آرامش در کار

چند نکته برای آرامش در کار

این روزه‌ها هر یک از ما بر سر هر کار و شغلی هستیم استرس بسیاری را متحمل می‌شویم. همین استرس‌های شغلی می‌تواند آرامش در کار را بر هم زده و بازدهی کار ما را تحت‌الشعاع قرار دهد.

از طرفی در بسیاری از مواقع با همین استرس، پا در محیط خانه می‌گذاریم و تا حد زیادی آرامش خود و اطرافیان‌مان را در مخیط منزل نیز بر هم می‌زنیم. برای این‌ که بتوانیم در محیط کار آرامش خود را حفظ کنیم باید موارد زیر را مد نظر داشته باشیم:

چطور در محیط کار آرام باشیم؟

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

قدم اول را بردارید تا آرامش در کار را درک کنید

مهم‌ترین قدم برای رسیدن به آرامش در زمان انجام کار، آن هم در کوتاه‌ترین زمان و کمترین مدت، این است که شما تصمیم بگیرید آرامش داشته باشید. پس از همین حالا تصمیم بگیرید.

دفترچه یادداشتی همراه داشته باشید

زمانی که با انبوه کار روبه‌رو هستید، با دو وسیله بسیار مهم می‌توانید فشار روانی ناشی از کار را کاهش دهید. این دو وسیله، مداد و دفترچه یادداشت هستند.

حتما بخوانید

مواردی که باعث نگرانی شما شده‌اند، یادداشت کنید و با دیده حقارت به آنها بنگرید. چیزی را بنویسید که می‌خواهید در آن روز به دست آورید و مواظب باشید کارهای‌تان را با نظم انجام دهید.

برای داشتن آرامش در کار گیاه را فراموش نکنید

طبیعت شفا بخش است. دیدن طبیعت و قدم زدن در آن، فشارهای عصبی را کم کرده و نگرانی‌ها را از بین می‌برد. برای بسیاری از افراد گلدانی پر از گل‌های رنگارنگ، حتی یک شاخه گل، می‌تواند در رسیدن به آرامش موثر باشد.

گاهی حتی نگاه کوتاهی به طبیعت، فشار زندگی روزمره را در وجود شما از بین می‌برد. داشتن گلدان در خانه یا در محل کار، باغی خیالی را در ذهن شما تداعی می‌کند.

وقتی وانمود می‌کنید که شخص آرامی هستید و خصوصیات یک فرد آرام را می‌پذیرید، خود را متقاعد می‌کنید که همیشه آرام باشید

کمبودهای خود را بپذیرید

هر قدر باور کنید که جواب مسئله‌ای را نمی‌دانید، به همان اندازه باید زمان بیشتری را برای پیدا کردن جواب صرف کنید.

آرامش در کار
آرامش در کار

به کاغذ باطله‌ها رحم نکنید

هرچه زودتر خود را از شر اطلاعات بی‌ مصرفی که مدت‌هاست به آنها احتیاجی ندارید، رها کنید و کاغذهای باطله را در سطل بریزید.

کل را از جزء جدا کنید

کارهای بزرگ و کوچک را در روز هماهنگ کنید، هر چه کارهای‌تان کمتر با هم تلاقی پیدا کنند، بیشتر آرامش در کار  خواهید داشت.

ساده بگیرید

هرچه زندگی و کارتان پیچیده‌تر باشد، فشار روانی بیشتری خواهید داشت. به دنبال راه ساده‌تر برای کار و زندگی باشید، متوجه می‌شوید که مسائل ساده خواهند گذشت.

نگرانی به موقع

نگرانی همیشه برای آینده است پس اگر به مسائل کنونی کاملا توجه داشته باشید، نه تنها احساس آرامش بیشتری می‌کنید بلکه در آینده با تسلط بیشتری با مسائل مواجه خواهید شد.

از هوش خود استفاده کنید

اگر به همان مقدار که به انجام شدن کار فکر می‌کنید به ارتباط خوب و تاثیرات آن بر دیگران نیز بیندیشید، از بسیاری سوء تفاهم‌ها در امان می‌مانید.

برای بهبود آرامش در کار به پارک بروید

تنها با چند دقیقه قدم زدن در یک پارک فشار روانی شما تخلیه شده و آرامش به شما باز می‌گردد.

ملاقات‌های اداری خود را با فاصله تنظیم کنید

بین دو ملاقات خود حداقل پانزده دقیقه فاصله بیندازید. این کار نه تنها مانع فشار عصبی بر شما می‌شود، بلکه کیفیت ملاقات‌ها را نیز بالا می‌برد.

توپی را فشار دهید فشردن یک توپ کوچک، تنش‌های عصبی را که در انگشتان و دست‌های شما متمرکز شده‌اند خالی می‌کند.

هیچ کاری را دوباره انجام ندهید

اگر روی کار تمرکز کنید، مطمئن باشید که می‌توانید بدون دوباره‌ کاری و بدون زحمت اضافی، انجامش دهید. حتی اگر این کار خیلی طول بکشد.

همیشه راه ساده‌تر را پیش بگیرید

آرام بودن، به خودی خود، یکی از لذت‌های بزرگ زندگی است. بنابراین دستیابی به آرامش در کار هم باید لذت‌بخش باشد.

خود را آزار ندهید

ماساژ یکی از موثرترین راه‌های رسیدن به آرامش است. این کار لذت زیادی هم دارد. اگر به طور مرتب بدن‌تان را ماساژ دهید، هم روحیه خوبی پیدا می‌کنید و هم به حفظ سلامتی خود کمک کرده‌اید.

کارتان را دست کم نگیرید

اگر اشتیاق رسیدن به جاه و مقام با هدف‌های نامشخصی همراه شود، شخص را در وضعیتی پر از فشارهای عصبی قرار می‌دهد، آرام باشید و اهداف خود را به صورت روشن و واضح مشخص کنید تا آرامش در کار را تجربه کنید.

برنامه‌ریزی روزانه داشته باشید

با روزی یک ساعت برنامه‌ ریزی در وقت بیکاری، آرامش و نظم در زندگی خود به وجود آورید. البته فقط برای خودتان برنامه بریزید چون شاید این برنامه ریزی برای رسیدن به آرامش در کار به درد دیگران بخورد.

نگارنده : اکرم رجبی

اگر در ب خاطر بسیاری از مشکلات روزمره زندگی نیازمند مراجعه به یک مشاور روانشناس خوب هستید می توانید هم اکنون در جلاست روانشناسی آنلاین وب سایت مشاوره روانشناسی ویکی روان شرکت کنید؛ یکی از مزیت های بزرگ ما این که مشاوره روانشناسی خارج از کشور به صورت مجازی برگزار می کنیم. در ویکی روان مشاوره ازدواج آنلاین به صورت دقیق تز یعنی مشاوره قبل از ازدواج و مشاوره بعد از ازدواج، مشاوره جنسی آنلاین و سکتس تراپی ، مرکز مشاوره خانواده آنلاین و مشاوره کودک و نوجوان آنلاین ، مشاوره افسردگی آنلاین و درمان آن، مشاوره خیانت آنلاین و مشاوره بعد از خیانت ، مشاوره شکست عشقی آنلاین و مشاوره شکست عاطفی ، مشاوره طلاق آنلاین و  مشاوره پش از طلاق ، مشاوره روانکاوی آنلاین، مشاوره اعتماد به نفس آنلاین ، مشاوره اضطراب آنلاین و مشاوره استرس ، مشاوره وسواس آنلاین ، مرکز ترک اعتیاد آنلاین و مشاوره اعتیاد برگزار می گردد.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

آسایش ذهنی

آسایش ذهنی چیست؟

آسایش ذهنی موضوع مهم در رشد هیجانی انسان و احساس افراد نسبت به خودشان است. …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *