اعتماد به نفس

5 تکنیک افزایش اعتماد به نفس در مقابل شوهر

افزایش اعتماد به نفس در مقابل شوهر برای همه خانم ها آسان نیست. اما با این حال زن باید در مقابل شوهر خود اعتماد بنفس خوبی داشته باشد تا بتواند زندگی را مدیریت کند. البته در جلسه های مشاوره افزایش اعتماد بنفس، توضیحات کاملی داده می شود تا خانم ها به خوبی آموزش ببینند. با این حال در این مطلب سایت مشاوره آنلاین ویکی روان، به بررسی تکنیک های افزایش اعتماد به نفس در برابر شوهر می پردازیم.

افزایش اعتماد به نفس در مقابل شوهر چگونه است؟

با مطالب روز روانشناسی در ویکی روان همراه باشید.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
رضوان شمس رضوان شمس
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
نسرین ترابی صائین نسرین ترابی صائین
دکتری روانشناسی
از 112,000 هزار تومان
سیما حداد سیما حداد
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
مارال حقیقی کرمانشاهی مارال حقیقی کرمانشاهی
دکتری روانشناسی
از 150,000 هزار تومان
مریم محبوبی مریم محبوبی
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
علیرضا سروش علیرضا سروش
دکتری روانشناسی
از 100,000 هزار تومان
سحر مدیری سحر مدیری
مشاور روانشناس
از 100,000 هزار تومان
داود لکی داود لکی
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان

یک همسر با اعتماد به نفس کیست؟

یک همسر با اعتماد به نفس کسی است که می تواند از زندگی زناشویی لذت ببرد، زیرا می داند که تمام تلاش خود را می کند تا روابط را حفظ کند.

برخی از زنان هنوز به دیدگاه های سنتی “تکریم” همسر خود و تلاش برای بهترین همسر ممکن بودن، پایبند هستند. یعنی اگر خانه‌ دار، مراقب یا مادر خوبی برای فرزندان باشند، یک زن با اعتماد به نفس هستند! البته این علت اعتماد به نفس پایین زنان نیست، اما می تواند زمینه ساز آن باشد.

یادتان باشد برای افزایش اعتماد به نفس در مقابل شوهر هر نقشی که انتخاب می کنید، باید به خودتان اعتماد داشته باشید تا آن وظایف را به راحتی انجام دهید و به داشتن یک ارتباط شاد و سالم ادامه دهید

شما باید این اعتماد به نفس را داشته باشید که بدانید هنوز زنی هستید با وقار، قدرتمند، بااستعداد و ویژگی های شخصیتی که بهترین شکل خود هستید. بله، شما نیاز به اعتماد به نفس دارید تا همسر خوبی باشید بدون اینکه خود را در این راه فدا کنید. اینگونه است که شما به یک همسر با اعتماد به نفس تبدیل می شوید!

البته قبلا در ویکی روان درباره راه های تقویت اعتماد به نفس در زنان صحبت کردیم، اما موضوع فعلی متفاوت است! می خواهیم بدانیم چطور باید در برابر شوهر اعتماد بنفس داشته باشیم.

چرا خانم ها اعتماد به نفس خود را از دست می دهند؟

استرس و رنج های زندگی می تواند به اعتقاد یک همسر با اعتماد به نفس آسیب برساند. اگر به تازگی ازدواج کردید، به طور قطع مرحله “ماه عسل” به پایان رسیده و شما اکنون در قلب ازدواج هستید. اینجاست که آن عهدهای « خوب یا بد» وارد عمل می‌ شوند.

گاهی مشکلی پیش خواهد آمد که در آن به ارزش خود شک می کنید و اعتماد به توانایی های خود را به عنوان همسر از دست می دهید. شاید با افزایش فشار، برای مراقبت از بچه ها، خانه و سایر مسئولیت ها مشکل داشته باشید

شاید شما با دوران بد بیماری یا درآمد کم روبرو هستید و در تلاش برای سازگاری هستید. احساس شکست یا فقط ترس از شکست می تواند برای محدود کردن اعتماد به نفس کافی باشد.

وقتی اعتماد به ازدواج را از دست بدهیم، ممکن است مشکلات عمیق‌ تری ایجاد شود. ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که توانایی های همسرتان را زیر سوال ببرید. وقتی از هم جدا می شوید یا بر سر مشکلات دعوا می کنید، ممکن است تعجب کنید که آیا او همچنان مثل قبل متعهد یا عاشق هست؟؟؟ اینجاست که تا حدودی نشانه های کمبود اعتماد به نفس در افراد دیده می شود.

به این ترتیب، ممکن است در یک چرخه معیوب قرار بگیرید. هر چه بیشتر در ترس و شک نسبت به ازدواج غرق شوید، احساس بدتری نسبت به خود خواهید داشت.

پس از آن ممکن است خود را به دلیل زیر سوال بردن شریک زندگی خود تنبیه کنید و عدم اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. این زخم عمیق تر ممکن است بر روابط شما تأثیر بگذارد و این مسائل ادامه دارد!

راه بالا بردن اعتماد به نفس در مقابل شوهر چیست؟

وقتی این اعتماد به نفس شروع به تزلزل کرد و با آن احساسات شک و تردید در مورد نقشتان به عنوان یک همسر مقابله کرد، به کجا باید رجوع کنیم؟ چگونه با اعتماد به نفس عمل کنیم؟ قبلا در ویکی روان در مقاله تعریف اعتماد به نفس در روانشناسی توضیحات اجمالی دادیم، اما در ادامه بیشتر به آنها می پردازیم.

پاسخ به سوال بازیابی اعتماد به نفس به عنوان یک همسر یا به عنوان یک تیم منسجم، می تواند از منابع مختلف باشد. ممکن است متوجه شوید که یکی از این راه حل ها برایتان بهترین است، یا بخواهید ترکیبی از این روش ها را امتحان کنید.

1- چطور مقابل شوهرم اعتماد به نفس بالایی داشته باشم : ایمان داشته باشید

بسیاری از زنان متوجه می شوند که ایمان به خدا می تواند در این مواقع سخت باعث آرامش شود. کسانی که در پیشگاه خدا ازدواج کردند شاید دریابند که ارتباط مجدد با خدا می تواند کمک کننده باشد. وقتی روی تأثیر این ایمان و جایگاه خدا در رابطه تمرکز کنند، اعتماد به نفس آنها به عنوان یک همسر افزایش می یابد.

این باور به عشق بی قید و شرط از یک موجود برتر می تواند به افزایش احساس پذیرش کمک کند.

کسانی که به دلیل مشکلات عاطفی، جسمی یا مالی فاقد ارزش شخصی هستند، ممکن است با این روش تمرکز خود را دوباره تنظیم کنند. برای دیگران، این باور ریشه‌ دار که قدرت برتر (خدا) شما دو نفر را به هم نزدیک کرده، می‌ تواند برای حل همه چیز کافی باشد

فقط به این دلیل که ماه سختی را سپری می کنید و انتظارات غیر واقعی از یکدیگر دارید، نقش یا سازگاری شما تغییر نکرده است. بازگشت به ریشه ایمان به آن قدرت برتر و اعتبار رابطه می تواند به شما به عنوان یک همسر با اعتماد به نفس کمک کند.

سعی کنید در طی روز از کلمات کلیدی اعتماد به نفس استفاده کنید تا حال و روزتان بهتر شده و ایمان تان بالا برود.

2- به همدیگر پناه ببرید

روی آوردن به ایمان نقطه شروع خوبی برای تقویت پایه و درک بحران فعلی خود در افزایش اعتماد به نفس در مقابل شوهر است. اما، شما همچنین باید با یکدیگر ارتباط برقرار کنید تا عمق احساس هر دو طرف را درک نمایید.

اعتماد به نفس واقعی می تواند با اعمال و دیدگاه های همسرمان ارتباط داشته باشد. وقتی به دلیل نقش جداگانه‌ ای که داریم از هم جدا می‌ شویم، گیج می‌ شویم و به خود شک می‌ کنیم، اما می‌ توان برای مدتی دور هم جمع شویم و درباره مسائل صحبت کنیم.

اگر مدام به خود می گویید: «من در حال حاضر برای کسی که دوستش دارم کافی نیستم»، باعث نابودی شما می‌ شود و هیچ گاه یک زن با اعتماد به نفس در مقابل شوهرتان نخواهید بود! به همسرتان این فرصت را بدهید که پاسخ دهد و این ترس ها را آرام کند.

برای برخی، راه حل در اینجا می تواند به سادگی یک قرار ملاقات باشد. این قرار ملاقات فرصتی برای تنها ماندن، به دور از وابستگان، مشکلات و استرس را فراهم می‌ کند.

دوستان عزیز، برای بالا بردن میزان اعتماد به نفس مقابل شوهرتان باید اقدام عملی انجام دهید. یعنی باید قدم بردارید تا نتیجه بگیرید. مثلا با هم به جایی بروید که احساس خوشبختی و امنیت می کنید. دوباره به یاد بیاورید او به چه فردی علاقه دارد. به همدیگر یادآوری کنید که چرا ازدواج کرده اید.

3- به خصوصیات خوب خود توجه داشته باشید

تعریف اعتماد به نفس به زبان ساده

ممکن است شما عزم خود را جزم کرده و قصد انجام کارهایی را در یک روز داشته باشید. مانند معاملات در محل کار، میخکوب کردن افرادی که از مدت ها قبل برای کنفرانس آماده شده اند، یا اینکه بازی با کودک نوپای خود.

کارهایی که انجام دادید را بنویسید، به همسر یا دوستتان بگویید و بدانید که کافی هستید

به یاد داشته باشید گاهی اوقات ما اهداف دست نیافتنی تعیین می کنیم و اگر به آنها نرسیم یا از آنها سبقت نگیریم نمی توانیم با خودمان کنار بیاییم! به کاری که انجام می دهید اعتماد داشته باشید. زیرا در حال انجام هستید.

4- به نتیجه رسیدن را یاد بگیرید

برای داشتن عزت نفس، اعتماد به نفس خود را به عنوان یک همسر پیدا کنید!

انگیزه های مختلفی برای ایجاد اعتماد به نفس به عنوان یک همسر وجود دارد. چه به دلیل احساس ناامنی در یک رابطه باشد و چه به دلیل قطع ارتباط با شخصی که بودید، راه حل‌ هایی وجود دارد.

اولین قدم این است که احساس خود را بپذیرید و به اعتبار احساسات خود پی ببرید. سپس می‌ توانید دلایل و راه‌ حل‌ هایی را بررسی کنید که به شما کمک می‌ کند تا این اعتماد به نفس را دوباره به دست آورید و همسر بهتری شوید.

با رویکرد صحیح، نه تنها می‌ توانید همسر مطمئنی شوید که همسرتان لایق آن است، بلکه می‌ توانید به همسری تبدیل شوید که از آن خشنود هستید.

5- در درون خود احساس خوبی داشته باشید

برای من، این به معنای ورزش، رژیم غذایی سالم و لباس هایی است که در آن احساس «زیبایی» می کنم. هر کاری که به شما احساس زیبایی، خوش تیپی، خوبی، شادی و راحتی می دهد را انجام دهید.

ارتباط شگفت انگیزی بین احساس ما نسبت به خود و رفتار ما با دیگران وجود دارد. اگر نسبت به خودتان اطمینان داشته باشید، با همسرتان بهتر رفتار خواهید کرد.

افزایش اعتماد به نفس در مقابل شوهر پولدار

کلا سوالات زیادی درباره بالا بردن اعتماد بنفس در مقابل انواع شوهر در بخش مشاوره روانشناسی اعتماد به نفس ویکی روان دریافت می کنیم. مثلا:

  • راه افزایش اعتماد به نفس در مقابل شوهر بداخلاق چیه؟
  • افزایش اعتماد به نفس در مقابل شوهر پرخاشگر چطور است؟

ببینید دوستان، شما باید روی خودتان سرمایه گذاری کنید تا به انسان بهتری تبدیل شوید. یعنی باید از قبل خود بهتر باشید که نتیجه آن ایجاد احساس خوب واقعی در شما است.

وقتی با روش های بالا بردن اعتماد به نفس آشنایی داشته باشید، دیگر تفاوتی ندارد شوهرتان چه خصوصیاتی دارد.

شما می توانید به عنوان یک زن قوی به خواسته های خود برسید و رابطه را به سمت بهتر هدایت کنید. پس به جای تمرکز روی خصوصیات منفی همسرتان، باید روی نکات مثبت و توانایی های بی شمار خود تمرکز داشته باشید.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
فریناز خانی فریناز خانی
مشاور روانشناس
از 175,000 هزار تومان
پوریا رضائی پوریا رضائی
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
بهاره بوربور بهاره بوربور
دکتری روانشناسی
از 87,500 هزار تومان
حامد عامری حامد عامری
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
علی اشرف نورمحمدی علی اشرف نورمحمدی
دکتری روانشناسی
از 100,000 هزار تومان
کتایون داودی کتایون داودی
مشاور روانشناس
از 77,500 هزار تومان
نیایش مسلمیان نیایش مسلمیان
مشاور روانشناس
از 120,000 هزار تومان
معصومه چوبین معصومه چوبین
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان

پیشنهاد ویکی روان چیست؟

با تکنیک های افزایش اعتماد به نفس در مقابل شوهر آشنا شدیم. حالا پیشنهاد می کنیم اگر به هر دلیل نیاز به صحبت با یک متخصص روانشناس برای ارتقا اصولی میزان عزت نفس خود دارید حتما به بخش مشاوره غیرحضوری ویکی روان مراجعه نمائید.

شما دوست عزیز می توانید از سراسر دنیا در جلسات مشاوره آنلاین ویکی روان شرکت کرده و با بهترین روانشناس ها به صورت صوتی و تصویری جلسه مشاوره برگزار نمائید:

مشاوره روانشناسی برای عزت نفس

ویکی روان

ویکی روان سامانه سلامت روان با خدمات متنوع برای تمام فارسی زبانان است. می‌توانید در ویکی روان مشاوره روانشناسی برگزار کنید، در وبینارهای روانشناسی شرکت کرده و از مطالب مرتبط با روانشناسی استفاده کنید. جلسات مشاوره روانشناسی ویکی روان به صورت آنلاین، تلفنی و متنی برگزار می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا