کشف-قدرت-های-مثبت

کشف قدرت های مثبت در 21 روز

کشف قدرت های مثبت به ما کمک می کند تا احساس آرامش در زندگی داشته باشیم.

اما کشف قدرت های مثبت چطور صورت می گیرد؟ چطور باید از این قدرت آگاهی کسب کنیم؟

در ادامه خانم شیلا توکلی (روانشناس مثبت گرا) از مشاورین بخش مشاوره روانشناسی به بررسی این موضوع می پردازند.

کشف قدرت های مثبت

شاد زیستن

با مطالب روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

اگر همواره در حالت ضعف و درماندگی هستید، اگر مدام دچار اضطراب و ترس و نگرانی می شوید.

اگر زیاد در انجام کارهای خود وسواس بخرج داده و مدام در یک حالت آماده باش بسر می برید.

یا برعکس بیشتر اوقات در حالت رکود و انجماد روز را سپری می کنید.

باید برای این احساس ضعف تجربه قدرت، برای عنصر درماندگی تجربه ی سودمندی، برای ترس و نگرانی، حمایت و امنیت و برای وسواس زیاد از تجربه قدرت آرامش و استراحت و برای حال انجماد و سکون از قوه ی تحرک و تخلیه ی انرژی بهره مند گردید.

همانطور که می بینید در دل تمامی این عناصر منفی یک تجربه ی قدرت مثبت و متضاد با آن عنصر نهفته است که فقط باید آنرا شناخته از پستوی ذهن بیرون کشید و به یاد آورد و تقویت نمود.

تا ملکه ی ذهن شود و در ما احساس شادکامی و قدرت ایجاد نماید.

راه کشف قدرت های مثبت درونی چیست؟

فرد شاد

در ادامه برای شناخت بیشتر شما در مورد انواع این عناصر منفی و در مقابل شناخت نقاط قوت روانی نمونه های دیگری را نیز آورده ایم.

در نهایت به شما خواهم آموخت که چگونه در مدت 21 روز این نقاط مثبت را کشف، تقویت و قدرت ببخشید.

وقتی با عنصر منفی ناامیدی و غم از دست دادن روبرو می شوید و یا چیزی را از خود محروم میسازید.

هنگامی که احساس شکست و سرخوردگی می کنید و با حسی مانند رانده شدن روبرو می گردید.

یا زمانی که هر روز از شدت بی حوصله گی دور خود می پیچید و کلافه هستید.

باید بجای عنصر غم از قوه قدرت قدردانی و سپاس، بجای محروم شدن از قدرت بهره مندی و بجای شکست و سرخوردگی از قوه ی مثبت موفقیت بهره بگیرید.

دستیابی به اهداف خوب و مفید را جایگزین حس رانده شدن و بجای بی حوصلگی هر روزه در لحظه زیستن و لبریز در احساس بودن لذت ببرید

همانطور که مشاهده می کنید شاهد لیست زیادی از عناصر منفی هستیم که در این مطلب آورده شده که این فقط تعداد اندکی از آنان است.

قدرت عناصر منفی بر زندگی ما

چگونه یک فرد افسرده را شاد کنیم

ما هر روزه با تعداد بیشماری از آنها روبرو هستیم که مانند زره ایی سخت روی هر آنچه قوه مثبت و قدرت خوب است پوشانده است.

آنها اجازه نمی دهد حال خوبی را حس کنیم و همواره احساس کسلی و یاس می کنیم.

حال برای کشف قدرت های مثبت و تقویت آنها و رسیدن به یک حال خوب در مدت 21 روز روشی را به شما می آموزم که بتوانید با تمرین و تکرار آن بعد از این مدت این قدرت های روانی خود را شناخته و ملکه ذهن خود نمایید تا همواره حالی خوش و شادی ماندگار داشته باشید.

استفاده از جدول روزانه برای کشف قدرت های مثبت

راهکار های خوشبختی و شادکامی

برای این کار ابتدا جدولی را بصورت ستونی ترسیم کرده که در ستون های عمودی روزهای هفته و در ستون های افقی محلی برای نوشتن کارهای روزمره داشته باشد.

این جدول را برای مدت 21 روز باید نگه داشته و هر روز آنرا تکمیل نمایید

در جلوی روزهای هفته از روز اول یعنی شنبه تا آخر جمعه، هر روز هر کاری را که به شما حتی کوچکترین حس خوبی می دهد را یادداشت نمایید.

شنبه
یک شنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنجشنبه
جمعه

این کار به ظاهر کوچک مثلا همان باز کردن چشمهایتان و دیدن اعضای خانواده عزیزتان هنگام صبح و با آنها صبحانه خوردن و شکرگزاری خودش حاوی نقاط قوت مثبت بسیاری ست که شاید تا زمان خواندن این مطلب به آن توجه نمی کردید.

بنابراین تک تک این موارد را جلوی ستون آن روز نوشته و این کار را تا پایان هفته و به مدت سه هفته ادامه دهید.

توجه داشته باشید که اگر روزی یک کار خوب را چند بار تکرار کردین و چند بار حس خوشایندی به شما داد حتما آنرا بیاد داشته و به خود پاداش دهید و سعی نمایید در روزهای آتی آنرا تکرار و تقویت نمایید.

بدین ترتیب و با این برنامه بعد از مدت 21 روز به وضوح خواهید دید که چگونه توانسته اید در این مدت کوتاه قدرت های خود را از نقاط ضعف خود تشخیص داده و به نوعی برای حال بد خود روان درمانی مثبت انجام داده اید.

حالا سر رشته ی این عناصر بد و منفی افسار گسیخته را بدست گرفته و به کنترل خود در آورده اید و احساس شادمانی ماندگار دارید.

میتوانید در صورت نیاز به رفع مشکلات بالینی از قبیل خانواده درمانی، درمان های فردی و روانشناسی مثبت گرا، در بخش مشاوره روانشناسی سایت ویکی روان از خدمات مشاوره آنلاین و تصویری خانم شیلا توکلی استفاده نمائید.

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره شیلا توکلی

روانشناس مثبت گرا و مشاور روانشناس در بخش مشاوره روانشناسی آنلاین سایت ویکی روان

این و هم چک کنید

پایان دادن به رابطه عاشقانه

۱۵ راه پایان دادن به رابطه عاشقانه در روانشناسی

پایان دادن به رابطه عاشقانه هر چند حس خوبی ندارد اما گاهی یک ضرورت است، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *