خانه / عشق / نشانه های عاشق شدن چیست؟
نشانه های عاشق شدن

نشانه های عاشق شدن چیست؟

بدون شک آغاز یک رابطه و یا ازدواج می تواند باعث سردرگمی شما شود. ممکن است تمام توجه خود را معطوف احساسات درونی خود کنید و بخواهید پی ببرید که شخصی که با او در ارتباط هستید در مورد شما چگونه فکر می کند همینطور سر در آوردن از عواطفی که دارید می تواند سخت باشد. شما نمی دانید که این عواطف را باید از نشانه های عاشق شدن تلقی کنید یا یک هوس زودگذر. آیا احساسات شما واقعی هستند یا فقط به خود تلقین می کنید که عاشق شده اید؟ آیا باید برای ادامه دادن رابطه خود بیشتر دقت کنید؟

بررسی نشانه های عاشق شدن

طبق یک تحقیق جدید صورت گرفته پیرامون روابط میان دو جنس مخالف در ادامه سوالاتی مطرح شده اند که به شما کمک می کنند راحتتر به احساسات واقعی خود پی ببرید.

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

آیا در رفتارهای خود تغییرات ناگهانی احساس می کنید؟

یکی از نشانه های عاشق شدن این است که هنگامی که افراد عاشق می شوند اغلب بیش از حد نرمال فعالیت می کنند و سعی می کنند کارهایی را انجام دهند که مطلوب طرف مقابلشان است.

ممکن است خود را در حال امتحان کردن یک غذای جدید و تماشای یک فیلم جدید ببینید یا به فعالیت های جدیدی مانند دو یا ماهی گیری تمایل پیدا کنید. افرادی که عاشق می شوند دوست دارند به خود ثابت کنند که به میزان بیشتری از تنوع در زندگی دست یافته اند.

آیا اخیرا تحت فشار و استرس بوده اید؟

طبق شواهد، عاشق شدن با میزان بالای هورمون استرس یعنی کورتیزول در ارتباط است بنا براین اگر مضطرب، ناراحت یا عصبی هستید طبیعتا تمایل دارید با کسی در ارتباط باشید که احساساتی همانند شما را تجربه می کند.

آشنایی با نشانه های عاشق شدن

آیا به شدت تمایل دارید با کسی در ارتباط باشید؟

شروع یک رابطه تا رسیدن به مرحله عاشق شدن درگیر یک فرآیند شیمیایی است. شواهد نشان می دهند که نواحی سرشار از دوپامین مغز در مراحل اولیه عاشق شدن دخیل هستند.

حتما بخوانید: انواع عشق کدامند؟

این نواحی بخشی از سیستم پاداش مغز به شمار می آیند و به عنوان محرک هایی قوی عمل می کنند. پس از گذشت چند وقت از شروع رابطه شدت این عواطف رو به کاستی می رود و نواحی مختلف مغز که به طور بالقوه ارتباط نزدیکی با دلبستگی فرد دارند فعال تر می شوند.

آیا عشقتان دو طرفه است؟

اگر زن هستید و احساس می کنید عاشق شده اید احتمالا بیش از مردان تمایل دارید که پی ببرید درگیر یک عشق دو طرفه هستید یا خیر. آیا طرف مقابل نشانه های عاشق شدن را دارد یا خیر.

ممکن است زمان در سرکوب احساساتشان تا زمانی که از عشق طرف مقابل به خود مطمئن شوند موفق تر باشند یا این که راحتتر بتوانند طرف مقابل را از راه به در کنند.

در هر صورت زنانی که فکر می کنند عاشق شده اند بیش از مردان تمایل دارند که به عشقشان آن گونه که باید پاسخ داده شود.

میزان شدت عواطفتان تا چه حد است؟

افرادی که در طول رابطه شدیدا دلبسته می شوند و ترس از جدایی دارند ( یعنی ارزش خود را در رابطه زیر سوال می برند) تمایل دارند میزان بالایی از عشق و علاقه را از جانب طرف مقابل خود دریافت کنند.

البته عدم احساسات شدید لزوما به معنای عاشق نبودن نیست زیرا هر فردی در زمینه عشق با دیگری تفاوت دارد.در واقع افرادی که از دلبسته شدن هراس دارند ترجیح می دهند با شدت کمتری عاشق شوند.

آیا زود زود عاشق می شوید؟

اگر عاشق شدن احساسی است که غالبا آن را تجربه می کنید برای دست یافتن به یک عشق واقعی شانس کمتری دارید و به دلیل این که احساسات خود را به اشتباه عشق تعبیر می کنید بیشتر دچار غم و اندوه می شوید.

شواهد جدید در مورد نشانه های عاشق شدن حاکی از این است که مردان بیشتر از زنان عاشق می شوند. محققان می توانند این گرایش را از یک دید تکاملی توضیح دهند.

بررسی نشانه های عاشق شدن

ارتباط عشق با جنسیت:

زنان قبل از این که اظهار کنند عاشق شده اند، معیارهای سختی را برای انتخاب شریک زندگی خود در نظر می گیرند زیرا در رابطه با فرزند نقش بیشتری دارند (بارداری، زایمان)

در صورتی که چنین عواطفی برای مردان موجب افزایش قوای جنسی آن ها می شود و می تواند یک تحول سودمند به شمار آید.

حتما بخوانید: زمان مناسب ابراز عشق و علاقه کی است؟

آیا تمایل دارید دوست داشتن خود را به زبان بیاورید؟

برخی افراد برای گفتن دوستت دارم تردید دارند. در حالی بیشتر افراد فکر می کنند این زنان هستند که ابتدا دوست داشتن خود را به زبان می آورند تحقیقات صورت گرفته بر روی زوجین نشان می دهد که این مردان هستند که تمایل دارند دوست داشتن خود را قبل از طرف مقابل به زبان بیاورند. همچنین می خواهند سریع تر عاشق شوند.

آیا وقت زیادی را صرف طرف مقابل خود می کنید؟

یکی از نشانه های عاشق شدن و رمزهای داشتن یک زندگی زناشویی موفق صرف کردن تمامی زمان، انرژی و عواطف برای طرف مقابل است. افرادی که عاشق می شوند روی شریک زندگی خود حساب باز می کنند و زندگی خود را طوری با یکدیگر پیوند می زنند که موجب افزایش همدلی و پایداری رابطه شان شود.

عاشق شدن یکی از مراحل ویژه زندگی هر فرد است. اما لازم است که در طول عاشق شدن به جواب برخی سوالات دست پیدا کنیم.

  • آیا طرف مقابل حامی شما است؟
  • آیا به شما احترام می گذارد؟
  • آیا شما را درک می کند؟
  • آیا غم خوار شما است؟
  • و آیا به ارزش ها و اولویت های شما توجه می کند؟

اگر خوش شانس باشید پاسخ زحمات و وقتی را که صرف رابطه خود کرده اید به بهترین شکل ممکن می گیرید و احساسات دو طرفه شما می تواند منجر به یک رابطه طولانی مدت و مستحکم شود.

نشانه های عاشق شدن چیست؟
امتیازدهی
عضویت در خبرنامه ویکی روان

عضویت در خبرنامه ویکی روان

همراه با بیش از 7 هزار مشترک دیگر برای دریافت بهترین و جدیدترین مطالب روانشناسی عضو خبرنامه سایت ویکی روان شوید

با موفقیت مشترک شدید!

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

ایجاد تنوع در روابط زناشویی

راه های ایجاد تنوع در روابط زناشویی

اگر می خواهید با استفاده از راه کارهای جدید تنوع در روابط زناشویی داشته باشید …

کیفیت روابط زناشویی

با پسری که از من کوچک تر است ازدواج کنم یا نه؟

اختلاف سنی میان زوجین یکی از موضوعاتیست که همیشه مطرح است و باید به خوبی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *