش کرده که اگرچه نرخ طلاق در ایالات متحده به دلیل اقتصاد ضعیف، اندکی کمتر شده است، اما تقریباً ۴۰٪ از ازدواج های جدید هنوز در معرض طلاق قرار دارند.

به دلیل بازتر بودن وضعیت آماری در آمریکا از گزارش های این کشور استفاده شده است، با این حال تا حدود زیادی این آمار برای دیگر نقاط دنیا نیز صدق می کند.

این وضعیت انگیزه بسیاری از مقامات ایالتی و محلی بوده است تا در وهله اول اقدامات جامعه را برای جلوگیری از طلاق افزایش دهند. برخی از راه‌ حل‌ های ارائه شده قوانینی برای اجباری شدن مشاوره قبل از ازدواج به همراه مشاوره قبل جدایی را پیشنهاد داده ‌اند.

امروز ده ایالت وجود دارد که برای کاهش نرخ طلاق خود به مشاوره قبل از ازدواج احتیاج دارند

حتما در ویکی روان بخوانید: منظور از مشاوره طلاق چیست؟

چرا شرکت در مشاوره پیش از طلاق مفید است؟

آیا مشاوره قبل از طلاق اجباری است

برخی از کارشناسان می گویند مشاوره پیش از طلاق به جای مشاوره قبل از ازدواج موثرتر خواهد بود، زیرا معمولاً در آغاز ازدواج وقتی دو نفر عاشق یکدیگر هستند مشاوره لازم نیست.

مشاوره قبل از طلاق در کنار هم نگه داشتن زوجین هنگامی که ازدواج های طولانی مدت با مشکل روبرو است، موثرتر به نظر می ‌رسد

حتی اگر مشاوره قبل از طلاق در بیشتر ایالات متحده هنوز اجباری نباشد، این ایده در سنگاپور ریشه دوانده است، جایی که دولت در حال پیشنهاد اصلاحیه ‌ای است که می تواند تغییری در قوانین موجود برای زنان در آن کشور ایجاد کند.

براساس اصلاحیه جدید، هر زوج متاهلی که خواهان طلاق در سنگاپور هستند، باید در جلسات مشاوره روانشناسی قبل از جدایی شرکت کنند.

البته این قانون در ایران هم وجود دارد اما مشکل اینجاست که زوجین معمولا این جلسات را جدی نمی گیرند و به آن به چشم مرحله از مراحل طلاق نگاه می کنند که باید طی شود نه روندی برای پیشگیری از جدایی!

با این حال در بیشتر موارد اگر طرفین بدانند زمان مراجعه به مشاور طلاق کی است، هرگز درگیر جدایی و برهم زدن زندگی مشترک خود نمی شوند. البته یادتان باشد مشاوره قبل از طلاق به کل با تعریف مشاوره بعد از طلاق متفاوت است و هر کدام اهداف خاصی را دنبال می کنند!

شرکت در جلسه مشاوره پیش از طلاق آنلاین

مشاوره و میانجیگری برای ایجاد توافق در مورد آنچه به نفع فرزندان در شرایط طلاق است، پیشنهاد می ‌شود.

حالا به نظر شما آیا مشاوره قبل از طلاق اجباری است و باید انجام شود؟

بله در ایران مشاوره قبل طلاق اجباری است اما اگر دنبال خدمات مشاوره حضوری یا آنلاین با کیفیت بالاتر هستید می توانید خودتان مشاور روانشناس مورد نظرتان را انتخاب و در جلسات مشاوره شرکت نمائید.

در هر صورت می توانید در بخش مشاوره آنلاین روانشناسی ویکی روان، از سراسر دنیا با مشاور مورد نظرتان به صورت صوتی و تصویری صحبت نمائید و جلسه مشاوره پیش از طلاق تصویری برگزار کنید.

تنها کافیست به لینک زیر مراجعه نمائید.

https://www.wikiravan.com/consultation/divorce

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

اختلال اضطراب اجتماعی

اختلال اضطراب اجتماعی چیست؟ (معنی فوبی اجتماعی)

اضطراب اجتماعی یکی از اختلالات بسیار رایج در جامعه است و افراد بدون اینکه بدانند، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *