مطالب آموزنده درباره ازدواج در ویکی روان

انگیزه های زنان برای ازدواج چیست؟ (۱۲ مورد اصلی)

انگیزه های زنان برای ازدواج با آقایان متفاوت است، چون دید آنها به بیشتر موضوعات با مردها متفاوت است. بر اساس گزارش های مشاوره ازدواج، حتی مشکلات خانم ها هم با آقایان متفاوت است. خب، در این مطلب سایت روانشناسی ویکی روان به بررسی دقیق هدف زنان از ازدواج می پردازیم چون خیلی از آقایان هیچ نظری درباره انگیزه ازدواج برای خانم ها ندارند.

مهم ترین انگیزه های زنان برای ازدواج چیست؟

با سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

پیش از هر چیز پیشنهاد می کنیم مطلب تعریف ازدواج در روانشناسی چیست را مطالعه کنید تا به صورت اصولی با تعریف ازدواج و پیوند زناشویی آشنا شوید و بعد دقیق تر به بیان هدف خانم ها از ازدواج بپردازیم.

در ادامه به بررسی ۱۲ مورد از مهم ترین انگیزه های زنان برای ازدواج پرداخته می شود.

۱- می خواهند احساس کنند مردی آنها را دوست دارد

انگیزه-ازدواج-برای-خانم-ها

همه می‌ خواهند بدانند که محبوب و دوست داشتنی هستند و خانم ‌ها به ندرت از شنیدن جمله “دوستت دارم” از شوهرشان خسته می‌ شوند.

اما نشان دادن احساسات خود به همسرتان، به اندازه به زبان آوردن «دوستت دارم» مهم است

در حقیقت، بهترین روش ‌ها برای بیان این که شما چه احساسی دارید معمولا به ظاهر ساده و بی ‌اهمیت هستند، مثل در آغوش کشیدن غیر‌منتظره‌ او و یا گرفتن دست‌ های او به هنگام پیاده‌ روی.

به هر حال خانم ها دوست دارند توسط مردی، عمیقا دوست داشته بشوند و از این بابت اطمینان ذهنی داشته باشند.

همین مورد یکی از مهم ترین انگیزه های زنان برای ازدواج است. اگر نمی دانید چطور باید با همسرتان صحبت کنید، پیشنهاد می کنیم مطلب جملات مورد علاقه خانم ها را حتما در ویکی روان مطالعه کنید.

۲- درک و بخشش یک نیاز اساسی خانم هاست

گاهی همسرتان مرتکب اشتباهی شده و یا باعث ناراحتی شما می ‌شود.

یادتان باشد، هیچ کس (و این شامل شما هم می‌شود) کامل و عالی نیست. او از شما درک و بخشش می خواهد، البته شایسته آن هم هست. به یاد داشته باشید که هیچ رابطه ‌ای و به خصوص انواع مختلف ازدواج نمی ‌تواند بدون بخشش ادامه یابد!

یکی از مفاهیم مهم در جلسات مشاوره بعد از ازدواج آنلاین و حضوری به آقایان این است که خانم‌ها می ‌خواهند شما نوسانات هورمونی که بر روحیه آنها تأثیر می‌گذارد را درک کنید

بنابراین وقتی که پریود (عادت ماهانه خانم ها) شد یا باردار است یا یائسگی را پشت سر می گذارد، او را مسخره نکنید و نگویید که “دیوانه” است. در عوض همدل باشید و درکش کنید.

شاید باورش سخت باشد اما همین مورد یک هدف خانم ها از ازدواج کردن است، آنها می خواهند دیده شوند و مردی بتواند احساسات و نیازهای آنها را درک کند.

۳- خانم ها گفتگوی واقعی می خواهند

خواسته زن ها از ازدواج چیست

خانم ها دوست دارند با مردی (همسرشان) گفتگوهای عمیق و حساب شده داشته باشند. انگیزه ازدواج برای خانم ها این است که دوست دارند حرف های دلشان را بشنوید

 اجازه ندهید مکالمه‌ هایتان به بچه‌ ها، شغل و آب و هوا محدود شوند! اگر این اتفاق بیفتد، نشانه این است که ازدواج شما دچار مشکل بزرگی شده ‌است

کار مشاور ازدواج هم این است که به زوجین یادآوری کند چیزهای زیادی برای صحبت کردن فراتر از کار و ظاهر وجود دارد!

برای زوجین بسیار مهم است که به طور منظم درباره احساسات و عواطف خود صحبت کنند. این مکالمات عمیق و واقعی مانند چسبی است که شما را در کنار هم قرار خواهد داد و صمیمیتی را که آرزوی افراد متاهل است را ایجاد می ‌کند.

۴- زمان کافی و با کیفیت می خواهند

سپری کردن زمان با کیفیت با همسر و فرزندانتان اتفاقی نیست.

باید برای داشتن این اوقات برنامه ‌ریزی کرده و بعد به آن عمل کنید. گذراندن وقت با کسانی که دوستشان دارید باید برای شما در اولویت باشد

اگر دنبال ازدواج موفق و زندگی مشترک پایدار هستید باید برای آن وقت بزارید و این چیزی است که خانم ها شدیدا دنبال آن هستند.

همچنین مهم است که به یاد داشته باشید زنی که با او ازدواج کرده ‌اید همسر شماست، نه فقط مادر فرزندان شما یا کسی که با او رابطه جنسی برقرار می کنید!

هرگز برای عاشق شدن و قرار ملاقات با او تلاشتان را متوقف نکنید. هدف خانم ها از ازدواج این است که زندگی تشکیل بدهند و برای موفق بودن آن تلاش کنند، آنها می خواهند مردشان هم برای این هدف قدم های بزرگ بردارد.

۵- هدف زنان از ازدواج : شنیدن “بله” بیشتر

هیچ خانمی دوست ندارد نه بشنود، چه در رابطه با ایده دکوراسیونش باشد یا ترس از شنیدن این جمله «امشب نه!».

در حالی که برخی از پاسخ ‌های منفی قابل‌ درک هستند، اما پاسخ‌ های منفی معمولی یک داستان دیگر هستند که اغلب پایان خوبی هم ندارند.

شنیدن مداوم “نه”، می ‌تواند آنها را زمین بزند و کینه ‌ای ایجاد ‌کند که از شما دور می‌ شوند. این بدان معنا نیست که شما باید هالو شوید و تمام وقت “بله” بگویید.

اما سعی کنید قبل از گفتن خودکار “نه” فکر کنید و بعد از بهبود روابطتان شگفت ‌زده خواهید شد. تحقیقات نشان می ‌دهند هرچه بیشتر به درخواست ‌ها پاسخ مثبت دهید، رابطه شما شادتر و راضی‌ کننده خواهد بود.

۶- خانم ها دنبال شنیده شدن هستند

عشق یعنی چی

برای یک خانم بسیار مأیوس کننده است که افکار و احساسات خود را با همسر خود در میان بگذارد و سپس متوجه شود که در واقع به او گوش نداده است! هیچ وقت این کار را حتی امتحان هم نکنید 🙂

همسر شما می‌خواهد شما نه تنها با گوش بلکه با قلب خود نیز گوش دهید، این مورد آنقدر برای آنها مهم است که در واقع بر اساس یافته های مشاوره زوج درمانی، از انگیزه های زنان برای ازدواج می باشد.

علاوه بر شنیدن کلماتی که او می ‌گوید، مهم است که صحبت‌ های همسرتان را درک کنید، حتی اگر با او موافق نیستید

به طور کلی، مردانی که به نظرات همسر خود احترام می‌ گذارند ازدواج بسیار شادتری دارند.

۷- محبت دیدن و محبت کردن از افداف خانم ها برای ازدواج کردن است

چند وقت یک بار می ‌گویید “لطفا” یا “متشکرم” یا همسرتان را غیر ‌منتظره می‌بوسید؟؟؟

متأسفانه، برخی از زوج ‌ها فراموش می ‌کنند که با هم مهربان باشند و به یکدیگر محبت کنند که این کلید ازدواج موفق است و به تغذیه رابطه و استحکام آن کمک می ‌کنند.

به زمانی که با هم دوست بودید فکر کنید، این رفتارهایی بود که احتمالا مرتب انجام ‌می ‌دادید. هیچ دلیلی ندارد که این رفتارها هنگام ازدواج متوقف شوند.

این از خوبی های ازدواج کردن است که فردی برای حال خوب شما تلاش می کند، البته اگر دو طرف به تکنیک های ازدواج موفق واقف باشند

قبلا در ویکی روان مفصل درباره فواید و خوبی های ازدواج کردن صحبت کردیم، حتما این مطلب را هم مطالعه کنید.

۸- در انجام کارهای روزانه کمک کنید

این مورد مهم ترین انگیزه ازدواج برای خانم ها نیست، اما در راستای مشارکت در زندگی مشترک به حساب می آید.

گزارش های مشاوره روانشناسی ازدواج می گوید، یکی از مهمترین دلایل دعوای زوجین درگیری بر سر این است که چه کسی کار خانه را انجام داده است

کارهای روزانه و آشپزی و مراقبت از فرزندان تنها به عهده همسر شما نیست. او مجبور نیست از شما درخواست کند که در کار خانه سهیم شوید.

به چشم او یک قهرمان خواهید بود اگر هنگام درخواست کمک آماده باشید و یا از آن بهتر خودتان داوطلبانه کارها را انجام دهید. در تقسیم کار با همسرتان عدالت را رعایت کنید.

۹- چالش ‌های جدید دیگر هدف خانم ها از ازدواج است

تعریف عشق چیست و چرا اهمیت دارد

هر دختری که سال ها با خانواده ‌اش زندگی کرده، حالا بعد از روز عروسی، باید زندگی خود را با فردی جدید به اشتراک بزارد.

این احتمال وجود دارد که او باید از مسائل، سرگرمی‌ها و علایق خود تا حدودی صرف‌ نظر کند. همچنین تلاش می ‌کند تا خود را با همسرش مطابقت داده و راضی نگه دارد. البته این کاری است که هر دو باید انجام دهند!

در این شرایط، تصمیم‌ گیری یک چالش جدید دیگر است، به همین خاطر عواملی مانند:

  • اتفاقات جدید
  • افراد و فامیل جدید
  • ورود به دنیای مردی که دوستش دارد
  • انگیزه های نو و مشترک با فردی دیگر (همسرش)
  • اهداف مشترک

همگی انگیزه های زنان برای ازدواج کردن را شکل می دهند.

البته قبل از ازدواج، زن و مرد باید در جلسات مشاوره روانشناسی قبل ازدواج شرکت کنند تا از انتخاب خود اطمینان حاصل نمایند.

۱۰- یک روز تعطیل و بعد از آن …

خانم ها دوست دارند روزهای تعطیل و کلا ایام را با مردی که دوستش دارند بگذرانند.

این علاقه و این پایبندی شما به زندگی زناشویی (روابط زناشویی) باعث می شود از بودن در کنارتان لذت ببرند. چیزهایی مورد علاقه خانم ها است که شاید برای آقایان قابل درک نباشد.

۱۱- می خواهند از خود مراقبت کنند

وقتی نوبت به مراقبت از سلامتی می شود، عموم مردان در این مورد وحشتناک هستند و توجهی ندارند.

تحقیقات زوج درمانی نشان می دهند این درست است و مردان به خصوص در مراجعه به پزشک و حتی مشاور روانشناس لجبازی می‌ کنند.

شاید شما احساس شکست‌ ناپذیری می ‌کنید یا می ‌پندارید اینکه مراجعه به پزشک نشانه ضعف شماست اما خانم ها اینطور نیستند. در واقع یک هدف زنان از ازدواج کردن این است که از خود مراقبت کنند.

عموم خانم ها مردشان را به عنوان ناجی و سپری در مقابل مشکلات و سختی های زندگی می بینند و عجیب نیست که دوست دارند با ازدواج کردن باری را از دوش خود بردارند.

۱۲- انگیزه های مالی دیگر هدف خانم ها از ازدواج است

شاید خانم های زیادی در مقابل این ادعا جبهه بگیرند، اما از دیرباز یکی از انگیزه های زنان برای ازدواج کردن موضوع مالی بوده است.

حتی امروزه و در جوامع پیشرو که زن نقش پررنگی در جامعه دارد، خانم ها از مردانشان توقعات مالی دارند و او را گرداننده اصلی زندگی می دانند

این چیزی است که در معنی و مفهوم فمینیسم کمی پیچیده به نظر می رسد، اما در حقیقت درصد بسیار زیادی از زنان به خاطر تامین مالی به ازدواج روی می آورند.

به همین دلیل یکی از رایج ترین موضوعات جلسات مشاوره ازدواج اینترنتی یا حضوری، عدم تفاهم مالی زن و مرد یا حتی ناتوانی مرد در تامین امرار معاش مورد نظر خانم است.

۱۳- مادر شدن 

هدف-خانم-ها-از-ازدواج

بله، هیچ جای تردیدی نیست که مهم ترین هدف خانم ها از ازدواج کردن، تجربه حس مادر شدن است. اگر دنبال یک لیست هستید، این مورد را در صدر انگیزه های زنان برای ازدواج قرار دهید!

بسیاری معتقدند خانم ها با مادر شدن، تمام احساسات مورد نیاز یک زن را تجربه کرده اند، آنها واقعا می خواهند از مردی که عاشقش هستند بچه داشته باشند و در کنار او حس مادر شدن را درک کنند

البته این به این معنا نمی باشد که خانم ها مجرد یا زن هایی که نمی توانند مادر شوند، شکست سختی را متحمل شده اند، اما در هر صورت حس مادر شدن بدون شک یک هدف زنان از ازدواج و تشکیل خانواده است.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
نسرین ترابی صائین نسرین ترابی صائین
دکتری روانشناسی
از 112,000 هزار تومان
شیما وفا شیما وفا
دكتراى روانشناسى
از 100,000 هزار تومان
بهاره بوربور بهاره بوربور
دکتری روانشناسی
از 87,500 هزار تومان
ساناز موقر ساناز موقر
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
لاله دستوری لاله دستوری
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
نیایش مسلمیان نیایش مسلمیان
مشاور روانشناس
از 120,000 هزار تومان
محمود مردانی محمود مردانی
مشاور تغذیه
از 300,000 هزار تومان
معصومه چوبین معصومه چوبین
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
سعیده حامد سعیده حامد
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
حانیه خوش لهجه حانیه خوش لهجه
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
مهندس محمد خانی مهندس محمد خانی
مهندس آی تی
از 150,000 هزار تومان
آرزو بختیاری آرزو بختیاری
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
آرزو محمدی آرزو محمدی
مشاور تغذیه
از 75,000 هزار تومان
کیومرث مروت کیومرث مروت
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
داود لکی داود لکی
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
فاطمه غواص معانی فاطمه غواص معانی
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان

نتیجه گیری چی شد؟

شاید تعدادی از انگیزه های زنان برای ازدواج که در بالا به آنها اشاره برای شما عجیب و غیر قابل درک باشد، اما در هر صورت این نکته را در ذهن داشته باشید که دنیای خانم ها با شما متفاوت است.

اگر بتوانید این تفاوت را درک و به طور واقعی لمس کنید، زندگی مشترک بسیار خوبی خواهید داشت

در واقع مهم نیست هدف زنان از ازدواج کردن چیست، مهم این است که شما چه شناختی از همسرتان پیدا کرده اید.

اگر به هر دلیل نیاز به استفاده از خدمات مشاوره دارید، می توانید در بخش مشاوره اینترنتی ویکی روان، از خدمات صوتی و تصویری با بهترین روان شناس ها از سراسر دنیا استفاده نمائید

ویکی روان

ویکی روان سامانه سلامت روان با خدمات متنوع برای تمام فارسی زبانان است. می‌توانید در ویکی روان مشاوره روانشناسی برگزار کنید، در وبینارهای روانشناسی شرکت کرده و از مطالب مرتبط با روانشناسی استفاده کنید. جلسات مشاوره روانشناسی ویکی روان به صورت آنلاین، تلفنی و متنی برگزار می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا