خانه / خانواده / روابط زناشویی / شادی را در کنار همسرتان تجربه کنید
شادی

شادی را در کنار همسرتان تجربه کنید

اگر می‌خواهید با انتخابی درست شادی واقعی را در کنار همسرتان تجربه کنید این مقاله را بخوانید.

با ویکی روان همراه باشید.

محمدرضا نظامی کارشناس روانشناسی خانواده عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین ویژگی زوج‌های موفق در زندگی مشترک، شاد بودن و جذب شادی است که با رعایت نکاتی از جمله صبر و گذشت در زمان ایجاد اختلاف و همچنین عدم اتهام به فرد مقابل، می‌توان لحظات زیباتری را کنار یکدیگر گذراند.
به نقل از باشگاه خبرنگاران وی در ادامه گفت: دیگر خصوصیت این زوج‌ها، مطرح ساختن و پذیرفتن انتقادهای سازنده با بیانی محترمانه و دانستن، احساس تعهد و مستولیت پذیری، برجسته سازی نقاط قوت و کمرنگ کردن نقاط ضعف یکدیگر است.
نظامی تصریح کرد: برای شاد زیستن و جذب شادی می توان بهانه‌های مختلفی را برای در کنار هم بودن داشت از جمله کمک در امور منزل و یا فرزند، درست کردن یک وعده غذایی دو نفره، رفتن به گردش و سفر، گپ و گفت‌های دوستانه و به دور از گلایه است.
این روانشناس خانواده در پایان بیان کرد: برای داشتن زندگی شیرین و جذب شادی به یا داشته باشیم که هرگز همسر خود را حتی به شوخی و خصوصا در بین خانواده خود تحقیر و سرزنش نکرده، از پافشاری و اصرارهای بیجا پرهیز، هنگام عصبانیت از گفت‌و گو با یکدیگر دوری کرده و خاطرات برگذشته را پیش نکشیده همچنین قضاوت‌های ناعادلانه و شک برانگیز را نسبت به همسر خود فراموش کنید.

درباره ویکی روان

ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب اطلاعات کاربردی مرتبط با رشته روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ما در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

دانستنی های ازدواج با زن بیوه

همه چیز درباره در ازدواج با زن بیوه (۰ تا ۱۰۰)

ازدواج با زنان بیوه اتفاقی است که در هر جامعه ای رخ می دهد و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *