خانه / روابط جنسی / چه چیزی باعث برانگیختن میل جنسی در زنان می شود؟
روش برانگیختن میل جنسی در زنان

چه چیزی باعث برانگیختن میل جنسی در زنان می شود؟

برای بیشتر مردان، غریزه جنسی محرکی است که آن ها را به برقراری رابطه جنسی سوق می دهد. در واقع مردان به این غریزه تمایل دارند و از آن تبعیت می کنند اما مطالعات اخیر حاکی از این است که بسیاری از زنان یا شاید بیشتر آن ها هنگامی که رابطه جنسی را تجربه می کنند لذت چندانی نمی برند. در ادامه به بررسی عوامل برانگیختن میل جنسی در زنان میپردازیم.

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

عوامل برانگیختن میل جنسی در زنان را بشناسید

طبق گفته دکتر رزماری باسون استاد روان پزشکی دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکوور اگر زنان از رابطه جنسی لذت ببرند رفته رفته به آن تمایل پیدا می کنند. به عبارت دیگر برای بیشتر زنان تمایل به برقراری رابطه جنسی منجر به برقراری رابطه جنسی نمی شود بلکه این تمایل پس از برقراری رابطه جنسی به وجود می آید.

این تصور که میل و اشتیاق پس از برقراری یک رابطه جنسی لذت بخش در فرد ایجاد می شود اشتباه است. نظرات و دیدگاه های باسون می توانند به زنان و مردان کمک کنند تا همدیگر را بهتر درک کرده و از یک رابطه جنسی رضایت بخش برخوردار شوند.

زنان برای تحریک شدن به زمان نیاز دارند

مکمل های زیادی وجود دارد که ادعا می شود به تقویت قوای جنسی زنان کمک می کنند. پس از عرضه داروی ویاگرا شرکت های دارویی در تولید داروهایی که به افزایش قوای جنسی در زنان کمک می کنند پیشرفت زیادی کردند. اما در صورتی که نظرات باسون درست باشند و سایر متخصصان مسائل جنسی نیز با او هم عقیده باشند داروها و مکمل ها ممکن است در عوض کمک کردن به فرد موجب بدتر شدن شرایط شوند.

حتما بخوانید: خواسته خانمها از رابطه جنسی چیست؟

سوالی که وجود دارد این است که چه چیزی باعث برانگیختن میل جنسی در زنان می شود؟ چه نوع رابطه جنسی به زنان احساس راحتی، امنیت و تسلی کافی می دهد تا بتوانند از رابطه خود لذت ببرند و رفته رفته تحریک شوند؟

برانگیختن میل جنسی در زنان هنر اصلی مردان است

طبق بررسی های فراوانی که در طول مدت ۴۰ سال در زمینه رابطه جنسی روی زنان صورت گرفته است برای برانگیختن میل جنسی در زنان آن ها ترجیح می دهند یک رابطه جنسی آهسته و نشاط آور داشته باشند و پس از نوازش تمامی بدن رفته رفته (پس از ۳۰  الی ۴۵ دقیقه) عمل دخول صورت گیرد.

یکی از مشکلات عمده زنان در زمینه رابطه جنسی این است که مردان بسیار عجول هستند و تمامی تمرکزشان معطوف سینه ها و آلت تناسلی زن است و قبل از آن که زن ارضا شود به رابطه پایان می دهند.

از نظر باسون مردان با برقراری یک رابطه جنسی خشن  که برگرفته از فیلم های پورن هستند اجازه نمی دهند که زنان تحریک شوند در صورتی که زنان برای این که بتوانند یک رابطه جنسی لذت بخش را تجربه کنند به زمان کافی نیاز دارند تا به آرامش برسند و احساس بی ارزشی نکنند.

بنابراین لازم است که زنان بدانند که این طبیعی است که در شروع رابطه جنسی احساس خاصی نداشته باشند

طبیعی است که به آهستگی تحریک شوند و طبیعی است که قبل از عمل دخول بخواهند که آغوش و نوازش و بوسه های فراوان همسر خود را تحربه کنند.

برانگیختن میل جنسی در زنان

مردان نیز لازم است که به این نکته در مورد برانگیختن میل جنسی در زنان توجه کنند که اگر می خواهند همسرشان تحریک شود و او را بخواهد نباید در برقراری روابط جنسی عجله کنند. همسر خود را ببوسید، در آغوش بگیرید و با ملایمت تمامی بدن او را از سر تا پا قبل از این که سینه ها و آلت او را لمس کنید نوازش کنید.

عدم تمایل به برقراری رابطه جنسی

باسون به تفاوت میزان اشتیاق در برقراری روابط جنسی در زوجین نیز می پردازد. پس از گذشت یک دوره از روابط جنسی گرم و پر شور (حدود شش ماه) میل جنسی کاهش می یابد و یکی از زوجین _ معمولا اما نه همیشه، مرد_ بیش از زن به برقراری رابطه جنسی تمایل دارد.

تفاوت در اشتیاق برای برقراری رابطه جنسی در روابط طولانی مدت تقریبا امری اجتناب ناپذیر است و اغلب موجب دلسردی و ایجاد اختلاف در زوجین می شود. امروزه تفاوت در اشتیاق برای برقراری رابطه جنسی یکی از دلایل اصلی مراجعه زوجین به متخصصان مسائل جنسی است.

حتما بخوانید: اعتیاد به رابطه جنسی چیست؟

متخصصان روابط جنسی برای برطرف کردن این مشکل یک برنامه بسیار موثر را به زوجین ارائه می دهند. آن ها در رابطه با این که در چه زمان هایی برای برقراری روابط جنسی تمایل دارید با شما صحبت می کنند سپس از شما می خواهند در یک تقویم این زمان ها را مشخص کنید.

البته این روش نگرانی هایی نیز به همراه دارد. بسیاری از افراد به تعداد دفعات برقراری رابطه جنسی اهمیت زیادی می دهند در نتیجه با کاهش میل جنسی و به هم خوردن برنامه ای که تنظیم کرده اند این سوال برایشان پیش می آید که در صورت عدم تمایل به برقراری رابطه جنسی چه باید بکنند؟

مقدار نرمالی برای تعداد دفعات برقراری روابط جنسی تعیین نشده است اما بررسی های دانشگاه شیکاگو در زمینه رابطه جنسی در آمریکا نشان می دهد که بیشتر زوجین از سن ۲۰ تا ۶۰ سالگی، برقراری رابطه جنسی را از دو مرتبه در هفته به دو مرتبه در ماه کاهش می دهند، زوجین زیر ۴۰ سال چهار تا شش مرتبه در ماه و زوجین بالای ۴۰ سال به طور میانگین سه مرتبه در ماه با یکدیگر رابطه جنسی برقرار می کنند.

با توجه به عدم اشتیاق برخی زوجین در برنامه ریزی برای برقراری رابطه جنسی باسون زنانی را که تا زمانی که یک رابطه جنسی لذت بخش را تجربه نکرده اند تحریک نمی شوند در یک گروه قرار داد.

متخصصان مسائل جنسی زوجینی را که میل جنسی کمی دارند وادار می کنند موقتا تردیدهای خود را کنار گذاشته و به مدت چند ماه برای برقراری رابطه جنسی برنامه ریزی کنند و در صورت عدم تمایل به برنامه می توانند آن را دنبال نکنند این عامل در برانگیختن میل جنسی در زنان تاثیر فراوانی دارد.

اما معمولا افرادی که برای برقراری رابطه جنسی برنامه ریزی می کنند تغییرات چشمگیری را در زندگی خود مشاهده خواهند کرد به علاوه برنامه ریزی به بهبود سایر مسائل مربوط به روابط زناشویی نیز کمک می کند. برنامه ریزی دلسردی ایجاد شده میان زوجین را کاهش داده و در ایجاد یک رابطه گرم و با نشاط نقش مهمی را ایفا می کند.

تحقیقاتی که باسون انجام داده است تنها در رابطه با زنان می باشد اما طبق گفته های متخصصان مسائل جنسی در حدود یک سوم از موارد این مردان هستند که تمایل چندانی به برقراری رابطه جنسی ندارند. این مردان به بسیاری از زنانی که برای تمایل به برقراری رابطه جنسی باید به اندازه کافی تحریک شوند شباهت دارند.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

مدیریت زمان چیست

مدیریت زمان چیست ؟

اگر سوال مدیریت زمان چیست ذهنتان را مشغول کرده است باید بگوییم مدیریت زمان، فرآیندی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *