ازدواج با عشق‌های یکطرفه

ازدواج با عشق‌ یکطرفه

همه عشق‌ یکطرفه را مثل کابوسی در رابطه عاشقانه میدانند و حرف های زیادی هم در مورد آن شنیده اند. به هر حال این وضعیتی است که میتواند برای بسیاری اتفاق بیفتد و باید راه کاری اصولی و علمی بر مبنای علم روانشناسی برای آن در نظر گرفته شود.

در ادامه موضوعی که یکی از بازدیدکنندگام سایت ویکی روان با ما درباره عشق‌ یکطرفه در میان گذاشته است را بررسی میکنیم.

بررسی عشق‌ یکطرفه

با  سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

سه،‌ چهار ماهی است که به اصرار پدر و مادرم با دختر همکار پدرم، عقد کرده‌ام. دختر خوبی است. با محبت و مهربان اما من از همان اول که دیدمش به دلم ننشست با این حال همه گفتند که عشق و علاقه بعد از عقد بوجود می‌آید. الان بعد از چند ماه می‌بینم که هیچ اتفاقی نیفتاده و نگرانم که نتوانم با این وضعیت وارد زندگی مشترک شوم.

اگر کسی چنین مشکلی را با شما در میان بگذارد، پاسخ شما چیست؟ این روزها با وجود ازدواج‌های غیرسنتی، هنوز هم کسانی هستند که با فشار اطرافیان مجبور به انتخاب و ازدواج می‌شوند اما مدتی بعد، احساس می‌کنند هنوز نتوانسته‌اند با فرد جدید ارتباط عاطفی خوبی برقرار کنند.

در این موارد باید مسئولیت‌ پذیر باشید

یکی از معیارهای همسر مناسب و یکی از شرایط ازدواج موفق «دوست داشتن» فرد مقابل است. توجه داشته باشید اگر دچار این مشکل هستید،‌ مسئولیت‌ پذیر باشید.

فرد وظیف ه‌شناس و مسئولیت‌ پذیر، مسئولیت کارها و اشتباهات خود را می‌پذیرد و اجازه نمی‌دهد دیگری به خاطر اشتباه وی دچار خسران و زیان گردد. یادتان باشد که قرار نیست کسی به خاطر اشتباه و کوتاهی‌ های شما در زندگی مشترک دچار شکست شود.

به بیان دیگر یا از همان ابتدا باید فردی را انتخاب می‌کردید که علاوه بر اینکه تمام معیارهای خوب را دارا بود، ‌به دل شما هم می‌نشست و یا اینکه اگر در ابتدا به این مطلب مهم توجه نکرده‌اید نباید زندگی را به سادگی بپاشانید.

در ازدواج هایی با عشق یکطرفه فرد مقابل به اندازه شما در این زندگی سهیم است و شما با اشتباه‌تان وی را نیز درگیر مشکلات عدیده‌ای کرده‌اید.

حتما بخوانید

در این وضعیت بهترین و درست‌ترین حالت این است که تمام سعی و تلاش‌تان را برای عشق ورزی و مورد محبت قرار دادن نامزدتان قرار دهید تا مهر و محبت وی به دل‌تان ورود یابد.

راه‌های کسب علاقه و محبت به همسر در عشق یک طرفه

۱ – انجام کارها و فعالیت‌هایی که باعث افزایش مهر فرد مقابل (نامزد) در دل‌تان می‌شود

از جمله های عاشقانه استفاده کنید. به نامزدتان بگویید: «دوستت دارم». این جمله هم در دل خود شما اثر می‌کند و هم دل نامزدتان را پر از محبت شما می‌گرداند. محبت به طور طبیعی محبت می‌آفریند. اگر نامزدتان به شما ابراز علاقه و محبت کرد، ‌این لطف او را بی‌ پاسخ نگذارید.

۲ – در مواجه با انواع عشق‌ یکطرفه توجه بیشتر به ویژگی‌های مثبتی که نامزد یا همسرتان دارد

سعی کنید برای داشتن رابطه عاشقانه طولانی مدت در زندگی همیشه نیمه پر لیوان را ببینید. در این وضعیت نیز یکی از کارهای مهم توجه به ویژگی‌ها و اخلاقیات مثبت نامزدتان است.

این امر باعث می‌شود نکات مثبت و خوب نامزدتان بیشتر از نکات منفی وی به چشم‌ تان بیاید و علاقه‌تان به وی بیشتر و بیشتر شود.

۳ – عشق و علاقه او نسبت به خود را باور کرده و برای این عشق احترام قائل باشید

۴ – روی آینده متمرکز شوید و سعی کنید زندگی آینده خود را با او تصور کنید، عشق‌ یکطرفه همیشه بزرگترین مشکل شما نیست

مطابق اصول روانشناسی عشق باید اهداف و برنامه‌ های مشترک برای زندگی مشترک‌تان در نظر بگیرید و روی اجرای آنها متمرکز شوید تا به هم نزدیک شوید. ما با کسانی که اهداف مشترک داریم، احساس نزدیکی بیشتری می‌کنیم.

مثل همکارانی که با آنها روی یک پروژه کار می‌کنیم یا همکلاسی دانشگاه که یک تحقیق مشترک داریم. پس اگر این اشتراکات در مسائل اصلی زندگی میان شما و همسرتان ایجاد شود، احساس علاقه و نزدیکی بیشتری به او خواهید داشت.

در صورت تمایل میتوانید برای استفاده از خدمات مشاوره ازدواج و خانواده به بخش مشاوره روانشناسی آنلاین سایت ویکی روان مراجعه کنید.

مشاوره روانشناسی آنلاین

ویکی روان در اینستاگرام

درباره پروانه صفایی مقدم

متخصص روانشناسی بالینی عضو سازمان نظام روانشناسی عضو سازمان علوم شناختی سخنران برتر سمینارها 02177610857_09122849487

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 13 =