روانشناسی فردیشخصیت

تاثیر لباس آراسته بر دیگران و موفقیت بیشتر

چه بخواهیم چه نخواهیم لباس آراسته و ظاهر مرتب بر روی مخاطبین ما تاثیر مثبت خواهد گذاشت و تا حدودی ذهن آنها را برای پذیرش ما آماده میکند. لباس و ظاهر آراسته حتما به معنی استفاده از البسه گران قیمت نیست. بلکه تمیزی، اراستگیو هماهنگی بین آنها بسیار مهم میباشد.

با ویکی روان همراه باشید.

بیایید واقع بین باشیم. در واقع درست یا غلط ، اکثر ما در نگاه اول با دیدن ظاهر یک فرد کمی او را تحلیل کرده میکنیم و در بسیاری از موارد در مورد وی قضاوت می کنیم. این روزها خوب لباس آراسته بر روی شخصیت افراد تاثیر گذار است و هرگز به معنای خرجهای گزاف نیست.

بلکه به این معنا است که از همان چیزی که دارید نهایت استفاده را بکنید و بیایید واقع بین باشیم و بدانیم که اکثر افراد در نگاه اول شما را قضاوت می کنند و بعد از نشست و برخواستهای مختلف با خصوصیت های درونی شما آشنا می شوند.

برای افزایش اعتماد به نفس از لباس آراسته استفاده کنید

اگر مدام از اطرافیانتان بشنوید که چقدر خوشتیپ شده اید، چقدر خوب لباسهایتان را ست کرده اید، مثل هر مسئله دیگری رفته رفته برایتان تبدیل به یک احساس درونی می شود و اعتماد به نفستان بیشتر می شود.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
زهره قربانی زهره قربانی
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
مریم اصولی مریم اصولی
مشاور روانشناس
از 100,000 هزار تومان
سید محمد ستارزاده سید محمد ستارزاده
مشاور روانشناس
از 87,500 هزار تومان
مهندس محمد خانی مهندس محمد خانی
مهندس آی تی
از 150,000 هزار تومان
بابک ساسانی بابک ساسانی
دکتری روانشناسی
از 100,000 هزار تومان
صدیقه صفایی صدیقه صفایی
دکتری روانشناسی
از 60,000 هزار تومان
سعید بابایی سعید بابایی
دکتری روانشناسی
از 100,000 هزار تومان
نسرین دشتبانیان نسرین دشتبانیان
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان

در این مورد الگوبرداری کنید

گرچه بهترین راه حل برای به دست آوردن یک سبک خاص به خودتان آزمون و خطا کردن است ،اما مهمترین نکته ای که به شما کمک می کند تا در، ست کردن لباسهایتان کمتر خطا کنید توجه به نوع پوشش افراد موفق است. این الگوبرداری می تواند از نوع پوشش کسانی باشند که حوزه کاری، سن و موقعیت اجتماعی شان با شما مشابه است.

در انتخاب لباس آراسته رنگهای شاد را فراموش نکنید

رنگهای شاد ، انرژی مثبت را در فضا پخش می کنند. جالب است که بدانید بر خلاف آن چیزی که عموم مردم فکر می کنند ، رنگ زرد نشانه تنفر نیست و بسیار در افزایش شور و نشاط افراد تاثیر گذار است. رنگ لیمویی بهترین انتخاب بین تونالیته های مختلف رنگ زرد برای لباس است. اما فراموش نکنید استفاده بیش از حد از این رنگ چشم را خسته می کند.

سرتا پا مشکی نپوشید!

یکبار امنحان کنید. یک روز لباسهای تیره به تن کنید و روز بعد رنگ روشن. بدیهی است وقتی رنگهای شاد می پوشید ، در طول روز با نشاط تر خواهید بود و این مسئله هم در روحیه خودتان موثر خواهد بود و هم کسانی که در طول روز با شما سر و کار دارند.

خانمهایی که سرتا پا مشکی می پوشند باید این نکته را در نظر داشته باشند که این مسئله به مرور بر روحیه شان تاثیر نامناسب خواهد داشت.

چرا باید لباس شاد بپوشید؟

حتی در دیدگاه کلی تر انتخاب لباس آراسته ، رنگ ها و آداب و رسوم خاص در یک منطقه خاص در میزان شاد بودن مردم آن منطقه تاثیر گذار است. مثلا” نوع پوشش و رنگها در مناطق شمالی ایران.

مشاورین روانشناس مرتبط با این موضوع
محمد رضا سعید فیروزه محمد رضا سعید فیروزه
دکترای روانشناسی
از 225,000 هزار تومان
فریبا روایی فریبا روایی
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
سید حامد واحدی اردکانی سید حامد واحدی اردکانی
دکترای روانشناسی
از 100,000 هزار تومان
مریم بنی عامریان مریم بنی عامریان
مشاور روانشناس
از 75,000 هزار تومان
سارا مددزاده سارا مددزاده
مشاور روانشناس
از 100,000 هزار تومان
سیما حداد سیما حداد
دکتری روانشناسی
از 75,000 هزار تومان
لاله دستوری لاله دستوری
مشاور روانشناس
از 60,000 هزار تومان
راضیه هاشمیان راضیه هاشمیان
دکترای روانشناسی
از 200,000 هزار تومان

سبک خودتان را داشته باشید!

شما یک مدیر موفق هستید یا یک فروشنده؟ شاید هم یک کار آفرین باشید و حتما” قبول دارید که خرید کردن از یک فروشنده خوش پوش لذت بخش تر است. فراموش نکنید که مد گرا بودن افراطی ممکن است که شما را به دردسر بیندازد. همین که بدانید برای هر مجلسی چه لباسی بپوشید کافی است. پس سبک لباس پوشیندنتان را پیدا کنید و از لباس آراسته استفاده کنید.

ویکی روان

ویکی روان سامانه سلامت روان با خدمات متنوع برای تمام فارسی زبانان است. می‌توانید در ویکی روان مشاوره روانشناسی برگزار کنید، در وبینارهای روانشناسی شرکت کرده و از مطالب مرتبط با روانشناسی استفاده کنید. جلسات مشاوره روانشناسی ویکی روان به صورت آنلاین، تلفنی و متنی برگزار می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا