عشق

16 راه تشخیص مرد متاهل دروغگو (تضمینی)

بررسی دروغ هایی که مرد متاهل می گوید از دید روانشناسی

مرد متاهل دروغگو می تواند کابوس خانم ها باشد چون معمولا دستشان سخت رو می شود. آنها می دانند چطور با خانم ها ارتباط برقرار کنند و چطور دل آنها را ببرند به همین خاطر دروغ هایی که مرد متاهل می گوید خیلی آسان قابل باور است. در جلسات مشاوره شکست در عشق در ویکی روان توضیحات کاملی درباره دروغ مردان متاهل داده می شود تا دیگران بتوانند آنها را تشخیص دهند. با این حال در ادامه این مطلب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان توضیحات بیشتری در مورد دروغ های مردان متاهل داده می شود.

خصوصیات مرد متاهل دروغگو چیست؟

با مقالات روانشناسی در ویکی روان همراه باشید.

گاهی مردها درگیر ازدواجی می شوند که بعد از مدتی جذابیت سابق را ندارد. آنها به جای تلاش برای بهبود وضعیت موجود به فکر ایجاد روابط موازی می افتند. اینجاست که طبق قانون روانشناسی مردان متاهل، بعضی از آنها می خواهند کمبودهای ازدوجشان را با دیگران پر کنند. به همین خاطر آشنایی با دروغ هایی که مرد متاهل می گوید کمک می کند خانم ها بهتر تصمیم گرفته و آسیب پذیر نباشند.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
کتایون داودی کتایون داودی
مشاور روانشناس
از 77,500 هزار تومان
پردیس میرمعینی پردیس میرمعینی
دکتری روانشناسی
از 65,000 هزار تومان
آرزو بختیاری آرزو بختیاری
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
مهناز شاه مرادی مهناز شاه مرادی
دکترای روانشناسی
از 125,000 هزار تومان
نسرین دشتبانیان نسرین دشتبانیان
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
فریناز خانی فریناز خانی
مشاور روانشناس
از 175,000 هزار تومان
زهره قربانی زهره قربانی
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
مینا فرهادی مینا فرهادی
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان

بررسی رایج ترین دروغ های مردان متاهل

در ادامه به بررسی انواع دزوغ مردان متاهل می پردازیم.

1- می خواهم همسرم را ترک کنم

پایه همه دروغ هایی که مردان متاهل به معشوقه هایشان می گویند این است که قصد دارند همسرانشان را ترک کنند! ظاهرا این دروغ مردان متاهل هیچ وقت قدیمی نمی شود. در واقع، طبق یک نظرسنجی در مورد رفتارهای افراد خیانتکار، ثابت شد که حدودا 20 درصد مردان حتی به خاطر این ماجرا به جدایی هم فکر می کنند.

فکر کردن به جدایی و در واقع انجام دادن آن دو چیز بسیار متفاوت هستند که فقط از مرد متاهل دروغگو بر میایند!

برای هر داستان عجیب و غریبی که ممکن است در مورد مردی که همسرش را ترک کرده شنیده باشید، زنان بی شماری وجود دارند که داستان هایی در مورد انتظار بی پایان برای یک مرد متاهل دارند.

2- من هرگز این کار را انجام نداده ام

همه ما می‌ خواهیم احساس کنیم خاص هستیم، بنابراین وقتی مردی به ما می‌گوید خاص هستیم، قابل درک است که چرا اینقدر سریع عاشق او می‌ شویم! ظاهرا حدود 50 تا 60 درصد از مردان متاهل در مقطعی به رابطه خارج از ازدواج می پردازند. اما نکته اینجاست که بیشتر کلاهبرداران، مجرمین تکراری هستند. به همین خاطر این دروغ مردان متاهل به راحتی قابل تشخیص است. قبلا در ویکی روان در مقاله نشانه های عشق مرد متاهل به دختر مجرد کاملا توضیح دادیم چطور می توان مرد متاهل دروغگو را شناسایی کرد.

3- چیزی جز رابطه جنسی در کار نیست

نتایج به دست آمده از جلسات مشاوره شکست عشقی نشان می دهد دلایل خیانت کردن بعد ازدواج بسیار است، اما بیشترین دلیل در این لیست میل جنسی یا نیازهای جنسی برآورده نشده است. مردان در یک رابطه بیشتر به دنبال رابطه جنسی هستند، در حالی که زنان بیشتر به دنبال پر کردن خلا عاطفی هستند. به همین خاطر دروغ مردان متاهل زود رو می شود.

البته، امور عاطفی نیز وجود دارند که ممکن است شامل هیچ رابطه فیزیکی نباشند. اگر چه در بیشتر موارد، مساله رابطه جنسی است. یک زن رابطه ای نمی خواهد که در آن او را فقط به خاطر بدنش دوست داشته باشند. اما اگر بیشتر اوقات با هم ملاقات می کنید و فقط رابطه جنسی دارید، پس چیزی که دارید رابطه جنسی است، نه رابطه عاشقانه. در واقع دروغ مرد متاهل برای رسیدن به کامیابی جنسی گفته می شود و نباید آن را باور کنید.

4- از رایج ترین دروغ های مردان متاهل : ما عملا از هم جدا شده ایم!

یک مرد متاهل می خواهد تصویری را ترسیم کند که او و همسرش با هم بیگانه هستند. او می داند که هرچه بیشتر فکر کنید که او واقعاً به یک رابطه دیگر متعهد است، کمتر تمایل دارید که با او باشید.

ممکن است به شما بگوید که عملا از همسرش جدا شده و زندگی جداگانه ای دارند، دیگر صمیمیت عاطفی یا پیوند قوی بین آنها وجود ندارد. اما باید بدانید این هم از دروغ هایی که مرد متاهل می گوید است و شما نیم توانید عملا آن را ثابت کنید.

5- مرد متاهل دروغگو ادعا می کند که دیگر با همسرم نمی خوابد

مشاوره روابط عاطفی و عشقی

حدود ۱۵ درصد از ازدواج ها بدون رابطه جنسی هستند، یعنی زوج هایی که در ۶ ماه تا یک سال گذشته رابطه جنسی نداشته اند. اما این بدان معنی است که بیشتر زوج های متاهل رابطه جنسی دارند، حتی اگر این رابطه به طور مکرر نباشد.

مسائل جنسی از دروغ های مردان متاهل است و شما هرگز نمی دانید پشت درهای بسته چه می گذرد. واقعا فکر می کنید اگر با همسرش رابطه جنسی داشته باشد به شما می گوید؟ به هر حال، شما از کجا متوجه خواهید شد و چرا او با گفتن حقیقت در اینباره شما را ناراحت می کند.

6- به خاطر بچه ها نمی توانم او را ترک کنم

زندگی خانوادگی پیچیده بوده و بچه دار شدن عامل مشترک بزرگی است که مدام در مشاوره وابستگی عاطفی مطرح می شود. دروغ هایی که مرد متاهل می گوید چون همیشه قابل رد شدن نیستند تا حدودی باور پذیرند. اما مرد متاهل دروغگو برای هر کار خود بهانه ای منطقی دارد!

او ممکن است از تأثیر جدایی و طلاق و از دست دادن فرزندانش بترسد، اما باز هم می تواند از آن به عنوان بهانه ای موجه برای ترک نکردن استفاده کند. اینجا به راحتی می توانید مرد متاهل دروغگو را بشناسید. اگر والدین ناسازگار باشند یا مشاجره زیاد داشته باشند در واقع شواهدی وجود دارد که نشان می‌ دهد در درازمدت، طلاق می‌ تواند برای فرزندان بهتر باشد. با وجود مشکلات کوتاه مدت، اکثر قریب به اتفاق کودکان پس از یکی دو سال دوباره به زندگی باز می گردند.

7- دیگر همسرم را دوست ندارم

شاید بدترین کاری که مرد متاهل دروغگو می کند کتمان عشق او و همسرش است! بیایید با آن روبرو شویم، مفهوم عشق واقعی چیز پیچیده ای است. عشق در طول زمان تغییر می کند و ما وارد فازهای مختلفی می شویم. می‌ توانیم متوجه شویم که در حال ورود و خارج شدن از آن هستیم و اغلب حتی نمی‌ دانیم چرا افرادی را که دوستشان داریم دوست داریم. حتی اگر یک مرد متاهل مشکلات واقعی در ازدواج خود داشته باشد، مطمئنا در مقطعی همسرش را دوست داشته است.

یادتان باشد زمانی دروغ مرد متاهل برملا می شود که شما بر اصرار خود تاکید بورزید و او نتواند برای حرف های خود بیشتر از این توجیح بیاورد.

دروغ های مردان متاهل عمر مفید کوتاهی دارند، اما بعضی خانم ها دوست دارند گول بخورند!!!

این نکته ای است که در مشاوره روابط عاطفی تلفنی و آنلاین روی آن تاکید زیادی می شود.

8- مدت ها قبل از اینکه همدیگر را ببینیم، ازدواجمان تمام شده بود

یک راه ساده برای تشخیص دروغ مردان متاهل این است که اگر حقیقت داشته باشد که این ازدواج مدت ها قبل از ملاقات شما به پایان رسیده است، پس چرا هنوز با اوست؟

بعضی از مردان ترسو بوده و به دنبال فرار از رابطه هستند، زیرا شجاعت ترک رابطه را ندارند. حتی اگر او سال ها در یک ازدواج ناموفق بوده، هنوز هم ارزش این سوال را دارد که چه نوع مردی چنین رابطه فلاکت باری را ادامه خواهد داد.

9- مرد متاهل دروغگو می گوید من از ازدواجم ناراضی هستم

احساس نارضایتی در رابطه زناشویی بدیهی ترین عاملی است که باعث خیانت مردان می شود، اما معمولا بیش از حد ساده سازی می شود.

چه چیزی ناراحت کننده است؟ به عنوان مثال، آیا خستگی دلیل خوبی است؟ در مورد احساس عدم قدردانی چطور؟ چرا که این ها دلایلی هستند که باعث می شوند افراد در یک رابطه احساس ناراحتی کنند. اما آیا واقعا این دلیل کافی است؟ در ازدواج بدون اینکه هر دو طرف این کار را انجام دهند، زوج ها می توانند از هم جدا شوند.

10- من قصد خیانت نداشتم، این اتفاق افتاد

یکی از بزرگ ترین دروغ هایی که به خودمان می گوییم این اتفاقی هست که افتاده است. ممکن است برنامه ریزی نکرده باشیم، اما با هم افتادن در رختخواب به ندرت یک اتفاق کاملا خود به خودی است. در واقع او اجازه داده و یا حتی شرایط را برای وقوع یک ماجرا فراهم کرده است. پس این مورد هم از دروغ های مردان متاهل است چون می خواهند شما سناریوی ساخته شده راباور کنید.

اگر بگوید قصدش این نبود که این اتفاق بیفتد راهی برای کنار زدن مسئولیت و طفره رفتن از گناه است. به این ترتیب، او هنوز هم احساس می کند که یک پسر خوب و نوعی قربانی است.

11- مرد متاهل دروغگو مدام می گوید دوستت دارم

اگر او به شما بگوید که دوستتان دارد، به احتمال زیاد شیفتگی یا هوس است. (بهتر است مقاله معنی هوس چیست را در ویکی روان بخوانید) در واقع این همیشه دروغ مردان متاهل نیست، اما راهی برای نفوذ به قلب شما می باشد. به همین خاطر دروغ های مردان متاهل بیشتر متمرکز بر جنبه احساسی خانم ها است.

این هجوم هورمون‌ های حس خوب است که در اولین جریان عاشقانه به بدن شما سرازیر می‌ شود. این مراحل اولیه می تواند مسموم کننده باشد. تحقیقات ارتباط بین احساس قوی عشق و افزایش سطح انتقال دهنده عصبی دوپامین در مغز را نشان داده اند که به ما می گوید پاداش در پیش است.

همین ماده شیمیایی در پاسخ به دیگر منابع لذت نیز آزاد می شود که احساس «خوب» را که اغلب عاشقان جدید تجربه می کنند، توضیح می دهد. این موضوع دروغ مرد متاهل را برملا می کند که عشق واقعی یک احساس زودگذر نیست و به چیزی بیشتر از عشق اولیه نیاز دارد. عاشق شدن ممکن است آسان باشد، اما ادامه دادنش آسان نیست.

12- همسرم دیوانه است

این ادعا می تواند شکل های مختلفی داشته باشد، اما همه آن ها یکی هستند. او ممکن است بگوید «همسرم دیوانه است»، «همسرم کاملا دیوانه است»، «همسرم کاملا دیوانه است» و هر چیز دیگری.

موضوع همیشه این است، نگاه کن بیچاره من که باید با چه چیزی سر و کار داشته باشم. به این ترتیب رفتار او را توجیه می کند. اما شما می دانید این ادعای یک مرد متاهل دروغگو است که فقط می خواهد نظر شما را جلب کند!

چیزی که در زندگی یاد گرفتیم این است که مراقب مردی باشم که شریک زندگی یا سابقش را دیوانه خطاب می کند. چون این از رایج ترین دروغ هایی که مرد متاهل می گوید است. جلسات مشاوره روابط عاشقانه نشان می دهد افراد برای رهایی از یک رابطه که دوستش ندارند طرف مقابل را مشکل دار خطاب می کنند.

13- من نمیتوانم طلاق بگیرم

درست است که جدایی پیامدهای مالی خاصی دارد، اما جدا نشدن از یک رابطه سمی بهانه بسیار بدی است و دروغ های مردان متاهل حول این موضوع می چرخد.

در واقع اگر او آن قدر ناراحت بود و می خواست با شما باشد، این یک عامل تعیین کننده نبود. مردی که واقعا می خواهد از همسرش جدا شود، این کار را خواهد کرد. اگر او واقعا نمی تواند به هر دلیلی او را ترک کند، پس شما چه جایگاهی خواهید داشت؟ در واقع تصور مردی که توسط همسرش برای طلاق تلکه می‌ شود، درست نیست و به احتمال زیاد از دروغ های مردان متاهل است که برای گول زدن زنان استفاده می کنند.

14- من هیچ وقت به تو خیانت نمی کنم

متأسفانه، این جمله «با یک بار خیانت همیشه خیانکار خواهید شد» بار علمی دارد و نتایج مشاوره روانشناسی شکست عشقی هم آن را اثبات می کند. اگر معتقد هستید رابطه او با شما شرایط خاص است، پس دوباره به این موضوع فکر کنید.

15- من واقعا مرد خوبی هستم

گوینده این جمله صرفا یک مرد متاهل دروغگو نیست، اما این جمله نسبت دادن شخصیت اخلاقی نیست. شاید از بسیاری جهات، این مرد متاهل مرد خوبی باشد. هیچ چیز در زندگی سیاه یا سفید نیست. همه ما قادر به اشتباه کردن و انجام کارهای آزاردهنده برای دیگران هستیم. همه ما انسان هستیم.

اما در پایان روز، ما نیز بر اساس اعمال خود به جای نیات خود مورد قضاوت قرار خواهیم گرفت و اینکه صرفا بخواهید مرد خوبی باشید، شما را مرد خوبی نمی کند. به نحوه رفتار شما با مردم بستگی دارد. تعریف کردن بی مورد از خود دیگر دروغ مرد متاهل و زن دار است که زنان باهوش به خوبی آن را شناسایی می کنند.

16- مرد متاهل دروغگو می گوید تو برای من مهمتر از او هستی

اگر واقعا برایش بیشتر از همسرش ارزش داشتید، او در کنار شما بود نه او. این نوع استدلال های به خوبی می تواند دست مرد متاهل دروغگو را رو کند.

او خصیصه دائمی در زندگی همسرش است. خانواده و دوستانش را می شناسد و از نزدیک با او آشنا می شود. زیر یک سقف زندگی می کنند، آن ها با هم زندگی می کنند و او شب ها به خانه می رود. شما فقط لحظات دزدکی را با او می گذرانید، باید شب ها تنها بخوابید، حتی نمی توانید با او در خیابان راه بروید. پس می بینید که تشخیص دروغ مردان متاهل چندان هم کار دشواری نیست.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
جواد صادق الحسینی جواد صادق الحسینی
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
لاله دستوری لاله دستوری
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
سیما حداد سیما حداد
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
پریا نوربخش پریا نوربخش
مشاور روانشناس
از 120,000 هزار تومان
مریم بنی عامریان مریم بنی عامریان
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
رضوان شمس رضوان شمس
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
مریم سادات موسی کاظمی مریم سادات موسی کاظمی
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
فریبا روایی فریبا روایی
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان

پیشنهاد ویکی روان درباره دروغ های مردان متاهل چیست؟

اگر وارد رابطه ای شدید که نمی توانید در مورد آن تصمیم گیری درستی داشته باشید، بهترین کار کمک گرفتن از مشاور روانشناس رابطه است. متخصص روانشناس بدون قضاوت شرایط موجود را بررسی کرده و راهکارهایی ارائه می دهد که بتوانید اصولی و صحیح تصمیم بگیرید.

هدف اصلی مشاوره روابط عاطفی هم تشخیص راه صحیح از بی راهه است. در لینک زیر می توانید لیست بهترین مشاورین روانشناس ویکی روان برای شناخت بهتر مرد متاهل دروغگو را مشاهده کنید:

مشاوره عشقی انلاین و تلفنی

ویکی روان

ویکی روان سامانه سلامت روان با خدمات متنوع برای تمام فارسی زبانان است. می‌توانید در ویکی روان مشاوره روانشناسی برگزار کنید، در وبینارهای روانشناسی شرکت کرده و از مطالب مرتبط با روانشناسی استفاده کنید. جلسات مشاوره روانشناسی ویکی روان به صورت آنلاین، تلفنی و متنی برگزار می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا