دفاع

نمیتوانم از خودم دفاع کنم

پرسش: سلام من یک دختر۱۷ساله‌م و در خانواده‌ای هستم که همه بامن مشکل دارند؛ از برادرکوچکم گرفته تا مادرم. حتی اوضاع به گونه‌ای پیش رفت که پدرم دوبار بطور جدی باهام دعوا کرد. شاید مشکل من این است که نمی‌‍توانم ازخودم دفاع کنم و همه تقصیرات گردن من می‌افتد تاجایی که مقصر همه دعواها در خانه، من شناخته می‌شوم. با اینکه کوچک‌ترین نقشی در آن ندارم. بعضی اوقات فکر فرار از خانه یا خودکشی به سرم می‌زند اما هر دفعه پشیمان می‌شوم. در خانه چیزی وجود نداردکه به آن دلگرم باشم وکسی هم مرا دوست ندارد. با این اوضاع آیا فرار از خانه کار درستی است؟ درضمن پدرم هم آدم مغرور و لجبازی است و به هیچ صراطی مستقیم نیست. لطفا منو راهنمایی کنید.

با ویکی روان همراه باشید.

پاسخ: سلام. انطباق و سازگاری در محیط خانواده در حال حاضر به نفع شماست و شما با تلاش و هدف‌گذاری می‌توانید در زمان کوتاهی به دانشگاه راه پیدا کنید و آینده خودتان را تعیین کنید. پیشنهاد می‌کنم یک برنامه‌ریزی منظم و هدف‌گذاری برای خودتان داشته باشید و کم‌تر در تنش‌های خانوادگی درگیر شوید. به همراه مادر در صورت امکان برای مشاوره حضوری اقدام کنید تا برنامه‌ریزی و حمایت لازم ارائه شود.

دکتر مریم ایزانلو

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

روانشناسی عشق دختر به پسر

۱۴ دلیل عشق دختر به پسر (بررسی ۰ تا ۱۰۰)

عشق دختر به پسر بسیار زیباست و آنها را وارد دنیایی می کند که احساسات …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *