خانه / روانشناسی فردی / خودارضایی / چرا مردان متاهل دست به خودارضایی می‌زنند؟!
خود ارضایی

چرا مردان متاهل دست به خودارضایی می‌زنند؟!

مهم‌ترین عامل در خود ارضایی می‌تواند فانتزی جنسی (تفکرات ذهنی و تجسم تصویر نزدیکی در قوه خلاقیت ذهن) باشد. اگر مردی از اعمال خاصی در رابطه جنسی لذت ببرد تنها بخشی از این لذت مربوط به واکنش‌های جسمی اوست و درصد زیادی از آن به واسطه روان وی کنترل می‌شود به عنوان مثال در فانتزی جنسی اکثر مردان ریختن مایع منی بر روی نقاطی از بدن  همسرشان لذت‌بخش است حال آنکه از نظر جسمی خروج منی لذت دارد اما محل ریخته شدن آن از نظر جسمی تاثیری بر لذت‌بخش بودن آن ندارد. از نظر روانی برای مرد این حرکت  لذت‌بخش است. در غریزه جنسی، دو فرایند جسم و روان گام به گام پیش می‌روند و جالب است بدانید گاهی وقت‌ها قدرت روانی و ذهنی آن چندین برار قدرت جسمی و فیزیکی آن است.

با ویکی روان همراه باشید.

تا جایی که ممکن است مردان بدون آنکه عمل فیزیکی انجام دهند به واسطه دیدن یک تصویر محرک و با کمک قدرت روان خود می‌توانند تحریک شوند پس ممکن است یکی از مهم‌ترین دلایل خود ارضایی مردان متاهل همین عامل باشد که همسر آنها حاضر نمی‌شوند برخی از اعمالی که آن مرد در لیست فانتزی جنسی خود قرار داده است را انجام دهد، در این صورت شاید آن مرد از نظر جسمی ارضا شود اما از نظر روانی و ذهنی نیاز وی تامین نشده لذا با تصویرسازی و قدرت تجسم به آن نقطه دست میاید.  

این مسئله برای مردان پر اهمیت می‌باشد و می‌تواند حتی جزء یکی از دلایل خیانت‌های آنها به حساب بیاید ، توجه داشته باشید فانتزی جنسی به مرور شکل می‌گیرد و تغییر یافتن آن به ندرت امکان پذیر است.

معمولا اکثر مردان متاهلی که به خود ارضایی اعتیاد دارند قبل از ازدواج نیز آن عمل را انجام می‌دادهاند لذا چون در خود ارضایی کنترل فشار و تصور به دست خود فرد می‌باشد در اینصورت فرد قادر نیست تا از رابطه جنسی با همسر خود ارضا شود.

معمولا مردان خود ارضائی را از همسر خود پنهان می‌کنند این عمل چه قبل و چه بعد از ازدواج، عمل شایسته ای نیست.  

خود ارضایی

راه درمان خود ارضایی چیست؟

ما ایرانی‌ها یاد گرفته‌ایم همیشه به درمان بیاندیشیم اما من  به شما توصیه می‌کنم بهتر است به پیشگیری فکر کنید. قبل از ازدواج راجع به فانتزی‌های جنسی یکدیگر سوالات خود را مطرح کنید.

فانتزی جنسی همان اعمالی است که تصور می‌کنید از آنها لذت بیشتری می‌برید، ممکن است برخی از افراد آنقدر نسبت به این فانتزی واکنش بالایی نشان دهند که هرگز خارج از آن ارضاء نشوند به این نوع گرایش «فتیش» گفته می‌شود. شاید از نظر شما فانتزی جنسی یا فتیش همسر شما قابل تجسم نباشد و شاید بگویید خب این عمل چه لذتی برای اون می‌تواند داشته باشد؟ در پاسخ باید گفت قدرت فانتزی جنسی یا در حد بالاتر فتیش یک قدرت روانی و ذهنی است و نباید هرگز آن را مسخره کنید و برعکس باید به آن احترا م بگذارید.

متاسفانه خیلی از مردان و زنان نیازهای خود را برای همسر خود مطرح نمی‌کنند. توجه داشته باشید رابطه نزدیکی در راس هرم رابطه زناشویی قرار گرفته و به صورت مستقیم و غیرمستقیم و ناخودآگاه روی سایر رفتارها، کنش‌ها و واکنش‌های افراد تاثیر دارد.  پس به فانتزی جنسی همسر خود احترام بگذراید و از روی میل آن را انجام دهید؛ مطمئنا خودتان شاهد تاثیر آن خواهید بود.

چرا مردان متاهل دست به خودارضایی می‌زنند؟!
امتیازدهی به مطلب
عضویت در خبرنامه ویکی روان

عضویت در خبرنامه ویکی روان

همراه با بیش از 9 هزار مشترک دیگر برای دریافت بهترین و جدیدترین مطالب روانشناسی و دیگر موضوعات عضو خبرنامه سایت ویکی روان شوید

با موفقیت مشترک شدید!

درباره پروانه صفایی مقدم

متخصص روانشناسی بالینی عضو سازمان نظام روانشناسی عضو سازمان علوم شناختی سخنران برتر سمینارها 02177610857_09122849487

این و هم چک کنید

ایجاد تنوع در روابط زناشویی

راه های ایجاد تنوع در روابط زناشویی

اگر می خواهید با استفاده از راه کارهای جدید تنوع در روابط زناشویی داشته باشید …

افزایش میل جنسی زن

افزایش میل جنسی زن با آسان ترین روش ها

خیلی از آقایان از کم بودن میل جنسی خانم ها شکایت دارند در صورتی که …

۲ دیدگاه ها

  1. عالیه عالی بود من با بچه هایی سرو کار دارم که مواد مخدر مصرف میکردن الان با ترک چند وقت مواد شروع به خود ارضاعی میکنن هرچند که اونارو به روانپزشک هدایت میکنم دوست داشتم خودمم اطلاعاتی داشته باشم تا شاید بتونم کمکشون کنم هرچند که خودم هم این بیماری را داشتم و تجربه شخصی دارم نوشته های شما هم خیلی کمک خواهد کرد ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *