فواید ویتامین d

فواید ویتامین d – ویتامین D یک ویتامین ضد بی‌حالی

در مورد مهمترین فواید ویتامین d میتوان گفت که اگر بدن ویتامین D را به مقدار کافی دریافت نکند، عوارض زیادی به دنبال دارد که یکی از آنها تاثیر در خلق و خوی افراد است. پژوهش‌ها نشان داده است که همه سلول‌های بدن دارای گیرنده‌های ویتامین D بوده و تاثیر زیادی در سلامت بدن دارد.

بررسی فواید ویتامین d

با سایت روانشناسی ویکی روان همراه باشید.

ویتامین D در فعالیت ژن‌هایی که انتقال‌دهنده پیام‌هاى عصبی نقش داشته و به طور مستقیم در تکامل و عملکرد مغز تاثیرگذار است و به همین دلیل در تحقیقت نشان داده شده که کمبود این ویتامین با افسردگی و به ویژه اختلال رفتارى مربوط به تغییرات آب و هوایى فصول مرتبط است.

به عنوان مثال احساس افسردگى در فصل زمستان در افراد مربوط به کاهش نور خورشید و در نتیجه آن میزان ویتامین دى در بدن است.

کمبود ویتامین D

مطالعات بسیاری در مورد فواید ویتامین d نشان می‌دهد که کاهش سطح ویتامین D در بدن خطر بروز افسردگی را افزایش می‌دهد و از طرفی در تحقیقات ثابت شده علائم افسردگی با مصرف مکمل‌های ویتامین D در افراد تا حد زیادی کاهش پیدا کرده است.

همچنین یکی از علائمی که اغلب افراد آن را نادیده می‌گیرند خستگی است که می‌تواند مربوط به کمبود ویتامین D در بدن باشد، زیرا پایین بودن سطح این ویتامین می‌تواند بر روی میزان انرژی تاثیر منفی گذاشته و فرد در بیشتر ساعات روز با وجود فعالیت کم احساس خستگی می‌کند.

در یک مطالعه دیگر نیز به تازگی نشان داده شده که استفاده از مکمل ویتامین  D به طور قابل توجهی در کاهش خستگی افراد تاثیرگذار است.

در این مطالعه به یک گروه دارونما و به گروه دیگر مکمل ویتامین دی داده شد که در نتایج تحقیقات درباره فواید ویتامین d محققان مشاهده کردند با مصرف مکمل ویتامین دی افراد کمتر احساس خستگی می‌کردند و انرژی بیشتری برای فعالیت‌های روزانه خود داشتند.

درباره ویکی روان

وب سایت روانشناسی ویکی روان محیطی صمیمی و مطمئن برای کسب دانش مرتبط با زندگی فردی و اجتماعی بر اساس روانشناسی میباشد. میتوانید سوالات و مشکلات شخصی خود را با ما در میان بزارید تا روانشناسان ویکی روان در کمترین زمان پاسخ گوی شما باشند

این و هم چک کنید

برقراری رابطه با فرزند خوانده

12 راه برقراری رابطه با فرزند خوانده که باید بدانید

برقراری رابطه با فرزند خوانده مشکل بسیاری از افراد است چون آنها نمی توانند حضور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − چهارده =